• oylamadan evet çıkarsa hayırcı yazarlar silinmeli

  11.
  Muhalefet olmadan iktidarlar iş yapamaz. Gerçi bizdeki muhalefet iş yaptırmak için değil. Çarşı herşeye karşı tipi muhalefet. Alayına muhalefetler bunlar. Kaç zamandır burdayım bir tane de yapıcı bir eleştiri görseydim keşke. Ama nerde. Tıpkı bu başlığın içerdiği mantıkta olduğu gibiler. Silinsin Akp gitsin erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Hep iktidarı yerden yere vurmak. Başka bir bildikleri yok ki gariplerin. iktidardan besleniyorlar. iktidar olmasa onlar da olmaz zaten.
  ... gazeloglu
 • referandumda hayır oyunu kanıtlayanı emzireceğim

  1.
  16 nisandan sonra rüyanda emersin memikto diye kafa yaptı birisi demin.
  1 ... gazeloglu
 • zall 15 temmuz gecesi ne yapıyordu sorunsalı

  4.
  Meydanda göremedik kendisini diye üzülüyorduk zahir. Baksana önemli işleri varmış.
  ... gazeloglu
 • evlilik toplumun afyonudur

  4.
  Biraz da kişinin hayatını paylaştığı eşine bağlı bir durum. Ben merkezci ve egoist bir eşe denk gelmişseniz vay halinize. Ne yapsanız yaranamazsınız. isterse iki üni bitirsin nafile. Hele ki kişisel olarak naif ve pasif biraz çekingen ve içe kapanık bir yapıdaysanız tefe koyar sizi parmağında oynatır. Hele ki fettan, fetbaz (ağzı laf yapan), şirret ve çirkef birine düştüyseniz allah yardımcınız olsun.
  1 ... gazeloglu
 • gereksiz yere kornaya basan araç sahipleri

  9.
  Hem gereksiz, hem sabırsız tiplerdir. Trafikte bu öküzlerden epey bi miktar seyretmektedir.
  ... gazeloglu
 • burcunuzda size en yakın bulduğunuz özellikler

  5.
  balıkların klasik sezgi özelliği.
  3 ... gazeloglu
 • yazar şeylerinden bıktım

  2.
  Maksat hasıl oldu. Cümlenin devrik olmasını geçtik. Manayı anladık. Doğru mu ? Çok doğru. Haklı.
  ... gazeloglu
 • modernite bağlamında eril tahakkümler kurmak

  3.
  Aksiyon ve harekete geçme/geçirme kaabiliyeti erk in işi. Ona bu vazife fıtratının armağanı. Fakat yerli yerinde kullanılmadığı zaman saçma sapan işlere de dönüşebiliyor. Tahakküme gelince, ister eski isterse yeni moda olsun, ister gerekçesi her ne olursa olsun ve kimden gelirse gelsin hiç bir tahakkümü kabul etmemek ise gerçek bir erk tabiatının şiarı.

  Öyle karşı cinsler de var ki 10 tane erki cebinden çıkartır. O da ayrı bir mevzu. Netice itibariyle uygar ve medeni toplumlar, öyle şeylerin kölesi olmuşlar ki, bi de tahakküm ettiklerini sanıyorlar.
  1 -1 ... gazeloglu
 • yazarların yaş ortalaması 18 mi

  2.
  12 den sonra açılan başlıklardan belli. ispata luzum olmayan durumsal.
  3 ... gazeloglu
 • bir yazar değildik

  2.
  Yazmaktan maksat ilgiyi üzerine toplamak olursa, o yazma maksadını aşar. Fakat ahh o şakşakçılar, yardakçılar goygoycular yok mu onlar çanak tuttu biraz da.
  ... gazeloglu
 • durduk yere götten kan gelmesi

  4.
  Hemeroidin yine azması sebebiyledir.
  1 ... gazeloglu
 • gece sözlüğe girip ahlaktan bahseden kız

  3.
  Birazdan birisi şöyle bir başlık açarsa şaşırmam. --Abazan oytun azarsa-- yakında sinemalarda.
  ... gazeloglu
 • iyi geceler diyip çevrimiçi takılan kız

  22.
  Sözlükte online olup uyuya kalmak. Bu aralar istemeden sıkça tekrarladığım durum. Muhtemelen bir çok arkadaşımız da uyukluyordur.
  ... gazeloglu
 • affedersiniz ama sözlükte takılan kıza güvenilmez

  3.
  Bu işte bir ibnelik var. Esas ibnelere güvenilmez.
  ... gazeloglu
 • fahişe sayısındaki inanılmaz artış

  7.
  iyi de zina eden erkekler fahişe değil mi ? Evet. fuhuş yapan erkekler de fahişe dir. Öyle tek taraflı bir dünya yok. Bazı Zorla çalıştırılan ve buna mecbur edilen kadınlar hariç, üstelik erkekleri buna mecbur eden de yok. Gönüllü fahişelik. Gerçekler acıtır.

  Çare mi ? Fuhuşu bırakmak mecburiyetindeyiz. Şartlar her ne olursa olsun. Yoksa bu memleket düzelmez. Değil başkanlık sistemi kanuni sultan süleyman padişah olsa yine düzelmez. Başımıza gelen belaların sebebi zina dır. Kim ne söylerse söylesin.

  Bir kul zinaya devam ettiği müddet içerisinde cenabı hakk katında zaniye olarak yazılmaya devam eder. Taa ki bu pis işi terk edip tövbe edip tövbekar olana dek. O taktirde ancak allahın sevdiği değer verdiği affettiği salih kulları arasına girebilir. Zinayı terk eden bir kula cehennem haramdır. Net.
  5 -2 ... gazeloglu
 • nabi avcı nın öğrencileri tehdit etmesi

  10.
  Bir bakana yakışmayan hareket. Net.

  Vakti zamanında, Adnan menderes ' in başbakanlığı döneminde deniz baykal talebedir henüz. Bir konuşması sırasında menderesin yakasına yapışarak " özgürlük istiyoruz özgürlük " diye bağırır. Rahmetli menderes gayet sakin ve ciddi, tam bir devlet adamı gibi davranarak tarihe geçen şu sözü söyler. --koskoca türkiye cumhuriyetinin başbakanının yakasına yapışabiliyorsun işte. Bundan daha büyük özgürlük mü olur ? "
  3 -1 ... gazeloglu
 • 11 nisan 2017 oda tv uludağ sözlük haberi

  27.
  Oda tv hazır el atmışken hele bi ekşi yi de ellesin de görelim. Ne kadar araştırmacı gazetecilik yaptıklarını. Uludağa gelince şapır şupur, ekşi ye gelince tısss.
  2 -4 ... gazeloglu
 • islam terör dinidir

  95.
  Ne hikmetse daeş militanları savaşıyor sadece. Bu benzeri terör örgütlerini kuranlar, destekleyenler, finanse edenler de hep siyonist/ radikal hristiyanlar. Onlar da günahsız ve masum kanı dökmek için. Ölenlerin hepsi de müslüman. Bombalayanların da hepsi hıristiyan. Arada ab ye ayar vermek için yada ters algı oluşturmak için kurban edilen bombalanan (mısırda kıpti kilisesi) diğerleri de bu tezgaha dahil tabiki. Ama lafa geldi mi cihat ayetleri...

  Peki hani müslümanlar ? Hangi cephede nerede kafir addedilenlere karşı savaşta ? Koca bir hiç. Sessiz sakin yalnız bu senaryoları sadece seyrediyorlar. Hıristiyan dünyası da bizi izlemeye devam edin diyor zaten.

  O ayetler var. Bunca müslüman kanı döken cümle kafirlerle savaşalım diye var. Seyredelim diye değil. islam cihadı emreder. Cihat adı altında müslüman kanı dökerek Siyonistlerin aldatmacasıyla paralı teröristliğini değil. Cihat devlet eliyle olur. Örgüt üyeliğiyle değil.
  1 ... gazeloglu
 • insanı dehşete sokacak üç kelimeden oluşan cümle

  1293.
  Dehşete düşürmez belki de hayal kırıklığı oluşturur. -Biz sizi ararız. Yada başka bir versiyonu -dönecem ben sana.
  1 ... gazeloglu
 • ınsanların karekterlerini hemen anlamak

  3.
  Eğer basiretin bağlanırsa, medyum olsan anlayamazsın.
  1 -1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum