• sahte polisin gerçek sivil polise kimlik sorması

  4.
  Baltayı taşa vuran ergen. Türkiyede bunlardan çok..
  1 ... gazeloglu
 • götü boklu torosun 15 bin lira olması

  26.
  O resimdeki 15 bin ise hemen al hiç kaçırma. Zira Normalde sahibindende ortalama 30-35 bin bandında seyrediyor. Diğerlerine göre normal. iyi bile hatta.

  https://www.sahibinden.com/renault-r-12-toros#/

  Tamam belki 30-40 sene öncesinin arabasında konfor aranmaz. Teknolojisi ona göre. Takoz yada kütük gibi direksiyon. Arazide dağda bayırda rahat rahat sür. Yük taşır. En fazla kol kası yaparsın. Ama yine neticede iş görür. 200 bin verip en ufak bir kazada perte çıkan günümüz teknoloji harikası kağıttan hızlı uçan tenekelerle kıyaslayınca en azından arabadan sağ çıkma ihtimalin var. Paran da cebinde kalır bari hiç olmazsa..
  2 ... gazeloglu
 • ev işi yapan erkeğin biraz hafiften şey olması

  17.
  Tembel kalpazan pis beceriksiz bazı erkeklerin, araya taş fırın kazak maço v.s. erkek kalıplarını ileri sürerek yapmaktan imtina ettikleri işlerdir ev işleri. La pis donunu yıkamaktan acizsin gelmiş yapanları ibneye benzeterek erkeklik taslıyorsun dallama. iki yumurta kırmasını öğren de önce, yalnız kalınca aç kalma. Hep anan başında durmayacak. Hayat müşterek. Herkes de zengin değil hizmetçi tutacak kadar. Kendi işini kendin görmesini öğren de yarın öbürgün elinden hiçbir iş gelmez uyuz herif diye habire söylenen karıdan laf işitme. Öğren ve yap. Yemek çamaşır bulaşık temizlik ütü v.s. ne olacak ki çok mu zor yani. Kadın erkek ne farkeder Bunu Yapanların da hepsi insan evladı..
  6 ... gazeloglu
 • kadın donu pantolon altından niye belli olur

  7.
  Müslüman Bir Kadının vücud hatlarını belli edecek derecede dar veya ten rengini gösterecek şekilde şeffaf giyinmesi islama göre haramdır. Giymek haram olduğu kadar bu şekilde giyinen bir kadına bakmak da haramdır. Giyinen de bakan da günahta ortaktır. Ölçü bu. Bunun haricinde yok modaymiş yok tarzmış yok özgürlük yok modernlik yok demokrasi, yok herkesin giydiğine kimse karışamaz, geçiniz bunları. Bunlar şeytan felsefesi ve bahanesi. Hepsi hikaye. Sadece nefislerimize uyuyoruz o kadar. Nefs ve hevayı heves (arzular) ise insana günahları güzel ve cazip gösterir..
  12 -4 ... gazeloglu
 • ladino

  15.
  Yahudi ispanyolcası

  Yahudi ispanyolcası (גﬞודﬞיאו־איספאנייול‎) veya Ladino (גﬞודﬞייו‎), Hint Avrupa dil grubunun Latin koluna bağlı Eski ispanyolcadan kökenlenmiş olan bir dildir. Yahudiler tarafından konuşulduğu için "Judeo- (Yahudi)" öntakısını almış olan dil, bazı filologlarca Standart ispanyolcanın, tarihi bir varyantı olarak da değerlendirilmektedir.[1][2][3][4][5]

  Vikipedi

  Dil aileleri: Varsayılan: Yahudi ispanyolcası / Ladino
  Yazı sistemi: Latin, Raşi ve ibrani Alfabeleri

  Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar: Yidiş, Ladin language, Latince, Sardunyaca, ibranice, Diğer
  Dil ailesi: Romen dilleri, Hint-Avrupa dil ailesi

  Bölgeler: Akdeniz Havzası, Kuzey Amerika, Batı Avrupa, Güney Amerika

  Konuşan sayısı

  100 bin civarında olduğu tahmin edilmektedir.

  En fazla israil'de konuşulmaktadır. (50000 - 100000 kişi)

  2. en fazla konuşulan ülke, Türkiye (7000 - 10000 kişi)

  ABD (3000 - 5000), Fransa (2000 - 3000), Yunanistan (1000 - 2000) ve Brezilya (1000) sonraki dört ülkedir.

  ingiltere, Fas, Bulgaristan ve italya'da toplam 3000 civarı konuşan mevcuttur.

  Bunlar dışındaki tüm ülkelerde konuşan sayısı 500'ün altındadır.
  Konuşanların çoğunu 60 yaşı üstündekiler oluşturmaktadır ve dil genç kuşaklara aktarılmamaktadır.
  Bu yüzden yukarıdaki sayılar çok hızlı bir düşüş içerisindedir. (tarih gerekli)

  Esasen, temel yapısı 15. yüzyıl ispanyolcasını yansıtmaktadır. Ve de zamanla, Türkçeden, Fransızcadan, ibraniceden, Yunancadan, Arapçadan, bazı balkan dillerinden ve de diğer iberik dillerden birçok sözcüğü bünyesine katarak zenginleşmiştir.[6][7][8][9]

  Yahudi ispanyolcasını, yaklaşık 100.000 ila 200.000 kişinin konuştuğu düşünülmekle beraber tam sayısı bilinememektedir. Bunun sebebleri, bugün yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olması, konuşanlarını genellikle 65 yaşının üstündekilerin oluşturması ve genç kuşaklara artık aktarılmaması, hiçbir ülkede resmî statüsünün bulunmaması ve ayrıca Modern ispanyolca tarafından asimile edilmesi olarak sayılabilir. Bugün, başta israil ve Türkiye olmak üzere birçok ülkede konuşulmaktadır.[9][10][11][12]

  Guatemala Kızılderilileri ile ispanyolların melezi olan Ladinolar etnisitesiyle karıştırmamak gerekir.

  https://tr.m.wikipedia.or...di_%C4%B0spanyolcas%C4%B1
  ... gazeloglu
 • 5 vakit namaz kılmanın çok zor olması

  14.
  Günde 2.5 saat iddiası da iyiymiş. Nerde 2,5 saat? 5+5 = 10 ar dk tuvalet ve abdest ihtiyacını her vakite eklesen tüm günde 50 dk yapar. Eee, sabah 10, öğle 15, ikindi 10, akşam 15, yatsı 20 dk desek namazlar 70 dk artı ihtiyaçla beraber 120 dk eder. Ama nasıl 120 dk.? Vardiyalı çalışanlar hariç (onlar da durumlarını isterlerse gayet rahat ayarlayabilir) standart olarak Bunun sabah ve yatsı vakti 50 dk sı, yani 2 vakti evde geçer. Düş hesaptan, kalır sana 70 dk. Abdest almak 2 dk sürer. Namazdan önce tuvalet ihtiyacını (zaten hep gidiyorsun) görüp hazır olsan işini kolaylaştırır. Tesbihatları geç. Boş boş konuşacağına iş yaparken de çekersin zikri tesbihatı. Epi topu işyerinde namaz için harcayacağın maksimum süre öğle ve ikindi için 22 dk. işyerinde yine tadili erkana riayet etsen dahi seri kılmak gerekir ki farz bile olsa uzatamazsın zira hak geçer. 22 dk yemek molandan kessen rahat rahat kılarsın. Çok mu yani 22 dakika? Her Gece 2.5 saat dizi seyredip survivor izleyeceğine kalanları da evinde rahat rahat kılarsın. istediğin kadar da uzatırsın. Sen yeterki kılacam de, bunun neresi zor? hiç bile zor değil. Haa, Nefsine uyarsan herşey zor. Sen de ona Uyma..
  9 ... gazeloglu
 • iran ın sazendegi gazetesi nin erdoğan manşeti

  4.
  Dertleri Karabağ hazımsızlığı. Başka ne olacak..
  1 -1 ... gazeloglu
 • bekçilerin bekçi unvanını kullanmak istememesi

  49.
  bekçilerin bekçi unvanını kullanmak istememesi

  https://onedio.com/haber/...tik-isim-onerileri-903428
  4 -1 ... gazeloglu
 • evliliğin seksi öldürmesi

  21.
  Sadece O (haz) beklentiyle yapılırsa arzu ateşin söndüğünde hayatın gerçekleriyle karşı karşıya kalırsın. Arzular sınırsız ama Öte yanda ölümlü bir dünyada yaşıyorsan ömür boyu haz peşinde de koşamazsın. Yaş geçip güç gençlik güzellik elden çıkınca aklın bir faydası olmaz. O halde norm dışı yaşamak yerine zamanında yerli yerinde normal şekilde yaşamak daha akıl kârı olsa gerek. Hayat bir satranç ve oyunsa ki öyledir, o halde oyunu kazanmak için öncelikle iyi bir savunma hattı kurman ve sistemli oynaman gerekir. Yoksa kuralsız düzensiz rastgele oynayan, Piyon peşinde koşan vezir gibi ortalarda dolanırsan 10-15 hamlede mat kaçınılmazdır..
  1 -1 ... gazeloglu
 • türkiye de ödül almak için solcu olacaksınız

  11.
  Ödül plaket taktir v.s. tüm bunlar belli bir noktadan sonra sadece etikettir, içerik değil. ister sinema ister tiyatro, oyunculuk ise etiketle yürümez. Hakan beyi birbirine taban tabana zıt iki karakterde izlemiştim. Biri hırsız poliste yakup, diğeri hanımın çiftliğinde berber reşit. Her iki rolde de Gayet başarılıydı. Bu halkın gözünde bir başarıysa eğer, sanatçının ödüle ihtiyacı yok bence. Zira türk dizi ve film sektörünü ayakta tutan böyle yetenekli oyunculardır. Etiket yada ideoloji değil..
  2 ... gazeloglu
 • demirtaşın akp chp mhp hepsine irkçı demesi

  6.
  içeri girince demokrasi havarisi kesilen selo arada bir arşivleri incelesin baksın ırkçı olan kim. Kim kimi katletmiş, kim ırkçı, Kaç masum insan şehid edilmiş öğrensin. Bilmiyor ya..! O yüzden. Genel kültürü filan artsın. Silahı elinden bırakıp siyaset adı altında bölücülüğü siyasallaştırıp meclise girerken, kürsüde yemin ederken filan aklına gelmediyse zahir..

  --spoiler--
  Terör uzmanlarına göre, ilk saldırının ardından günümüze kadar düzenlenen yüzlerce pusu, mayın ve bombalı saldırılarda öldürdüğü ya da kurşuna dizerek katlettiği siviller, terör örgütü PKK'nın hiç bir zaman umurunda olmadı. Kanlı eylemlerin ardından sivillerin ölmesini "doğal" göstermeye çalışan ve karşı çıkan bölge insanını da tehditle sindirmek isteyen PKK'nın asıl amacının, varlığını sürdürmek olduğu belirtildi.

  ilk saldırıdan itibaren terör örgütü mensuplarının sivilleri hedef alan birçok eylem düzenlediği de kayıtlara geçti. Terör örgütünün bugüne kadar düzenlediği 83 bin 500 saldırıda başta bölge halkı olmak üzere aralarında bebek, kadın ve çocukların olduğu 6 bin 741 vatandaş hayatını kaybetti, 14 bin 257 vatandaş da yaralandı.

  Eylemlerini kendi yayın organları aracılığıyla da üstlenen terör örgütü PKK'nın 31 yılda gerçekleştirdiği hain saldırılardan bazıları şöyle:

  "22 Ocak 1987'de Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Ortabağ köyünde düğün evine PKK'nın gerçekleştirdiği bombalı eylem sonucu 2'si çocuk, 4'ü kadın toplam 8 köylü vahşice katledildi. Düğün yapılan evin damına çıkan PKK üyeleri düğüne katılanlara el bombalarıyla saldırdı.

  23 Ocak 1987'de ise gözü dönmüş PKK militanları, Gündükörte mezrasında 2'si bebek, 5'i çocuk, 1'i yaşlı olmak üzere 10 kişiyi öldürdü, 10 kişiyi ağır yaraladı.

  7 Mart 1987'de Mardin'in Nusaybin ilçesi Açıkyol Köyü'nde 6'sı çocuk 8 kişi kurşuna dizildi.

  21 Mayıs 1987'de Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Yolçatı köyünü gece vakti basan terör örgütü PKK, köy öğretmeni Asım Özden'i ve köyün imamı Mehmet Bayram'ı evlerinden alıp kurşuna dizerek katletti.

  12 Haziran 1987'de PKK'lı teröristler Milliyet Gazetesi Dicle ilçesi muhabiri Mehmet Çağdaş'ı öldürmek için düzenlediği saldırıda Çağdaş'ın yeğeni 13 yaşındaki Yaşar Sabur'u katletti.

  20 Haziran 1987'de PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu Mardin'in Ömerli ilçesindeki geçici köy korucusu ailelerin yoğunlukta olduğu Pınarcık köyünde 16'sı çocuk 30 kişi vahşice öldürüldü.

  8 Temmuz 1987 bilançosu: 44 ölü, 13 yaralı

  8 Temmuz 1987'de Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Yuvalı (Anıklı) köyü Haraberk mezrasına saldıran PKK'lı teröristler aynı aileye mensup 7'si çocuk 2'si kadın 9 kişiyi katlettiler.

  Aynı saatlerde bir başka grup, Yuvalı köyüne 20 dakika uzaklıktaki Peçenek köyünü basarak, kadın çocuk ayırmaksızın 16 kişiyi kurşuna dizerek katletti.

  Yuvalı köyündeki katliamdan sonra, köye başsağlığı için giden civar köylülerin bulunduğu minibüs, PKK'lılar tarafından Yuvalı-Midyat yoluna kurulan mayın sonucu havaya uçtu. 3 kişi öldü, 13 kişi yaralandı.

  Aynı gün Şırnak'ın idil ilçesine bağlı Peçenek köyü de PKK tarafından basıldı. Kadın çocuk ayırmaksızın 16 kişi kurşuna dizildi.

  https://www.memurlar.net/...-bin-sivili-katletti.html
  --spoiler--

  demirtaşın akp chp mhp hepsine irkçı demesi
  ... gazeloglu
 • 10 sene önce bugün ne yapıyordun

  36.
  On sene önce sene 2010 da hengameli netameli kargaşalı bir takım olaylar zinciri yaşamıştım. Yine iyi yırttık allaha şükür. Boşver. Hiç Anlatmasam daha iyi..
  ... gazeloglu
 • parasıyla övünen türk erkeği

  14.
  Arz talep meselesi. Piyasasına uygun hareket eder. Lazım mı? O da lazım..
  1 ... gazeloglu
 • aşı olmam diyen mal

  9.
  "Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek" yapılan tam olarak bu. Küresel sermaye baronları, tapınakçılar, Önce tüm dünyaya virüsü yaydılar. Aslında antivürüs en başından beri vardı. Sakladılar. Bile bile Vermediler. Aylarca aşıyı vermeyip ekonomileri bozdular. insanları öldürdüler. Toplumları devletleri milletleri korku imparatorluğu ile satın aldılar. Şimdi yine çare diye sundukları aşılar başka bir çıkara hizmet etmekte. Çaresiz kalan insanlar da "denize düşen yılana sarılır" misali aşıya sarıldı. Olan biten bu. Bu bir biyolojik savaş. Hadi bakalım Gel de güven şimdi bu aşıya..
  4 ... gazeloglu
 • fatura vermeyen esnaf

  6.
  Tatlı su kurnazı. Vergi ayarlaması en zor esnaf türüdür ki bunu muhasebeciler iyi bilir. Sinirliktir. Yıllık Cirosu 100 bin altına naylon fatura ve çapraz inceleme hariç pek ilişmezler ama Yüklü miktar Giriş faturalı, çıkış yok dolayısıyla vergi çıkmaz. Sene sonu mecburen zarar gösterilir. Sürekli zarar gösterdiğinden Akabinde bir kaç sene sonra sektörel periyodik incelemeye girer. Ardından denetmenliğe çağrılıp hesapları incelenir. Didik didik edilir. Hamama giren terler hesabı Vergi kontrol bürosunda tek kalemde 50-100 binlik faturayı çatır çatır keserler, o fatura kimsenin işine yaramaz ama kaçırdığı vergiyi gecikme zammı ile kat kat öder. Bu durum haliyle Maliyenin de işine gelir..
  1 ... gazeloglu
 • anksiyete krizine sokan fotolar

  2.
  Aşıya çipi sokuyorsa demekki virüsün arkasında da o ve temsil ettiği güruh var. Mesele Bu kadar basit. Buna eski tabirle "ölümü gösterip sıtmaya razı etmek denir"..
  ... gazeloglu
 • illuminati nin tek dünya devleti projesi

  15.
  Batı medeniyetinin aldığı son şekil. Kısaca demokrasi. Şimdi hemen ne alaka diyeceksiniz. izahı şu: zamanında babil de dünyaya tek başına hükmediyordu. Tabi krallıkla. Şimdi ise yönetimin adı değişti ama arkasındaki egemen güç aynı. lat menat ve uzza (otorite para ve güç) putları hiç değişmedi..
  ... gazeloglu
 • bir türlü uyutmayan öksürük

  3.
  Osmanlı çayı. Aktarlarda satılıyor. Göğsü yumuşatır. öksürük grip nezle soğuk algınlığı v.s. iyi gelir..
  ... gazeloglu
 • türkiye neden tank motoru yapamıyor

  13.
  Bizimkiler imal etmek, üretmek yerine satın almayı daha çok sever. Ne de olsa türkiyede para çok..
  2 -1 ... gazeloglu
 • saadet partisi nden asgari ücret 8000 tl önerisi

  15.
  Dün meral hanım 5 bin dedi. Bugün temel reis 8 bin. Yarın kemal beyden de 10 bin bekliyoruz. Haydar hoca rahmetli oldu yoksa o da altta kalmazdı. Yok mu arttıran? Muhalefet sayesinde asgari ücret piyasası hareketli günler yaşıyor. Bakalım ne olacak, hayırlısı..
  ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum