• bu saatte canı makarna çeken adam

  4.
  Makarnacılar sizi gidi sizi. Şaka bi yana yatıya bile gidilir.
  1 ... gazeloglu
 • dağdaki çobanla benim oyum eşit olamaz

  505.
  Aradan epey zaman geçti tabi. Fakat şuan Çoban nerde ? Hala Dağda. Sen ? Amerikada. Evet doğru. Bir değilmiş.
  3 -1 ... gazeloglu
 • azraili görünce methinizi çok duydum efendim demek

  2.
  Muhtemelen Cevap hazırdır; kes traşı, Harç bitti yapı paydos. Oyun bitti. Yürü şansın yok.

  (bkz: Game over)
  2 ... gazeloglu
 • eski şarkılar neden daha güzeldir sorunsalı

  15.
  Emek vardı. Tek bir parça eserin kaydı için tüm saz ekibinin bütün gece prova yaptığı vakidir. Sanatı sadece sanatçılar yapardı eskiden. Her önüne gelen, sanatçı olamazdı. Kabul görmezdi. Şimdi meşhur olmak, para kazanmak şöhret olmak isteyen hemen bir cd hazırlayıp piyasaya sürüyor. Çünkü kapitalizm böyle emrediyor. Birilerinin sömürülmesi gerek. Eskiden Hayat bu kadar seküler bu derece hızlı ve yıpratıcı kolay harcayıcı değildi. Her bir anın değeri ve ederi vardı. Müzik de ona göreydi. Çünkü müzik toplumların yaşantısının özetidir.
  8 ... gazeloglu
 • anadolu da yaşayan herkes rumdur

  1.
  Laspalavrasburk. Palavra sıkmış. Marmara bölgesinde özellikle denize yakın iç kesimlerde (bursa m.kemal paşa) Rum köyleri var. Duydum. Çok Az. Fakat öyle bir iddia atmış ki ortaya, buna yunanlılar bile inanmaz.
  1 ... gazeloglu
 • arkası boşken yayaya yol veren araba modeli

  2.
  O ancak almanyada yaşanıyor. Kesinlikle yaya geçidinde duruyor ve siz geçene dek bekliyorlar. Alman farkı. Bizde çok nadir. Binde bir.

  Bizde yol verene hayır dua ediyoruz. Allah yolunu açık etsin. Sağ selamet gitsin diyoruz. Çünkü hayatta hiç bir şey karşılıksız değildir.
  ... gazeloglu
 • evlilik nedenleri

  36.
  En hayati önem taşıyanı insanın kendini ve nefsini muhafaza etmesi ve nefsinin üzerindeki hakkını yerine getirmesi. Sen nefsini helal yoldan, meşru yoldan tatmin etmezsen, elinde imkan belinde ruhsat varken abidik kubidik bahaneler üreterek evlilikten kaçarsan, gün gelir döner nefsin senden intikam alır. Haram işletir sana zina ettirir. Rezil eder seni. Hiç anlayamaz kontrol edemezsin. O yüzden akıllı insan nefsin yemlenmeden kontrol edilemeyeceği idrak eden insandır. Bu işin kuralı budur. Gerisi hikaye.

  Ayrıca, bir ilave de şu ki; evlilik insanın maddi ve manevi ilerlemesine sebep olur. Etrafınıza bakın, evlenip temiz dürüst ve düzenli hayatı olanlar ev iş yaşam standartlarını her geçen gün arttırmışlardır. Çünkü allah evliliğe bereket verir. Zenginleştirir aile sahiplerini. imkanlarını genişletir. Rızkını bollaştırır. Bekar olanlar ise iki ileri bir geri. Olduğu yerde sayar durur. Zira çeşme boşa akmaktadır. Kap nasıl dolsun ki ?

  Aşk meşk geçici gençler... vallahi de billahi de tillahi de yalan...yaşınız 40 olunca anlarsınız ama o zaman da iş işten geçer. Siz büyüklerin sözüne kulak verin, güvenin. Tecrübe acıdır...
  3 ... gazeloglu
 • rüya yorumlamak

  4.
  Hayrolsun de geç. Ehline anlatmadıkça her önüne gelene tabir ettirilmez rüya. Rüya tevil edebilmek için, o işin ilmini bilmesi de yetmez. ilaveten haramlardan uzak, temiz ve güvenilir bir alim olması gerekir.

  Hiç bir şey yapamıyorsan ve işin içinden çıkamadıysan internetteki tabir sitelerine bakıverirsin. En azından bir malumatın olur. Merakını gidermiş olursun.
  1 ... gazeloglu
 • cuma namazı çıkışı yaşanan izdiham

  10.
  O bizim milletin namaza karşı duyarsızlığı ve sabırsızlığı başka bir şey değil. Kandil akşamı ne acele işin var ? Tesbihat başlamadan vınn. Gece yarılarına kadar dizi-film seyrederken yapışıp kalır koltuğa, hatta uyur kalır sızar. Tuvalete gidemez en heyecanlı yeri diye. Bilgisayar başında ömür çürütürler. Maç akşamları digitürkü olan kahveler tıklım tıklım dolar taşar. Nefes almadan 1.5 saat maç izlenir pür dikkat hazırolda kimsenin gıkı çıkmaz beklerler.

  Namaza geldi mi 20 dk uzar da uzar. işi varmış. Sanki bekleyenlerin hepsinin işi gücü yok.
  2 ... gazeloglu
 • alevi kızlarındaki mum fantezisi

  4.
  o kadar söyledik öyle her önüne geleni elinize alıp oynamayın şey yapmayın diye. bak, baltacıyla katerinayı okuyunca böyle garip faztazilere kapılırsınız. tamam anlaşıldı katerine bir yönden de, illaki onun gibi yapacam diye uğraşmayın siz müsait bir tarafınızdan sokun o mumları. nasıl olsa eskisi gibi lazım olmuyor, zırt pırt elektrikler de kesilmiyor artık.

  ha mum demişken, almışken kalın mumları seçin. merakınızı anca giderir. çekilin bir köşede halledin işinizi. hatta isterseniz üstüne oturun anca girer. böyle millete de naklen yayın yapmayın ayıp denen bir şey var.

  (bkz: ibnelerin mum merakı)
  2 ... gazeloglu
 • hz muhammet bugün yaşasa hayır derdi

  3.
  uyanda balığa çıkalım. hooop kalk kalk üsküdarda sabah oldu. bizim deyişlerimiz özlüdür ve bir harikadır. atalarımız zamanında da varmış demek ki be nevi malaklar, avanaklar.

  ulan referandum bitmiş. siz hala neyin kafasını yaşıyorsunuz ?
  1 -1 ... gazeloglu
 • hadi annem yatağa

  3.
  bir battaniye ilişmiştir üstünüze örtülen gece . kim diye düşünmezsiniz bile. bilirsiniz ki uyuyup kalsanız da bir köşede, anneniz gelip örtüverir üzerinizi siz üşümeyesiniz diye.
  2 ... gazeloglu
 • deniz baykal ın peygamber olduğunu bilmemek

  2.
  ironi alaya almak değildir değerli pek sayın yazar kişileri. üstelik topluma mal olmuş siyasileri hicvederken bile dini etiğe ve kişilik haklarına saygı gerekir.
  1 ... gazeloglu
 • menemenin iğrenç bir yemek olması

  11.
  sivilde yüzüne bakmayan ben, askerde canım çekti. aşçı bir gün uzman çavuşa yapmıştı. nasıl yiyebilirsin ki ? imkandan ziyade emir altındasın. eve gider gitmez kendim yapmıştım. öyle beğenmeyip burun kıvıranlar, çok arasınız çok. olsa da yesek diye.
  6 ... gazeloglu
 • her şeyi dine bağlamak

  2.
  desenize, trafik terörünü bile islama mal etmek gibi. var böyle andavallar.
  2 ... gazeloglu
 • şimdi olacaktı şöyle mis gibi hamsi ve yoğurt

  2.
  nasıl ir mideye sahipsiniz anlamak güç. soğanla sarmısağı hamsiyle yoğurdu harmanladığınıza göre. bal ye balık ye, ölemezsen yoğurt ye. diyetisyenler duymasın.

  yalnız hamsi demişken, hamsi buğulama soğanlı harikadır. olsa da yesek dedirtir.

  (bkz: oyy karadeniz)
  1 ... gazeloglu
 • büyükşehirlerdeki köy ilçe dernekleri

  7.
  Anadolu insanını, 2. Sınıf vatandaş, köylü, dağdaki çoban, çomar benzetmeleriyle aşşağılayan öküzler bilmez tabi. Bu tip dernekler vasıtasıyla insanlar birbirleriyle olan irtibatı sağlıyorlar. Bir düğün bir cemiyet bir cenaze olduğunda organize olmak için. Adı şehirli kendi ne idüğü belirsiz bazıları gibi koskoca şehirde kapı komşuna selam vermezken o insanlar etraflarından haberdar içli dışlı sosyal ve aktif bir biçimde hayatı dolu dolu yaşıyorlar. Öz kültürümüzü milli değerlerimizi yaşamanın ve yaşatmanın derdindeler. herkesi kendisi gibi iptidai ve kopuk bir hayat yaşamaya zorlayan şehrin avanelerine göre değil tabi bu işler.
  ... gazeloglu
 • son dönem artan teşhircilik dalgası ve sebepleri

  4.
  Onca abazan sapık var demek ki bakan. Ee onlara da malzeme lazım.
  -6 ... gazeloglu
 • coğrafya kaderdir

  13.
  Tamam göçebeyiz anladıkta. Bula bula bu toprakları mı bulmuş yani dedelerimiz ? Hem sonra nereden bulmuşlar ? Kim tavsiye etmiş ? Kim yol göstermiş ? Neden anadolu ? Hayır hayır bu bir tesadüf olamaz. Sen kalk ta doğu asyadan batı asyaya gel. Yaklaşık bin yıldır herkes senin üzerine oynasın. Ama başarılı olamasın. Evet Coğrafya bir kaderdir. Tıpkı bizi bu coğrafyaya sürükleyen kader gibi. Sakın bizi buraya getiren, burada kalmamıza yardım ediyor bizi bu topraklarda tutuyor olmasın ?

  Ne yapıp ederlerse etsinler. Ümit ederim ki yaptıkları hiçbir plan ve hiçbir hesap da tutmasın. Zaten tutmuyor da. Tutmayacak da. Onlar kadere iman etselerdi beyhude uğraş verdiklerini belki anlarlardı. Kalın kafalılar anlamıyorlar.
  1 -1 ... gazeloglu
 • ben evlenemem hissi

  61.
  insan nasibiyle karşılaştığında ağzı dili bağlanır. Öyle ne bülbül gibi ötenleri, dut yemiş bülbüle çevirir kader ağlarını örer. Hissler anlıktır çoğu zaman değişkendir, aldatır. Birine kızdın yada kırıldın diye kendini kandırma. Biri çıkar karşına dünyan bile değişir. Feleğin şaşar. Seversin. Beğenirsin de. Hoşuna da gider. Çocukların bile olur yani o derece.
  2 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum