• rte nin trump a postayı koyması

  31.
  Her direniş önce hakkı haykırmakla, söyleyebilmekle başlar. Zaten cesaretiniz yoksa hiç bir savaşı kazanamazsınız. Eğer önce dil ile bunu beyan ederseniz ki arkası gelecektir, bölgede savaş için kaçınılmaz olan bu şartlara karşı duracağınızın startını vermiş olmaktasınız. Evet şu anda belli ki yapılabilecek sadece bu. Evet Acı belkide. Karşınızda ki devlet birleşik devletler. Siyonizmin karargahı. Rusyayı susturmuş, ab ye boyun eğdirmiş, kuzey kore kartıyla çini sindirmiş bir abd den, bahsediyoruz. Anlaşılan o ki amerika ortadoğuda bop sevdasından vaz geçmeyecek. Bölgede haritaların değişmesi, kurdurulan kürdistanın türkiyeye savaş açması çok yakın. Savaş çok kanlı ve çok çetin geçecek üstelik de. Zaten hedef de bu. Fakat sonuçta bu savaş abd nin de ister istemez ortak hareket etmekte mecbur olan diğerlerinin de hiç öngörmediği tarzda gelişecek. Bu şerrin akıbeti allahın (c.c.) izni ve inayetiyle hayra çevrilecek. Kıyamet yakın.
  ... gazeloglu
 • 16 mayıs 2017 fehmi koru nun darbe imalı yazısı

  3.
  Demek ki 20 dk. da yeterli olabiliyormuş derdini anlatmak için. Abd zor kullanarak yapsın istediğini. Türkiye yine bildiğini okumaya devam edecek. Abd istediği kadar desteklesin gayri resmi kurdurduğu sözde kürdistan ordusu ypg yi. Belli ki büyük ve çetin bir savaş yakın. Neticede gün gelir bu bölgede ne abd kalır ne rusya ne de diğerleri.

  Geldikleri gibi giderler.
  -1 ... gazeloglu
 • akşam akşam damar dinlemek

  1.
  Tam vaktidir. günün yorgunluğuna ilaçtır. Sanatçımız ibrahim tatlıses ten yalan,

  https://youtu.be/QzOXfOfTa_c
  ... gazeloglu
 • 50 senede kazanılan güven 5 dakikada kaybedilir

  3.
  Doğruluktan hiç bir zaman ayrılmamak gerektiğini belirten bir ana fikirdir. Niçin ana fikir kelimesini kullandım peki hiç merak ettiniz mi ? Güveni sağlayan maddiyat değildir. Ticaret yapanlar bunu daha iyi bilir ve fark eder. Şayet itibarınız varsa güvenilir bir tüccar iseniz şu piyasadan beş kuruş vermeden misal 500 milyar tl lik mal alabilirsiniz. Vurguncular bile piyasayı dolandırmadan önce sahte bir güven tesis ederler önce. Azar azar mal çeker nakit öder ardından yüklü mal çekip buhar olurlar. Ticarette bile güven esas ise, hayatın içinde kim bilir ne kadar önemli ve ehemmiyetlidir.

  Tanımasınlar bilmesinler Size itibar etmesinler kız bile vermezler. Siz dışardan bakmayın birilerinin paranın gücüyle at oynattığına. Şayet o koca koca firmalar eğer güven olmasa adım bile atamazlar.

  Yahudiler çok önceden beri bu düsturu bildikleri için ticarette sırf başarıyı yakalamak adına (allah rızası ve emri olduğu için değil) güvenden asla taviz vermezler. Gidin görün bakın araştırın istanbul da büyük toptancıların hepsi yahudidir. Buna Diğer bir örnek de almanlardır. Mercedesin arızalı araçları çok kısa bir zamanda apar topar toplatıp yerine yenilerini verdiği meşhurdur.

  Ne diyordu robert bosch; "insanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim. Verdiğim sözlere ve ürünlerime duyulan güven benim için her zaman kısa vadeli kazançlardan daha önemli olmuştur."

  işte biz türk insanı olarak bu yüzden geriyiz ve bunu, bu kafayı değiştirmedikçe de mümkün değil ilerleyemeyiz.
  2 ... gazeloglu
 • muhammed in 12 kadınla evlenmiş olması

  15.
  Ya, ateist yada dinsiz olabilirsiniz. Terbiyeli ve saygılı olduğunuz müddetçe kimse size bir şey söylemez ve ilişmez.

  Fakat insanların ailesine dil uzatan şerefsiz heriflerden biriyseniz, size bir şey söylemeye bile değmez.
  2 -9 ... gazeloglu
 • haçlı seferlerini başlatıyoruz

  3.
  Batı Siyonistlerin planlarına bile bile alet oluyorsa, bu vatikanın da planın bir parçası olduğundandır.
  ... gazeloglu
 • evli erkeklere musallat olan kızlar

  56.
  Musallat olmak bilmeyi gerektirir ki bu masumiyeti ortadan kaldırır. Tıpkı evli kadınlara musallat olan erkekler gibi. Ha keza bilmeden olsa bir şeyler orada da öncelikle kendini saklayan gizleyen yalnızmış gibi hal ve hareket eden taraf suçlu ve sorumludur. Bir de işine gelmek gibi bir durum daha var. Nasıl yani derseniz, anladığı fark ettiği şüphelendiği ve kesin öğrendiği insanı bırakmak istemeyenler. Çünkü biraz dikkatli, iyi niyetli ve doğru dürüst biriyseniz bunu hemen anlarsınız. Alan razı satan razı ise zaten iş şirazesini kaybetmiştir. Ondan sonra kendi düşen ağlamaz. Bırakın ne hali varsa görsün.

  Her türlü rezilliğe kepazeliğe hazır olun. Zira bunu hak ediyorsunuz.
  ... gazeloglu
 • huzur islamda ise ortadoğu neden huzursuz

  12.
  Ortadoğu veya dünyadaki huzursuzluğu islama mal etmek de ateist bir dinsiz mantığı olsa gerek. Bu aslında fiili durumu ve siyasi ekonomik ve askeri gerçekleri manüple etmektir. Yersen. Tabiki bizim buna inanmadığımız gibi kendileri de inanmıyor. Gerçeklerin böyle olmadığını pekala bizden iyi biliyorlar. Dünyadaki şuan ki mevcut durumun küfrün lehine olması sadece onların avuntusu.

  Küfür yani örtmek ateizmin ve ateistin çıkış noktası. Hep yapageldiği işi ve ameli. Gerçekleri çarpıtmak onların işi. Müminler bunlara aldırış etmedikleri gibi itibar da etmiyorlar zaten. Bu söylemler müminlerin imanını kuvvetlendirmekten öteye geçmez.

  Allah bize bu dünyada cenneti vaad etmedi ki. Bizim öyle bir derdimiz de yok. Müslüman için hayat iman ve mücadeledir. Ortadoğuda zulm edilenlerin ve kanı dökülenlerin de pek çoğu müslüman. Bu durum sadece imanla küfrün savaşını gösterir. Dinsizliğin doğru ve üstün olduğunu değil. Kavram karmaşası yaparak kafa karıştıranlar, insanları, akıl ve mantığı kullanarak kandırmaya çalışanlar ve müslümanları, dünya nimetlerini ele geçirince kaypaklıkla karaktersizlikle suçlayanlar, bu fikre göre o halde o nimetler sizin elinize geçince sizin de bizden ne farkınız var ? Hiçbir farkınız yok.

  Hırs, ego, kibir, yalan, arzular, tamah, şehvet, dünya sevgisi, cimrilik, zalimlik merhametsizlik bencillik sizde de var. Bizden ne farkınız var ? Kendinizi kandırabilirsiniz belki ama allahı kandıramazsınız. Düzeni eleştireyim derken, bilerek yada bilmeyerek düzen koyucuyu kabullenmektesiniz. inkar etseniz de, inanmasanız da bu böyle. Bu düzeni değiştirmeyeceği gibi imanı da yok edemeyeceksiniz. Buna sizin gücünüz yetmez. islam dinine iman eden müslümanların zayıflığı allahü tealanın kudretine zeval vermez. O dilediği müddetçe ve kıyamete kadar din (islam) ve iman (müslümanlar) baki kalacaktır.

  Aziz galip nasır ve mansur olan allah tır. Bize hitaben şöyle diyor " Öyleyse cesaretinizi yitirmeyin ve üzülmeyin. Düşmana karşı zaaf göstermeyin, gevşemeyin, mağlup olduk diye mahzun da olmayın. Hâlâ siz yüce, üstün kişilersiniz. Eğer gerçekten inanıyorsanız, mutlaka üstün gelecek olan sizsiniz. " ali imran 139
  2 -3 ... gazeloglu
 • karım için yemek de pişiririm temizlik de yaparım

  4.
  Hayat müşterektir. Evliliğin altın kurallarından biri. Geçimde gözü olan lazım olduğunda hizmet seçmez. Fakat eşler bunu suistimal etmemeli. Ev işleri her ne kadar kadın için farz olmasa da türkiye şartlarında bunu kendine görev edinmiş eşler ve annelerimizin fedakarlığı sayesinde adet gelenek görenek haline gelmiş. Ayrıca evde hizmet etmek kadın için daha kolay ve çoğu zaman severek yapıla gelmiştir. Karışan olmaz, istediği zaman tehir eder sonra da yapabilir. iş hayatı böyle değildir.
  1 -1 ... gazeloglu
 • aniden frene basan öndeki araba

  4.
  Arkadan çarpan her zaman hatalıdır. Genel kabul görmüş trafik kuralı. Ani frene basmayı gerektirecek bir durum yaşanmış olabilir. Trafikte seyrederken olağan üstü durumlara hazır vaziyette araç kullanmak, gözü yoldan ayırmamak mecburidir. Yine de ardındaki araçlari düşünerek tehlike oluşturmadan kullanmak esastır. Unutmayın ki türkiyedeki kazaların pek çoğu elde olmayan sebeplerden kaynaklanmaktadır. Ayrıca trafikte usta şoför yoktur. Kurallara harfiyyen uyan sürücü vardır.
  ... gazeloglu
 • uludağ da katil arı paniği

  1.
  Haber milliyette çıktığına göre aslı astarı var demek ki. Acil önlem alınmazsa tüm türkiyeye yayılırsa bütün kestane ağaçları tehlike altında demektir.
  ... gazeloglu
 • teşekkürler lafına sadece kafasını sallayan erkek

  5.
  Beden diliyle teşekkür edip karşılık vermiştir en azından samimidir. Teşekküre değmez demek istemiş de olabilir. Zaten erkeklerin çoğunun ağzından cımbızla laf çıkar. Onu bulduğuna şükretmelidir. Karşılık her zaman kelimelerle olmaz.
  1 ... gazeloglu
 • dine saygı duymamak

  35.
  saygı gösteren saygı görür. saygısızlık yapan da karşılığını görür. ne yani birisi çıkıp meydana ben istediğimi yapabilirim, kimseden izin alacak değilim, kimseye de saygı duymak zorunda değilim diyorsa ve bunu reklam verir gibi dillendiriyorsa, bir başkası da çıkar bende istediğimi yaparım karşılık olarak ne lazımsa fazlasıyla yapar yerine getiririm diyebilir. bunlar normal şeyler. hemen herkesin yapabileceği türden eylemler. o yüzden sivri çıkışlar yapmak insana bir şey kazandırmaz. meydanda bir tane aslan yok. burası münbit topraklar, bereketli topraklar. aslan yuvası burası. buralarda aslan eksik olmaz.

  hormonlarınızı dengede tutamazsınız belki ama, eylemlerinizi ve söylemlerinizi dengede tutmazsanız inanın bu herkese zarar verir.
  2 -1 ... gazeloglu
 • hak mezheplerin kime göre hak olduğu sorunsalı

  2.
  Neye göre hak ? Batıla göre. Örneğin sahabelere söven irandaki ---şia--- ya göre. Mesela ehli sünnetin imamlarını ve içtihadlarını küfür sayan beğenmeyen ve kendilerini selefi maskesi altında gizleyen ve dini, keyiflerine ve kafalarına göre yorumlayan sünneti yok sayan suudi arabistandaki ve türkiyede yeni yeni palazlanan başlarındaki hocaları direk suudi arabistandan maaş alan ---vahhabiler--- e göre. Daha çok var.
  -3 ... gazeloglu
 • 1 yıllık ama samimi arkadaşın düğününde ne takılır

  27.
  Samimi olduysan sene ve lira hesabı yapma. Gücün neyse o. Hatta bulunman bile yeter. Yetmediyse henüz samimi olamamışsınız. O taktirde zaten üzülmekte yersiz.
  ... gazeloglu
 • gezi eylemcileri vatan hainidir

  6.
  Birileri iyi gaza getirdi gençleri iyi kullandı. Bir viski parasına toplandı bazıları. Trajikomik olan şu; hala daha gezi ruhu diye avunuyor bir kesim.hala daha Aymazlık had safhada. O sabah 4 te çadırları telsiz talimatıyla yaktıran fötecü polis amirinin ve kirli tezgahın kokusu ise taa neden sonra çıktı meydana. Ama sorsan sloganlar hazır. direniş ve özgürlük. Meydandaki gençlerin arasında ise militan kaynıyordu halbuki.

  Fakat, Açık seçik bariz ve net bir şekilde terör örgütlerinin propagandasını yapan militanlar hariç, siz orada eylem için toplanan masum gençlere hain diyemezsiniz. Avm ve ağaç dümeniyle Tezgah kuruldu. Eylemcilerle devletin güvenlik güçleri karşı karşıya getirildi. Zaten amaçlanan da tam olarak buydu. Burada iktidarın da suçu var. Anlamadan dinlemeden gençleri olaylara müdahale de geç kaldılar. Özellikle muhalefet partisinden ses çıkartmayan bir güruh daha var ki, onlar da iktidarın yıkılması için siyasi hesaplar uğruna olaylara göz yumdular.
  2 -5 ... gazeloglu
 • dere otu

  17.
  içerisinde magnezyum, demir, kalsiyum ve manganez gibi çeşitli maddeler bulunmakta ve aynı zamanda A ve C vitaminleri bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir.

  Birtakım hastalıklara karşı oldukça etkili olan dereotu, bağışıklık sisteminin artmasını sağlayarak mikroplar ile savaşma gücünü de arttırmış olur. Dereotu çok az miktarda kalori içermektedir. Bu özelliği ile diyet yaparak yiyip içtiklerine dikkat eden insanlar için, besin listelerinin üst sıralarında yer almaktadır.

  Dereotunun bir diğer faydası da sindirim sistemini düzenlemesidir. Yaşanan hazımsızlık, mide ağrıları ve mide krampları gibi sindirim sorunlarının etkilerinin ortadan kaldırılmasında etkili bir rol oynar. Ayrıca mide ülserinde oluşan etkileri engeller ve iyileşme süresinin kısaltılmasını sağlar. Dereotu aynı zamanda mükemmel bir gaz söktürücüdür. Özellikle gaz sorunu yaşayan kişilerin tüketmesinde hiçbir sakınca yoktur.
  1 ... gazeloglu
 • kuru soğan ve kalp ikilisi

  2.
  Ya demek ki isteyince oluyormuş. Bilgiyi tebrik etmekten başka ne yapabilirsin ki ?

  Evet soğan damar açıcıdır. Kalp krizini önler.
  2 ... gazeloglu
 • bu saatte canı makarna çeken adam

  4.
  Makarnacılar sizi gidi sizi. Şaka bi yana yatıya bile gidilir.
  1 ... gazeloglu
 • dağdaki çobanla benim oyum eşit olamaz

  505.
  Aradan epey zaman geçti tabi. Fakat şuan Çoban nerde ? Hala Dağda. Sen ? Amerikada. Evet doğru. Bir değilmiş.
  3 -1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum