• kuşların kabeyi tavaf etmesi

  22.
  Kuşlar da tavaf eder. Niye etmesin ki. Kabe boş kalmaz.

  --spoiler--
  E-Gazezle® @EGazezler·13s
  @themarginale adlı kişiye yanıt olarak

  gibisi fazla

  Göklerde ve yerde bulunan her şey ve bunların gölgeleri sabah akşam, isteseler de istemeseler de Allah’a secde ederler. Ra'd 15

  https://twitter.com/thema...tatus/1238115413352906752
  --spoiler--
  5 -3 ... gazeloglu
 • cuma namazı iptal edilsin

  18.
  Hadi Cuma namazında bizbizeyiz. Esas tehlike Antalya alanya bodrum marmaris kuşadası v.b. diğer tüm tatil bölgeleri. Çünkü hepsine yurtdışından uçakla yabancı turist gelecek. Muhtemelen de virüslü hasta olanlar da. Kimse onlardan bahsetmiyor, naber? Niyekine?
  3 ... gazeloglu
 • sen nasıl bir insansın

  74.
  sen nasıl bir insansın
  3 ... gazeloglu
 • irtica koronadan daha tehlikelidir

  3.
  Tabi ya o yüzden koca koca profesörler çıkmışlar televizyona, corona virüse karşı alınacak önlemleri açıklarken herkesin günde 3-5 defa elleri kolları ağzı burnu yüzü yıkamasını salık veriyorlar halka. Deseler ki abdest alın, sanki laikliğe aykırı sanki irticai faaliyet.
  2 -2 ... gazeloglu
 • havyar

  63.
  Dünyanın En Pahalı Yiyeceği Havyar, 25 Bin Liradan Satılıyor

  Kilosu 25 bin liradan satılan havyar, Hazar Denizi'nde yaşayan Mersin balığından ve çirozdan elde ediliyor.

  Dünyanın en pahalı yiyeceği olarak bilinen havyarın kilosu 2 bin ile 5 bin euro (25 bin TL) arasında değişiyor. Uluslararası piyasada "Rus" ticari ürün olarak biliniyor. Fakat son zamanlarda israil kurduğu tesislerle bu pazarın önemli aktörlerinden biri olmaya başladı.

  BALIKTAN 3-4 KEZ HAVYAR ELDE EDiLiYOR

  Her çeşit balık yumurtasına havyar denilir ancak bazı balıkların yumurtaları özel bir yiyecek olarak ayrıca değerli. Bunlar özellikle Hazar denizinde yaşayan mersin balığından ve bir mersin balığı olan çirozdan elde edilen yumurtalar.

  Bunlar içinde siyah havyar en değerlisi olarak kabul ediliyor. Mersin ve çiroz balıkları canlı olarak yakalanır içlerinden yumurtaları çıkarılır. Bu şekilde bir balıktan 3-4 kez havyar elde edilebiliniyor.

  EN PAHALISI BELUGA

  Tuzlanıp kutulanan havyarlar yüksek fiyattan bütün dünyaya satılıyor. Siyah havyarın en pahalı cinsi ise beluga havyarı.

  https://www.haberler.com/...r-25-bin-10668508-haberi/

  havyar
  havyar
  havyar
  havyar
  2 ... gazeloglu
 • vakko da 3060 liraya satılan havyar kaşığı

  11.
  Bu işin en ilginç yönü şu: bizim gibi fas fakirler kazık yiyoruz diye sakın üzülmeyin. Bakınız gördüğünüz gibi Kazığın büyüğünü zenginlere atıyorlar. Afiyet olsun..
  4 ... gazeloglu
 • ümmetin alkollü kolanya kullanması

  2.
  Kolonyadaki alkol miktarı (etil) caiz zaten fetvası var. Tabi içki olarak içilmediği sürece. Esas tehlike zehirli olan metil alkolu kullanıp halkın sağlığıyla oynamak.
  4 ... gazeloglu
 • avustralyada marketin ortasına sıçan kadın

  2.
  Bu gayri müslimlere Götü boklu deyince inanmıyor hatta kızıyorlar bazıları. Hah işte şekil a da görülüyor. işini bitirdi donunu çekti yürüdü gitti götü boklu.
  6 -1 ... gazeloglu
 • memlekette kolonya sırası oluşması

  14.
  Şu işe bak, A-101 de kolonya bitmiş. Bim de son durum ne bilmiyorum. Neyse ki Onur markette vardı (bana kalsa yine almazdım) ordan aldık. Kolonyadan medet ummak. Ne günlere kaldık. Bu işin tek güzel yanı bu hengamede kolonyacıların iş yapması hepsi o kadar.
  5 ... gazeloglu
 • coronavirus e karşı propolis

  2.
  Son 2 gündür balparmak da propolis içerikli ürünlere ait reklamlar yayınlamaya başladı. Propolis covid 19 a karşı iyi bir koruyucu kalkan. Kullanmakta fayda var.
  2 ... gazeloglu
 • sabah sabah kahve makinesinin bozulması

  3.
  Canına bir şey olmasın, yenisini alırsın dediğim hede.
  5 ... gazeloglu
 • rüyada deprem olduğunu görmek

  39.
  Deprem kuşağında bulunan ülkemizde görülebilecek muhtemel bir rüyadır. Yine de Allah hayretsin diyelim.
  2 ... gazeloglu
 • evleneceğiniz kişiye verebileceğiniz garanti

  38.
  Ne demiş atalar: "büyük lokma ye büyük konuşma". Hem sonra islamda eminlik yok. Ne garantisi? Garantiyi bile ispanyollara sattılar. Fani dünya, Herşey geçici. Boş muhabbet bunlar. Garanticilik bir hastalıktır. Tıpkı mükemmelliyetçilik gibi. Herkes nefis sahibidir, yanlışa hataya günaha suça açıktır. Kimse yarın öbürgün başına ne geleceğini neyle sınanacağını bilemez. insanlara haddinden fazla güvenmek hüsrana yol açar. Sonra güvendiğiniz dağlara kar yağar üzülürsünüz..

  Burası türkiye. Heran herşey olabilir bu ülkede. Bir deprem olsa bitiksin işte neyin garantisini vereceksin ki? Sonuçta acizsin. Sadece gayretimi gösterebilir, iyi güzel ve doğru olanı yapma hususundaki istek ve hüsnü niyetimi ifade edebilirim belki ve işin sonunda muvaffakiyet ise ancak cenabı hakkın yardım ve lütfuyla gerçekleşebilir. Daha ötesi yok..
  6 -2 ... gazeloglu
 • kürtlerin neden ulus devleti olmamalıdır

  12.
  Bu soru devlet (buna platon ve roma da dahil) kelimesinin içeriğine aykırıdır. Ortada bir devlet varsa siz orada faşist ırkçılıktan etnik ve ulus milliyetçilikten bahsedemezsiniz. Devletin tanımı bellidir. Mevcut durumu, varlığı, devamı, üzerinde yeraldığı ve vatan diye nitelendirilen coğrafi ve jeostratejik siyasi sosyolojik konjontüre uygundur. Ulus devlet diye bir kavram olamaz. Bu olsa olsa ingiliz tipi bölücülüğün (böl parçala yoket) isim değiştirilmiş halidir. Adına ne derseniz deyin hiç farketmez. ister osmanlı deyin ister selçuklu ister hun ister göktürk isterse türkiye cumhuriyeti neticede hepsi de farklı tebaları bünyesinde barındırmış bir mozaiktir ayıramazsınız. Etnisite yada gen tartışması kimseye fayda sağlamaz. Hele bu coğrafyada (anadolu - mezapotamya) bu cinayettir. Arkasından mezhepsel dinsel ayrışmaları beraberinde getirir.

  Bu fikriyat insanların aklına kasıtlı olarak sokulmuştur. Bölücü parçalayıcı ve yokedici unsurların arka plandan öne sürdüğü sözcülerince bilerek yada bilmeyerek dillendirdikleri fasit (ifsat edici bozucu fitneci) bir düşüncedir. Zira bunun ne türklere ne kürtlere ne de diğerlerine hiçbir faydası olmayacağı gibi aksine hepsini birden yoketme amacı taşır.

  Kelimelerin cazibesine aldanmayın. Bunlar hep batının oyunları. Batı ise anası babası belli ama onun bunun çocuğudur ve bu coğrafyanın huzurunu asla istemez...
  1 -1 ... gazeloglu
 • savaşa hayır deyip ateşkesi eleştirmek

  2.
  Daha ilginç olanı "sevgili aziz dostum putin" deyip birlikte dondurma yeyip moskovada başka konuşup istanbulda başka (kanal istanbul) konuşmaktır. Ya şu erdoğan da az değil hani, moskofa sağ gösterip sol vuruyor ya helal olsun. siyaset başka bişey..
  3 -1 ... gazeloglu
 • 8 mart 2020 rte kanal istanbul açıklaması

  7.
  Enteresan şeyleri akla getiren açıklamadır. Yoksa Suriyede idlibde yaşanan rus keleğinin arkasında kanal istanbul projesi mi yatıyor acaba? Öyle ya karadenize hakim bir güç olsam (rus) abd yi orada istemezdim. Onu bırak rus un düştüğü şu duruma bak: sen kalk karadenizden akdenize in hakimiyet kurmaya kalk, sonra türkler bir projeyle ipliğini pazara çıkarsın. Olur şey değil doğrusu..
  1 -1 ... gazeloglu
 • tommy vercettii

  10.
  Orospu ayteni silik yaptılar buna sadece çaylak vermişler. Zall kerhane aç oğlum daha iyi kazanırsın..
  5 ... gazeloglu
 • kadın erkek ilişkisi bir ticarete dönüşür

  8.
  Kapitalist sistemlerde akla gelebilecek her şey birer meta (ticaret malı) dır.
  2 ... gazeloglu
 • lat menat uzza

  31.
  Sadece islamdan önceki araplarda değil hali hazırda günümüzde de hatta her devirde süregelen ve yürürlükte olan uygulamaların ihtiva ettiği anlamların putlaşmış ve sembolleşmiş halidir lat menat ve uzza.

  ifade ettiği anlamlar kısaca şöyledir;

  Lat: egemenlik kurma, otorite (iktidar) sahip olma, yönetme ve baş olma sevdası.
  Menat: para ve servet, zevkü sefa (dünyevi tüm hazlar oyun ve eğlence, hevayi heves, tûli emel yani arzular, ihtiras tutku ve şehvetler)
  Uzza: güç ve kuvvet. Başarma daima galip gelme hep yenme ve üstün olma arzusu.

  "(Ey Rasûlüm) gördün mü, o nefis arzusunu ilâh edineni? Artık ona, sen mi vekil olacaksın? (Onu şirkten sen mi koruyacaksın?) Furkan/43
  3 ... gazeloglu
 • peygamber sümüğü hadisi

  3.
  Buna şaşırmamak lazım zira hz isa yı sevmede aşırıya giden ve havarilerden sonra gelen hristiyanlar onu ilahlaştırdılar. imam buhari sahabenin o günkü durumunu nakletmiş sadece. Olanı nakletmiş. Fakat rasulullah (sas) bunu emretmemiş bu dindir dememiş. ikisi çok farklı. Hatta sahabenin peygamber sevgisi o derecedir ki uhud savaşında hz peygamberi hedef alan bir oka başını uzatıp gözünü kaybedecek kadar ileri gitmişler. Yani "anam babam sana feda olsun ya rasulallah" sözünü bizzat yaşamışlar. üstelik ne emrettiyse harfiyyen yapmışlar. Asıl mesele o.

  Yoksa islamın emir ve yasaklarını yaşamadıktan sonra hz peygamberin kabrine bile defnedilsen beyhude bir uğraş, nafile bir gayrettir. Paçayı böyle kurtaramazsın..
  1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum