• tatlısesin kafasına keleş mermisi yiyip ölmemesi

  7.
  insanın Eceli gelmediyse Yiyecek ekmeği varsa yaşamasının da bir sebebi vardır illaki. Söylene göre Galiba Mermi, beyine girmeden kafatası kemiğine denk gelmiş. Denk getirene bak..
  3 ... gazeloglu
 • seks yapmadan çağdaş olacağını sanan toplum

  2.
  2 saat önce şeriat isteyip sonra sex istemek de çok ikna edici doğrusu. Bilim, teknik, teknoloji, insanlık, Medeniyet, Modernite, çağdaşlık, sekularizm, laiklik, küresellik, ileri demokrasi yada şeriat, hikaye ve araç, konu mankeni. Yada virus salgın pandemi hastalık ölüm bozulan ekonomi kimin umurunda, millet canının derdine düşmüş, çok da şeyinde afedersin. Km ötesi Renk tayfının dalga boyu ve pandoranın kutusu daha önemli. Esas Fikir amacı sex. Bütün Dert çağdaş sex. Tıpkı Freud un dediği gibi, işte Bütün bunlar hep sex..
  ... gazeloglu
 • şeriat istiyoruz

  103.
  Bir zamanlar da demokrasi istiyorlardı. Geldi de ne oldu? Adalet mi geldi yoksa sosyal adalet mi tesis oldu? Ne oldu? Güçlülerin dünyasında demokrasi yine güce ve paraya hizmet etti. Yine aynısı olur. Hiç değişmez. Zira Sözlükte açılan başlıklardan belli, halkın ne istediği. Buradan pay biçin. Halk, herkes, neye layıksa onunla yönetilir. Bırakın bu işleri, Kendinizi kandırmayın. Bu halka demokrasi bile fazla gelir..
  2 -1 ... gazeloglu
 • islam kazanacak

  28.
  Bir kazanç. Hak din eninde sonunda kazanacak. Doğru. Ama, iyi de biz müslümanlar kazanmadıkça bunun bize ne faydası var? Yani biz islamı yaşamadıktan, elimizdeki nimetler alındıktan başımıza türlü işler geldikten sonra bu durumun bize ne yararı var?

  " Neyi bekliyorlar? Kendilerine meleklerin gelmesini mi, Rabbinin gelmesini mi, yoksa Rabbinin bazı mucizelerinin gelmesini mi? Rabbinin bazı mucizeleri geldiği gün, daha önce iman etmemiş yahut imanında bir hayır sahibi olamamış kişiye imanı hiçbir yarar sağlamayacaktır. De ki: 'Bekleyin! Doğrusu biz de bekliyoruz.' "Enam/158

  "GÜNEŞ BATTIĞI YERDEN DOĞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR. insanlar onu gördükleri zaman yeryüzünde bulunanlar iman ederler." (Sünen-i ibni Mace, IX/4362)

  https://sorularlaislamiye...a-mi-isaret-etmektedir-bu

  “Görüp anlamadın mı ki Allah gökleri ve yeri, hikmetle ve ciddî bir maksat için yaratmıştır. Eğer dilerse sizi ortadan kaldırıp yepyeni bir halk getirir. Allah'a göre bu, sözü edilecek bir şey değildir.” (ibrahim, 14/19-20)

  “Allah, içinizden iman edip makbul ve güzel işler işleyenlere kesin olarak vaad buyurur ki: Daha önce müminleri dünyada hakim kıldığı gibi kendilerini de hakim kılacak, kendileri için beğenip seçtiği islâm dinini tatbik etme gücü verecek ve yaşadıkları korkulu dönemin arkasından, kendilerini tam bir güvene erdirecektir. Çünkü onlar, yalnız bana ibadet edip hiçbir şeyi bana şerik yapmazlar. Artık bundan sonra kim küfrana saparsa, işte onlar yoldan çıkıp Allah'a karşı gelmiş olurlar.” (Nur, 24/55)

  “Eğer topyekün seferber olmazsanız, Allah sizi acı bir azaba uğratır ve sizin yerinize başka bir topluluk getirir de siz savaşa çıkmamakla Onun dinine zerrece zarar veremezsiniz. Çünkü Allah her şeye kadirdir.” (Tevbe, 9/39)

  “Eğer haktan yüz çevirirseniz, ben müsterihim, zira size ulaştırmakla görevli olduğum buyrukları size tebliğ ettim. Rabbim dilerse, sizi gönderip yerinize başka bir topluluk getirir. Ama siz O'na hiçbir şekilde zarar veremezsiniz. Muhakkak ki Rabbim her şeyi denetlemektedir.” (Hud, 11/57)

  “Zulme batmış nice beldelerin bellerini kırdık, onlardan sonra da başka toplumlar yarattık.” (Enbiya, 21/11)

  “Onlardan sonra yine başka nesiller dünyaya getirdik.” (Müminun, 23/42)

  “O dilerse sizi ortadan kaldırır ve yerinize başka mahlûklar yaratır. Bunu yapmak Allah'a zor değildir.” (Fatır, 35/16-17)

  “Aranızda ölümü biz takdir ettik. Sizi yok edip yerinize benzerlerinizi getirmeyi ve sizi bilemeyeceğiniz bir biçimde ve vasıfta yaratmayı dilersek, bize mani olacak hiçbir güç yoktur.” (Vakıa, 56/60-61)

  “Hayır, Allah'ın nizamı onların sandığı gibi değildir! Doğuların ve batıların Rabbine yemin ederim ki, biz onların yerine kendilerinden daha hayırlı insanlar getirmeye kadiriz. Bizim elimizden kurtulan, gücümüzün yetmediği hiçbir şey yoktur.” (Mearic, 70/40-41)

  “Onları yaratan ve organlarını birbirine bağlayan ve onlara bu sağlam bünyeyi veren biziz. Dilediğimiz vakit elbette onların yerine başkalarını getirebiliriz.” (insan, 76/28)

  https://sorularlaislamiye...nsandan-baska-bir-turun-0
  1 ... gazeloglu
 • maske takmayan kadının polisleri tehdit etmesi

  3.
  tipine ve şekline bakınca "ben hepinizden farklıyım" imajı. Ama verdiği tepki çok basit ve sıradan. Demekki kimseden bir farkın yok..
  1 ... gazeloglu
 • japonun yılda 90 kg türkün 6 kg balık yemesi

  10.
  Bu mesele sadece Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde yanlış ve kaçak avlanma nedeniyle balık çeşitlerinin yok edilmesi ve bundan dolayı az ve pahalı olarak piyasaya sürülmesiyle alakalı değil. Kadaradeniz ve bazı balık sever bölge insanları harici türkler balığı çok sevmiyor veya tercih etmiyor. Varolan eski balık kültürü de dünyada hakim mevcut populer kültür ve sosyo ekonomik nedenlerden dolayı artık kalmadı. Marketlerde bol sanayi tipi gıdalar Fasfood ve hormonlu suni yemle beslenen tavuklar sağolsun.

  Şuan, bir kaç gündür hamsi bollaştı diye karadenizde kilosu 10 tl oldu. istanbulda halen 25 tl. Ama Hamsi 1 lira olduğu zamanları da gördük. Kimse dönüp yüzüne bile bakmıyordu. Normalde 20-30-40-50 tl den (en ucuzları) aşağı balık yok. Çok özel müşterileri hariç geneli O paraya balık yerine kırmızı eti tercih ediyor. Halbuki balık çok daha kıymetli. Neticede ülke olarak pek balık tercih ettiğimiz söylenemez. Bu da her halukarda belli oluyor. Kısaca: Balık sevmiyoruz diyebiliriz..

  https://japonyabulteni.co...n-8-kati-balik-tuketiyor/
  3 ... gazeloglu
 • iki türk bir araya gelirse devlet kurar

  5.
  Sonra araya bir çinli premses girer, devleti ikiye böler..
  2 ... gazeloglu
 • 40 bin tl kredi çekip kumar oynayan gerizekalı

  36.
  Bahanesi de hazır "Millet ne yapsın iş yok, çözümü devlete bağlı yasal kumarda arıyor". Kusura bakma ama tatlı su kurnazlığı yapan senin gibilere o yancı çıktığın ve suç ortağı etmeye kalktığın millet zerre kadar acımaz. Bırak ajitasyonu, Parayı bulsaydın sen de dönüp bakmazdın kimseye. sen kalk kısa yoldan borçlarını kapatmak için kumar oyna, bir umut riske gir, sonra da kaybedince şikayet et ağla. Olur. Başka bir derdin var mı? Arkadaş tabelanın üzerinde ne yazıyor hiç okudun mu girerken bu işe? "Kumar" adı üstünde bir kumar oynamışsın. Kaybetme ihtimalin başından belli. ister sistemin düzenbazlığı de ister şans de, neticede risk var mı? Var. Garanti mi? Değil. Bile bile lades demişsin işte ve çarpılmışsın, Ee daha ne?

  Şöyle bir söz var bizim insanımızın bilmediği: başarıda çalışmanın payı % 99 dur, şans faktörü ise % 1. Tembellik Umutsuzluk ve hırs insanın gözünü kör etti mi bir kere, aklını başından alır olmadık işlere sürükler..
  2 ... gazeloglu
 • covid aşısının ücretsiz olması mecliste reddedildi

  15.
  Bilim sayesinde aşıyı geliştirip satan medeniyet para kazanırken, bizimkilerin ithal aşıyı ücretsiz yapması oldukça zor bir ihtimaldi. Zaten kurallara riayet eden az, Bedava olsa nasıl olsa aşı var deyip kimse hepten önlemleri kaale almaz. Ya Ne olacaktı ki? Kapitalist dünya. Tabiki Paraya hizmet eder. Asıl mesele biz kendi aşımızı neden kendimiz bulamadık olmalı..
  1 ... gazeloglu
 • fahrettin koca süreci çok iyi yönetti

  17.
  umursamazlık, kural tanımazlık, kafasına göre takılma, yasakları çiğneme, ikazları takmama v.s. ne ararsan var. Bakan iyi yine sabırlı adam. Onca laf dinlemeyen sığırın yaşadığı şu memlekette hele böyle tehlikeli salgın döneminde sağlık bakanı olmak vallahi zor iş.

  Nankörüz nankör. Daha 4-5 ay öncesini ne çabuk unuttuk. Bir tarafta kural tanımaz bir halk, bir tarafta siyaset, öte yanda pandemi, beride ekonomi, bir de üstüne üstlük habire her kafadan acımasızca eleştiri bombardımanı, tam bu tablonun ortasında gecesi gündüzü mesaisi belli olmayan sağlık çalışanları ve ne yapsa bu nankör millete yaranamayan bir sağlık bakanı. Birazcık insaflı olun da bakanı eleştireceğiniz yerde laf dinlemeyen oto kontrolden yoksun, bildiğini okuyan öküzlere laf söyleyin de bari bir işe yarasın..
  2 -2 ... gazeloglu
 • 10 dan önce sokağa çıkmak yasak ama

  2.
  Serbestliğin kıymetini bilmedi millet. Hemde onca kısıtlamaya rağmen. Nasıl olsa akıllanacağımız filan yok. Hiç olmazsa virus artmasın bari. Yasaklar şart bu millete. Lazım..
  2 ... gazeloglu
 • beni allah koruyor diyerek maskesiz gezen kadın

  16.
  Cahil ve sivri (Geri) zekalı bir kadındır. Tedbirlere uymak sünnettir. Sünnete uymak ise farzdır ahmak kadın..!
  6 ... gazeloglu
 • katar ın borsa istanbul a ortak olması

  12.
  Küresel sermaye baronu george Soros ve ekibinin 17-25 aralık 2013 borsa operasyonunda, piyasaya müdahale edip oynadığı 250 milyon dolarlık spekülasyon ve iç etme, ardından gelen iktidarı devirme hareketine karşılık katardan yardım ve 2 uçak dolusu dolar gelmişti. Ee bunun bir bedeli olmalı elbette. Arap doları bize bedava verecek değildi ya..
  -1 ... gazeloglu
 • amasya da çiftçilerin traktörlerinin haczedilmesi

  20.
  Çay içsinler ya, çay faize iyi gelir keser atar borcu..
  2 ... gazeloglu
 • kadınlarınız bir tarladır onları sürün

  15.
  Tarlayı tohumu hakir görmemek gerek. Özellikle günümüzde. Yani tarım ve hayvancılığın önemi, gıda güvenliği, su, kuraklık ve küresel ısınma dikkate değer ve çok kıymetli kavramlar artık. Ayeti kerimedeki benzetmeyi bir de bu yönden düşünmek gerek. O halde tarımın önemi 1400 yıl önce tescillenmiş oluyor. Bu mucize değil de nedir? Öte yanda "tarlanıza istediğiniz yerden yaklaşın" ifadesi tohum ekilen yer demek. Dışkı çıkış yeri değil yani. Evet kadın kıymetlidir. Tıpkı tarla gibi. Tarla olmazsa kadın da olmazdı erkek de. Aç kalırlardı. Her ikisinin de varlığı tarla sayesindedir. Toprak insana eş değerdir. Zaten topraktan geldik. Neden toprağa eş değer olmayalım ki??..

  Bu aziz vatan topraklarına "anadolu" demiş ecdadımız. Toprağı anaya benzetmiş. Vatanı kadına eş değer tutmuş. Evet, kadındır bir ülkeyi vatan yapan, toprağı değerli kılan. Erkek devletse kadında vatandır. Yurttur. Ülkedir. Millettir. Tarladır. Topraktır. Tarla ve Toprak azizdir, kıymetlidir. Bak, tarlasına toprağına değer vermeyip satanlara, üç kuruş paraya tamah edip vatan topraklarını yahudiye kaptıran filistinlilerin haline, sürünüyorlar şimdi, perişanlar. Böyle yapanlara, topraklarını satanlara bu ceza Müstehak, Az bile..
  6 ... gazeloglu
 • 28 bin 351 yeni vaka olması

  31.
  Farketmez ki. Yani ister söylenen bu rakam ister sağlık bakanlığının açıkladığı veriler, neticede salgın artarak çoğalıyor. Resmi verileri bile baz alsak Son bir haftada (19-25 kasım dahil 7 gün) bulaş hasta sayısı 42.102 iyileşen 23.825 vefat 1020 kişi olmuş. Az mı? Değil. üstelik rakamlar her gün daha da artıyor. Neticede bal gibi tehlike var işte. Neticede Kontrollü sosyal hayat falan hikaye. Bu oranlarla Dışarıya çıktığın an tehlikeyle (s.o.s.) karşı karşıyasın demektir. Bitti. Olay Bu kadar..

  28 bin 351 yeni vaka olması
  28 bin 351 yeni vaka olması
  28 bin 351 yeni vaka olması
  28 bin 351 yeni vaka olması
  28 bin 351 yeni vaka olması
  28 bin 351 yeni vaka olması
  28 bin 351 yeni vaka olması

  https://www.hurriyet.com....iruste-son-durum-41641488
  4 ... gazeloglu
 • varı yoğu satıp hacca gitmek

  4.
  Eskidendi o aylarca harameynde kalmak, umreye diye gidip haccı da bedava getirmek. Bi uyanık türkler değil, Suud da işi uyandı artık, hac mevsimi değilse kabeden dışarı çıktınmı yakalanman an meselesi. Bir pasaport kontrol, yallah memleketine posta, hoop kapı dışarı..
  ... gazeloglu
 • gördüğü her şeyin fotoğrafını çeken insan

  10.
  Fotoğraf sanatçısı yada yabancı bir ülkeden gelmiş bir turisttir..
  ... gazeloglu
 • online kişi sayısı

  158.
  An itibariyle teşrif etttim ve sayı 77 olmuştur. Evet..
  ... gazeloglu
 • bikinili kızlara bakan ama eşine giydirmeyen erkek

  15.
  Bakmak da haram, baktırmak da
  Giymek de haram, giydirmek de
  Giyseler dahi bakmayacaksın
  Bakmasalar dahi giymeyeceksin.

  Müslümansan Ölçü bu. Gerisi boş laf..
  1 -1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum