• üstteki yazarın nickinin düşündürdüğü

  15.
  Gaiptengelenadam: kimliği ve adresi meçhul şahıs. Kimbilir kim. Bir beniadem.
  1 ... gazeloglu
 • serenay sarıkaya

  935.
  Hakkında bu kadar entry giridiğine göre bu kızda iş var demek ki.
  1 ... gazeloglu
 • hakaretin de ifade özgürlüğü olması

  4.
  Bunu ifade eden tayfaya kaynadığız zaman nedense barım barım bağrınırlar. Bir şey zorunuza ve ağrınıza gidiyorsa madem, siz de başkasına yapamazsınız.

  istediğini söyleyen, istemediğini işitir. Yoksa ağzı olan konuşuyor zaten. Karışan görüşen yok.
  ... gazeloglu
 • uludağ sözlük te bazen kaliteli entryler olması

  14.
  Bir fark varsa şayet ve Kaliteyi fark edebiliyorsanız, demek ki farklısınız. Halbuki sıradan yazarsınız o an aklınıza ne gelirse. Kalite bence dürüst samimi yapmacıksız ve orjinal olabilmekte.

  Bu mekanda (uludağ sözlükte) bence öyle yazarlar var ki mesela ekşideki muadillerine on basarlar. Esasen Yonca tarlasındaki papatya, daha bi kıymetlidir.
  ... gazeloglu
 • tınısı ile mutlu eden şarkılar

  9.
  Düşler sokağı. Hüzün ve sevinç bir arada sanki. Feridun düzağaç da bi başka yorumlamış.

  https://youtu.be/3z1lSZU19vw
  ... gazeloglu
 • piyasada evlenilecek kız olmaması

  19.
  Başlık açtık mı tek başına olmalı. Düşünsenize aynı başlığa hepsinin birden girmesini. Ya bi de kendini herkesten ayrı bi tarafa koymalar, rafta tarak sanmalar, afralar tafralar, bi havalar bi havalar filan. Altından sanki. Dil desen eşşek arısı gibi.

  Sanırsın ki sadrazamın sol tarafından nufuza gelmiş. Saraylara layık ama ne hikmetse beğenmediklerinin çöplüğü uludağ da eşelenmekte. Yok kimseden bi farkı halbuki.
  ... gazeloglu
 • blues dinlerken atletle mangal yapan erkek

  3.
  Anadolu coğrafyasının ender yetiştirdiği arabesk kültüründe yoğrulmuş fakat müzik dünyasının azizliğine uğramış, piyasadan ümidini kesmiş, o da napsın zavallım teselliyi zenci kültüründe aramaya kalkmış bir adet intellijans tır kendileri.
  2 ... gazeloglu
 • gözden yaş gelmesi

  16.
  Yorgunluk ve uykusuzluk alametidir.
  ... gazeloglu
 • ekmek arası domates peynir

  56.
  Yazın çok iyi gider. Hele de yanında bi de karpuz varsa. Of ki ne of.
  2 ... gazeloglu
 • eşşoğlueşşeğin bebesi

  1.
  Sanırsam ankara dolaylarının şivesi bu.
  3 ... gazeloglu
 • kürtaj olmuş bir kızla evlenmek

  18.
  iki de bir kadınlara laf söyleyen, mana bulan, embesil bozması bekaret takıntılı çılgın bakireler;

  Bu hayat hiç kimseye mana bulmaya ve büyük konuşmaya gelmez. Yedirirler sonra o lafları birer birer.
  3 ... gazeloglu
 • karı koca arasında olması gereken ideal yaş farkı

  84.
  ideal ne demek önce ona bir bakalım; insanı duyular dünyasının üstüne yükselten ve hiçbir zaman tam olarak gerçekleştirilemeyecek olan, yalnızca erişilmesi istenen amaç olarak kalan kılavuz ilke, örnek yargı ölçüsü, mefkûre.

  türkiyede, türk insanında şöyle bir problem var; aynı ideal kelimesinde ve başlığa söz konusu olan mevzuda olduğu gibi, sınıflandırma belli bir kalıba sokma kategorize etme. Neye ve kime göre olduğu bir türlü belli olmayan kurallar kurallar. Üstelik bunu insanların üstünde baskı kurma ve yönlendirme unsuru olarak kullanmak. Buna uyulmasına dair üstü kapalı bir toplum baskısı oluşturmak. Buna uyulmadığı zaman da yadırgamak, yargılamak, eleştirmek, kötülemek, değersizleştirmek..

  Halbuki iki gönül bir olunca samanlık seyran olur. Kime ne ? Adamın yada kadının nikahlısı mı ? Evet. Bitti..

  Ya bi rahat bırakın insanları isteyen istediğiyle evlensin. Sonuçta evlilik bu. Millet çatır çatır zina ederken fuhuş yaparken kimse karışmıyor. Kimseden çıt çıkmıyor. Kimsenin gıkı çıkmıyor.
  ... gazeloglu
 • edebiyata ilgi duymayan insan

  6.
  En azından sözlükte yazmak bile bir alakayı ve bağı gösterir. Nesir, yani düzyazı sözlük yazarlarının genel olarak kullandıkları yazım biçimidir. Ayrıca kelimeler ve dilbilgisi gramer yapısı anlatım üslup mecaz ironi teşbih tanımlar deyimler atasözleri imla kuralları bir dili kullandığınız vakit mutlaka içinde olması gerekenlerdir.

  Edebiyattan anlaşılan salt, profesyonel yazarların mesleği olarak şiir hikaye ve roman v.b. olmuş olsaydı, kimse gazete kitap okumazdı. Sözlükte yazıp duygu düşüncelerini paylaşmazdı. Bu şekilde halkın katkısını göz ardı etmiş oluruz ki bu mümkün değil.

  Toplumda ve sosyal hayatta edebiyat bir şekilde mutlaka var. Bakın face, twitter, whatsapp dünyada en aktif bir biçimde bizde kullanılıyor.

  Fakat biz okumayı sevmiyoruz. Bu acı bir gerçek. Ha bire yazıyoruz. işte tüm mesele bu. Halbuki medeniyet okumakla ilerler. Kaliteli ve nitelikli okuma alışkanlığımız maalesef yok denecek seviyede.
  ... gazeloglu
 • entry sonlarına evet yazanların oytunkaranlaşması

  2.
  Oytun vitamin bile değilken biz evet ve hayırı kullanırdık. Evet.
  1 ... gazeloglu
 • türkiyenin ve almanyanın arasındaki en temel fark

  6.
  Yaşıyorsa allah ömür versin, öldüyse rahmet etsin matematik hocamız anlatmıştı, 2. Dünya savaşının hemen sonrası. Almanya yıkılmış per perişan. Devlet her aileye günlük 1 patates nafaka yiyecek veriyor iaşe olarak. Bir müddet böyle devam ediyorlar. Neyse kısa bir müddet sonra bir karar alınır ve 2 patatese çıkartılmak isteniyor iaşe miktarı. Halk hemen ayaklanıyor ve ne diyorlar biliyormusunuz ? Bizim devletimiz bunu kaldıramaz biz 1 patatese razıyız. Neticede 2. Patatesi almıyorlar.

  işte aramızdaki fark bu.
  2 ... gazeloglu
 • atatürk vs allah

  34.
  Atanın salaklara ihtitacı olduğunu sanmıyorum ama yine de pırıl..! pırıl..! bir nesil yetişiyor. Allah iyi etsin.
  -1 ... gazeloglu
 • oytunkaran efsanesi

  5.
  Uludağ sözlük trol efsanesi. Çinli var mı çinli...evet.
  ... gazeloglu
 • ortodoks kiliseleri ve osmanlı cami mimarisi

  4.
  Sultanahmet camisine akşam namazında gidin. Yatsıya kadar Çıkmak bile istemeyeceksiniz. Ağzınız açık seyretmeye doyamazsınız. Yine gelip ziyaret etmek Tekrar tekrar görmek istersiniz. Selatin camilerin hepsi de böyledir.

  Kiliseleri de gördük. Afilli şekilli mekilli filan da, o buram buram maneviyat yok. O muhteşem iç Huzuru yok. Yavan. Tatsız tuzsuz. Dış görüntü de öyle ahım şahım değil. Belki bi parça göze hitap etse bile o korkutucu derin kasavetli soğuk ve sıkıntı verici hava neşenizi kaçırır. içiniz daralır. Dışarı kendinizi zor atarsınız. Bi daha da gitmek istemezsiniz.
  1 ... gazeloglu
 • farkedildiğinde hayal kırıklığı yaratan şeyler

  7.
  işini gördürene kadar yüzünüze gülen dostlarınızın, arkanızdan konuşması.

  Menfaati olduğunda sıcak samimi sevecen davranan patronunuzun, çıkarları sona erdiğinde, size suriyeli gibi davranması.

  Bana güvenmiyor musun diye yüzünüze bakıp dil döken sevdiğiniz bir insanın, haberiniz yokken..! arkanızdan türlü türlü işler çevirmesi.

  Maddi anlamda ciddi sıkıntılar çektiğiniz bir dönemde aslında hiç dostunuz olmadığını fark etmeniz.
  4 ... gazeloglu
 • öyle bir şey yaz ki okuyanı düşündürsün

  7.
  "iş başa gelince, don başa geçermiş." Bizim karadenizin meşhur bir sözüdür. insanın hazırlıksız yakalandığı durumlarda mecburen sıkıştığını ifade eder.
  3 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum