• bulgaristan vatandaşı çakal türk arkadaş

  2.
  Mevcut ve Şu an yürürlükteki yasalara göre Bulgarda 5 sene çalışan herkes ab üyesi bulgaristan pasaportuna sahip olabilir. Ondan sonra ver elini avrupa.
  2 -1 ... gazeloglu
 • 8 mart dünya kadınlar günü

  184.
  Siyasette daha çok kadının yer alması lazım. Özellikle de böyle kadınların.

  https://mobile.twitter.co...tatus/1235281318759538689
  1 ... gazeloglu
 • burada bulunma sebebin

  18.
  Nerde çokluk orda b.kluk. 215 online. Yaşasın mutlu azınlık.
  1 ... gazeloglu
 • kadınlar gününün olup erkeklerin olmaması

  3.
  Erkekler kadınlar gibi toplanıp gün yapmazlar ondan.
  2 ... gazeloglu
 • 12 000 000 000 dolar için akrabanızı satar mısınız

  16.
  100 tl için adam öldürüyorlar sokakta. Soruya bak.
  2 ... gazeloglu
 • selman bin abdülaziz el suud

  12.
  selman bin abdülaziz el suud
  selman bin abdülaziz el suud
  2 ... gazeloglu
 • selman bin abdülaziz el suud

  11.
  Suudi arabistan Kralı selman. Muhtemelen ölen yaşlı kral. Bahreyn televizyonunda ölümüne dair 2 dk. Alt yazı geçip hemen kaldırılmış. Belli ki Ortalığın yatışmasını bekliyorlar. Yeni kral hazırlık yapıyor.

  Cemal kaşıkçıyı öldürttüren o genç veliahd prens muhammed bin selman ise onun oğlu. iktidara geçmeden önce kendisine engel olarak gördüğü kim varsa ya tutuklattı yada öldürttü.
  ... gazeloglu
 • şımarık sesli akustikçi kız furyası

  19.
  Videoyu izleyince hemen aklıma amerikada rap müzik yapan zenci şarkıcıların power tv de dönen o yavan tatsız tuzsuz klipleri geldi. Zenci gırtlağı tarzı.

  El hareketleri de onlardan araklama olsa gerek.
  1 ... gazeloglu
 • 22 bin liraya satılan broadway

  7.
  Otomobil piyasasında Klasik tabir edilen böyle eski model araçlara karşı özel bir talep olduğu bu işi yapan, 2. El araç piyasasını takip eden hemen herkesin malumudur. Zira hastaları var ve bunu fırsata çeviriyorlar. Özellikle fabrika çıkışlı orjinal ise. Tabi öylesini bulmak çok zor. Çoğu orjinal diye toplama araçları okutuyor o da ayrı bir mesele. Anlayan az. Fakat piyasayı yükselten esas neden her önüne gelenin bu işe girip araba satıcısı olması. Eskiden bu işleri sadece esnaf (galericiler) yaparken şimdilerde satıcı sayısı enflasyonu var. Emekli olan amir memur öğretmen takımının alayı bu işin içinde. Kira yok vergi yok işçilik masrafı yok, yani çarkı döndürme, ayakta kalma yada kısa zamanda sürümden kazanma derdi yok. Tuzu kuru. Senede yada 2 senede böyle bir araç satsa yeter adama. Bunu gören diğer araç sahibi satıcılar da mecburen fiyatları altına dolara endeksli hale getirip yükseltiyorlar. Hal böyle olunca 75 bine zar zor sattığın aracı 85 bine alamıyorsun. Aynı borsa gibi oldu. Hesaplı olanları da toplayanlar var. ilan çıkar çıkmaz anında hoop gidiyor. Sen Göremiyorsun bile.
  2 ... gazeloglu
 • türkiyenin her zaman yanında olan ülkeler

  11.
  Bir ibret vesikası olan tarih defaatle göstermiştir ki Türkün allahtan başka dostu yoktur. Geç ötekileri berikileri Yeri gelince kıbrıs bile kelek yapar bize. O derece.
  1 ... gazeloglu
 • yunan polislerine biber gazı sıkan türk polisleri

  3.
  Palikaryada Biber gazı bahane düşmanlık şahane. Her zamanki gibi. Fırsatını bulsalar bizi bir kaşık suda boğarlar, allah fırsat vermesin. Türk polisinden şikayet eden ezik yunan medyası haberi. Haber doğruysa iyi yapmışlar, az bile. Ellerine sağlık.

  Ne yani yunan polisi surileri pataklasa bizimkiler de yunan polisini mi pataklayacaklar? Keşke. Nerde o günler..
  1 ... gazeloglu
 • felsefe zenginlerin işidir

  31.
  "Tok açın halinden anlamaz". Fakat bir şeyler yapması lazımdır. O halde ne yapar? Ne yapsın o da oturur bol bol felsefe (goy goy) yapar. Olmadı siyaset yapar, nolmuş yani..evet.
  1 ... gazeloglu
 • kilolu olmanın düşünme hızını yavaşlatması

  2.
  Aşırı miktarda açlık ve Tokluk insanın basiretini (algılama görüş düşünce anlayış kavrayış idrak sezgi fikirsel duyum hissiyat) bağlar. Doğrudur. Evet.
  1 ... gazeloglu
 • kuralsızlık bir kural mıdır

  12.
  Her konuda olduğu gibi bu konunun da hem ilahi ve manevi hemde toplumsal ve sosyolojik bir boyutu var.

  Kural yada kuralsızlık veya bir başka değişle itaat yada isyan, evvel emirde (öncelikle) varlıklar alemini ilgilendirdiği vechile (yön bakış pencere) meselenin insan ile ilgili kısmı önem arzeder. Şayet insanoğlu (egemen olan kısmı), kendisine bahşedilen cüzi iradeyi rabbın otoritesini hiçe sayarak, düzeni bozmak, fitne fesat ve bozgunculuk yapmak ve şerri hakim kılmak maksadıyla kullanmaya kalkarsa ve bu hususta kendisine en etkili silah olarak kaosu (kontrollü yada kontrolsüz) seçerse, bilmesi gereken bir gerçek var ki o da şudur: bu kainatın başlangıcı da bir kaos (big bang) tu. Ama sonra bir şekilde zaman ve zemin içerisinde düzen kuruldu. O halde şimdi: birileri, istedikleri kadar akıllarını bilimlerini ve imkanlarını (para güç otorite) bu uğurda seferber etsinler, neticede herşey (kural yada kuralsızlık) gün gelir devran döner, ister istemez aslına rücû eder ve gerçek sahibine geri (itaat eder) döner. Hüsrana uğrayanlar helak olanlar ve Kaybedenler ise (Aldatan, nefislerinin marifetiyle ve onlara uymaları sebebiyle aldanan ve aldatılanlar) yine kendileri olur. Hiç kimse aziz (mutlak galip) kâdir (herşeye gücü yeten, sebepli sebepsiz dilediğini dileği anda yapmaya muktedir) ve azamet (nihayetsiz büyük) sahibi olan allahtan (c.c.) büyük değildir.

  Kaos teorisi (#972763) ile ilgili güzel bir entry buldum. Uzun biraz ama okumanızı tavsiye ederim.
  1 ... gazeloglu
 • pozitif fotoğraflar

  684.
  pozitif fotoğraflar
  9 ... gazeloglu
 • peygamberin manevi oğlu zeydin karısıyla evlenmesi

  129.
  islamda evlat edinme yoktur. Adet olduğu üzre Toplumun manevi evlat diyerek oğlu yerine koyduğu kişi o kimsenin oğlu değildir. Cenabı allah bu emri ilahisi ile bu geleneği yıkmıştır. Muhakkak ki peygamberler (a.s.) allahın kanunlarını en iyi uygulayan has kullardır. Allahın dini ve emir ve yasakların yaşanması hususunda Onlar halkın kınamasından çekinmeyip korkmadıkları için esasen peygamberler iyi bir devrimcidirler. Elbette ki allaha dine peygamberlere dil uzatanlar o gün de vardı bu gün de çıkacak. Olacak bu zavallılar.

  Ama son hesap görücü allah. Mahşer yakın. Ölüm kabir hesap kitap mizan sırat Cennet cehennem sahibini bekliyor. Herşey kayıt altında. Kim kime ne söylediyse belli. Alay edenler hakaret edenler iftira edenler, hepsinden hesap sorulacak. Sanmayın ki yanınıza kâr kalacak. Allahın da bir hesabı var. Ağızların mühürlenip ellerin ve dillerin konuştuğu o kıyamet günü bu söylenen ve yazılanların hepsi çıkacak meydana.
  7 -2 ... gazeloglu
 • erkek bebeğe bilezik takma modası

  13.
  “Sesli gülüyorum, çok komik” anlamına gelen ‘Laughing Out Loud’ kelimesinin görgüsüzlerin bebeğin koluna bilezik takmasından doğan absürd hali yansıtması durumu. Görgüsüzlüğe gülmesek de olur kusura bakma..
  2 ... gazeloglu
 • cenazede yeter artık diye ağlayan şehit abisi

  14.
  Yeter artık diye ağlayan Adamcağız haklı, şehid olan kardeşi ve yanan onun ciğeri. Gayet insani olağan ve naif bir tepki vermiş. Allahım sabırlar versin.
  8 ... gazeloglu
 • yunan askerlerinin göçmenleri döverek göndermesi

  1.
  Yunan askerlerinin meriç nehri üzerinden lastik botla ülkelerine geçen 2 afgan göçmeni döverek geri göndermesi olayıdır. Hemde üzerlerindeki elbiseleri soyup paralarını da alarak. Bu olaydan yola çıkarak Hasbelkader yunanistanı geçebilen suriyeli mültecilerin de Diğer avrupalı ülkelerden farklı bir muamele göreceğini düşünmüyorum şahsen. Yakalananları da paketleyip geriye postalarlar.

  --spoiler--
  Yunan askeri göçmenleri döverek Türkiye'ye gönderdi

  Yunan askerleri, Meriç nehri üzerinden lastik botla ülkelerine geçen 2 Afgan göçmeni darp ederek aynı bota bindirip zorla geri gönderdi.

  Yunanistan'ın, Pazarkule Sınır Kapısı'nı kapatmasıyla buradan geçiş yapamayan göçmenler, ülkeye Meriç Nehri üzerinden lastik botlarla geçiyor. istanbul'dan geldikleri Edirne'de sınırın sıfır noktasında bulunan Doyran köyünden lastik botla Meriç Nehrinden Yunanistan’a geçen 2 Afganistan uyruklu göçmen, askerler tarafından yakalandı. Yunan askerleri tarafından darp edildiklerini söyleyen 2 göçmen, sonra üzerlerindeki kıyafet ile paralarının da alındığını, zorla bota bindirilip, Türkiye tarafına gönderildiklerini anlattı.

  Göçmenlerden birinin omzunda darp izleri bulunurken, diğerinin ise pantolonsuz olduğu görüldü. iki gündür yemek yemediklerini söyleyen göçmenlere, diğer göçmenler yanlarında bulunan kıyafetleri verdi.

  HAVAYA ATEŞ AÇIYORLAR

  Göçmenlerin, Meriç Nehri üzerinden Yunanistan tarafına geçişleri devam ediyor. Bir göçmen, çantasıyla Meriç Nehri'nin sığ bölgesinden yürüyerek Yunanistan'a geçti. Botlarla geçenleri ise Yunan askerleri kovalarken, zaman zaman havaya uyarı ateşi açtıkları duyuldu. Askerlerin, yakaladığı göçmenleri ağaçların arasında oturtup, başlarında bekledikleri görüldü.

  https://www.cnnturk.com/t...overek-turkiyeye-gonderdi
  --spoiler--

  yunan askerlerinin göçmenleri döverek göndermesi
  yunan askerlerinin göçmenleri döverek göndermesi
  yunan askerlerinin göçmenleri döverek göndermesi

  edit: başlık ekşi sözlükten alıntıdır.

  https://eksisozluk.com/yu...ermesi--6388718?a=popular
  5 ... gazeloglu
 • putin e bizi rejimle baş başa bırakın dedim

  10.
  O zamanki sscb de askeri eğitim görüp yetişen Baba hafız esad, 13 kasım 1971 de hava kuvvetleri komutanı iken ona destek verip darbeyle suriyenin başına geçiren rusya da zaten bizi başbaşa bırakır ve bilmem kaç yüzyıllık akdeniz rüyasından vazgeçer. Oldu..

  (bkz: tarih)

  https://www.fikriyat.com/...langic-noktasi-hafiz-esad
  2 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum