• mini etek giyen kızların hayır vereceği gerçeği

  8.
  Gözü kızların eteklerinden başka bir şey görmeyen hissi bulanık beyan. Kim oyunu nereye vereceğinin kararını kendisi verebilecek kadar akıl sahibidir bu ülkede. Allah kalplere tecelli ettiğinde milletin eteğine takılmaz. Hüküm verdiğinde de aklı kıtlardan onay da almaz, kimseye de sormaz. Cenabı hakk kimseye hesap da vermez.
  ... gazeloglu
 • suriyelilerin 356 bin bebek yapması

  17.
  -Ayy formum bozulur, diye çocuk yapmaktan kaçınan hanımlar,
  -şuan kariyerim önemli çoluk çocukla uğraşamam diyen gençler,
  -boğazımı doyuramıyorum çocuğa nasıl bakarım diyen adamlar,
  -bir oğlan bir kız yeter diye düşünenler,
  -maddi imkanları yerinde olup evlenmekten kaçınan sözde hayatın tadını çıkarmaktan bahseden sorumluluktan kaçan evlenmeye çocuk yapmaya yanaşmayan yaşı 30-40 olmuş bekar erkekler ve kızlar,
  -ne tarafa el atsa bir türlü işi rast gitmeyen, kime gitse kapı yüzüne kapanan, adam yerine konmayan, dürüstlüğüne itibar edilmeyip maddi imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle kendisine kız dahi verilmeyen yaşı geçmiş erkekler,
  -beyaz atlı prensini bekleyen, kısmetlerini elinin tersiyle iten beğenmeyen kızlar,
  -aklı başında gül gibi kızları beğenmeyip kainat güzellerine göz koyan, isteyen, bekleyen aklı bir karış havada erkekler,

  Ve daha neler neler...ulan bu beğenmediniz suriyeliler akıllı insanlar..üstelik çalışkanlar özellikle bu konuda. Hiç korkmadan, durmak yok yola devam.
  -4 ... gazeloglu
 • hz muhammed yaşasa evet verirdi

  5.
  Bir haber merkezi yada basın yayın müşaviri kapasitesinde olan birine şöyle deyiniz; " Haber verdiğin iyi oldu. Yoksa cahil kalırdık. Seni hemen cumhurbaşkanlığı halkla ilişkiler ve basın danışmanlığına sözcü olarak tayin etsinler. Lazımsın bu memlekete "
  1 ... gazeloglu
 • elveda sözlük

  106.
  Karşılıksız sevdin ise, kalemin suçu ne ? Bence cezayı haketmiyor bu kalem. Ben olsam inadına gitmem.
  1 ... gazeloglu
 • referandumdan evet çıkarsa hesabımı siliyorum

  2.
  Gereksiz ve yersiz bir önerme. Sonuçta inandığım doğru bildiğim ve emin olduğum bir konuda isterse 70 milyon farklı düşünsün ve karar versin. Hiç fark etmez. Yine de bildiğimden şaşmam. Umurumda bile olmaz.
  1 ... gazeloglu
 • neden mi fakiriz

  3.
  Dünyayı çok sevdiğimiz için. Kim dünyanın peşinden koşarsa, dünya da onu peşinden koşturur. Onun işi bu.
  1 ... gazeloglu
 • ortadoğunun göbeğinde en pahalı benzini kullanmak

  2.
  Varlık içinde yokluk çekmektir. Sanki chp iktidara gelse benzinin litresi 2 liraya düşecek. Duy da inanma.

  Köle hep aynı köle. Sadece sahipleri dir değişen.
  1 ... gazeloglu
 • bir insanı ele geçirmenin en etkili yolu

  14.
  Aklı başında, duyguları berrak ve temiz, kalbi ve hissi melekeleri çalışan, haddini hududunu bilen ve kendisine güvenen tevekkül sahibi, kadere iman eden bir insan, niye, ne amaçla, neden, niçin bir insanı ele geçirmek istesin ki ?

  Maddi boyutta Sahip olunan ne varsa şu hayatta, bitmeye, sona ermeğe, tükenmeye, yok olmaya mahkum iken, o halde bu nafile uğraş niye ? Halbuki bitmek tükenmek bilmeyen hazinelerin anahtarı --sevgi ve muhabbet-- sahip olmakla değil, hep sahip olunanları vermek ile dir.
  2 ... gazeloglu
 • 16 nisan 2017 referandum sonucu tahminleri

  2.
  Güvenilir bir kaynaktan edinilen verilere göre Şu an % 55 civarı evet varmış. Fakat % 6 karasız hariç. Her an herşey olabilir yani.
  1 -3 ... gazeloglu
 • orkestra şefi ne sikime yarar sorunsalı

  2.
  Ritm. Şefin görevi orkestranın ritmini yönetmek. Hele ki kalbin ritimli atmasın da gör bak dengen nasıl kayıyor ayarın nasıl kaçıyor seyret.
  ... gazeloglu
 • sözlükte karı mı kalmadı bana mı öyle geldi sorunu

  4.
  Şimdi üşüşürler az bekle. Karı deyince kızan hanfendiler. Halbuki bundan 50-60 sene önceki evlilik cüzdanlarında karı koca yazardı. Bunu bile bilmezler. Kibar oldular ya şimdi. Hanfendiler.
  ... gazeloglu
 • 16 temmuz akşamı kılıçdaroğlunun suratı

  3.
  Zaman mefhumunu unutmuş donmuş kalmış Demokrasiden umudunu kesmiş sanki.
  1 -1 ... gazeloglu
 • bahçeli den ülkücülere hayır deyin mesajı

  34.
  Konuşmanın tam metnini aşağıdaki linkte veriyorum;
  ---
  https://indigodergisi.com...ahceli-hayir-cagrisi/amp/
  ---
  3 ... gazeloglu
 • yalnız yemek yemek

  110.
  Kalabalıkla yenen yemekte afiyet vardır. Şifa vardır. Bereket vardır. Rahmet vardır. Nimet vardır. Tat ve lezzet vardır. Unutma ki; Yalnız yiyen, yalnız ölür.
  2 ... gazeloglu
 • darbecilerle 12 dakika ne görüştün

  1.
  O kadar kısa sürede plan program olamayacağına göre hal hatır sormuş olabilir sayın kılıçdaroğlu.

  Kim bilir belki de darbeden önce herşeyden haberdardı. O gece herşey tersine dönünce " yiğitliğin onda dokuzu kaçmaktır " prensibiyle hareket etti. Kim bilebilir ki ?
  2 -2 ... gazeloglu
 • rte nin cehaleti

  15.
  Bence baya bilgili sayın erdoğan. Bir şeyler bilmese sayın kılıçdaroğlu na şu soruyu sormazdı; " 15 temmuz gecesi havaalanında telefonda darbecilerle 12 dk. Ne görüştün ? " acaba sahi ne görüşmüş olabilir ?
  1 -1 ... gazeloglu
 • rte nin cehaleti

  10.
  Daha üç gün önce sayın kılışdaroğlu hakkında yazan yılmaz özdili yerden yere çarpanlara da bak sen hele. Nasıl işinize gelirse. Kıvır allah kıvır. Tilkiler bile bu derece oynak ve kıvrak değil.
  2 -2 ... gazeloglu
 • hayırcıların bu saatte hala camış gibi uyuması

  5.
  Hayatın temel prensibi şudur; ne ekersen onu biçersin. Düşmanca tavırlar sergileyen, karşılığında ancak düşmanca tavırlarla karşılık bulur. insanları genelleştirmek kategorize etmek de cabası. Bir provakatif yazı yazsaydım herhalde şu fikirden daha iyisini yazamazdım. Hayır. Ben evet çiyim. Ama asla bu şekilde düşünmüyorum. Bu zihniyet beni temsil etmiyor. Benim kitabımda rakibine hakaret yok. insanları oy tercihi sebebiyle rencide etmek Alaşağı etmek yok. Küstahça düşmanca ahlaksızca tavırlar yok. insanlara yaşantım ile örnek olamıyorsam suçu kendimde ararım. Hele ki birisi kalkıp da sözde tercih ettiği kitlenin ağzından kalkıp diğerlerine hakaret ediyorsa kusura bakmasın da o dangalaklarla uzaktan yakından alakam olamaz. Beyinsiz dangalaklar sizi.
  ... gazeloglu
 • oylamadan evet çıkarsa hayırcı yazarlar silinmeli

  11.
  Muhalefet olmadan iktidarlar iş yapamaz. Gerçi bizdeki muhalefet iş yaptırmak için değil. Çarşı herşeye karşı tipi muhalefet. Alayına muhalefetler bunlar. Kaç zamandır burdayım bir tane de yapıcı bir eleştiri görseydim keşke. Ama nerde. Tıpkı bu başlığın içerdiği mantıkta olduğu gibiler. Silinsin Akp gitsin erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Hep iktidarı yerden yere vurmak. Başka bir bildikleri yok ki gariplerin. iktidardan besleniyorlar. iktidar olmasa onlar da olmaz zaten.
  ... gazeloglu
 • referandumda hayır oyunu kanıtlayanı emzireceğim

  1.
  16 nisandan sonra rüyanda emersin memikto diye kafa yaptı birisi demin.
  1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum