• fethi sekin

  247.
  aziz Milletimizin ve değerli polisimizin gurur ve övünç kaynağı olan aziz şehidimiz. Mekanı cennet olsun.
  10 ... gazeloglu
 • türk polis teşkilatı

  13.
  Kuruluşunun 172. Yılını kutlayan teşkilattır. Büyük fedakarlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla, aziz milletimizin, barış ve emniyet içinde yaşaması için üstün bir vazife anlayışıyla hizmet veren emniyet teşkilatımız, terör ve örgütlü suçlarla mücadelede ortaya koyduğu başarıyla hepimizi gururlandırmaktadır. Türk polis teşkilatımız, hakka, hukuka, vicdana ve ahlaka uygun şekilde görev yapan emniyet görevlilerimiz sayesinde, milletimizin huzur ve güven kaynağı olmaya devam etmektedir. Allah hepsinden razı olsun..
  4 ... gazeloglu
 • dünyanın en güzel kızlarının olduğu ülke

  63.
  En azından aklımız fikrimiz --zevce-- de değil.. Daha önemli işlerimiz var. Hayat kadınların yüzü ile apış arasından ibaret değil bizim için.
  Zahire tapanların kıblesi kadın yüzü... (Hz.mevlana)
  -1 ... gazeloglu
 • dünyanın en güzel kızlarının olduğu ülke

  60.
  Cennet nimetlerini beğenmeyen laf söyleyen dünya ehli, dünyanın nimetlerini sayıp dökerken ne hikmetse kendinden geçiyor.

  Dünyanın en güzel kızları...
  Cennetteki sıradan bir hurinin eline su bile dökemez....
  -1 ... gazeloglu
 • en büyük yalan

  111.
  Kalbinin deli gibi seviyorum dediğine, dilinle seni sevmiyorum demektir.
  ... gazeloglu
 • özlemek ne renk

  166.
  Özlemin rengi Sonbahar.

  özlemek ne renk
  3 ... gazeloglu
 • bakir ve bakire insanlara acıyarak bakmak

  14.
  Bakın, zina eden birisi, hasbelkader zina etmemiş olan birisiyle evlenmiş olsa, şayet o kişi zinaya devam ediyorsa, bunlar eninde sonunda ayrılırlar. Eninde sonunda. Birşey sebeb olur mutlaka. Acınacak biri varsa eğer, zinayı meşru gören kafaya sahip bir insandır. Bakın insan zina etmiş olabilir. En azından bu fiilin zina olduğunu ve haram olduğunu kabul ediyordur. Diğeri ise bunu normal olarak görüyordur. Problem burada zaten. Bir müslüman, allahın yasağını haram kıldığını helal yada mübah olarak görmeye başlamışsa otursun imanını yeniden gözden geçirsin. Bir haramı, korkusuzca, fütursuzca, umarsızca, hayasızca, alenen ve normal bir iş miş gibi yaparak işlemeye devam eden kişi, bile bile bu konuda aynı fiili işlemeyenleri ayıplayan kınayan, alaya alan dalga geçen kişi nin, kişilerin, bu fiillere devam ettikleri müddetçe, aşağıdaki hadis-i şeriflerin muhatabı olmuş olur;

  ''Zina eden kişi zina ettiği sıra, mümin olduğu halde zina etmez. Hırsızlık yapan kişi hırsızlık ettiği sıra, mümin olduğu halde hırsızlık etmez, içki içen kişi içki içtiği sıra, mümin olduğu halde içki içmez.''(Buhari, Esribe, 1).
  2 ... gazeloglu
 • namaz kılan bir kızla evlenilir mi

  0.
  Zaten islama göre bir müslüman kadın ateist biriyle evlenemez. Aynı şekilde müslüman bir erkek de ateist bir kadınla evlenemez.
  12 -3 ... gazeloglu
 • allah ın tomurcuk kadar göğüs vaat etmesi

  10.
  Teşbihte hata olmaz. Hem sonra Yapılacak Oranlama öncelikle misalin kendisiyle kıyas edilir. Tomurcuk/dal gibi. Verilen misallerdeki boyutlarla benzetilen gerçekleri kıyas ederken bu dikkate alınır. Ayrıca Tomurcuklanmış ifadesi diri (dik) ve taze manalarını da içerir. Yoksa bu ifadeden sadece ebatlama anlamı da çıkmaz. Aklı fikri olmayan memikto ergenleri de bunu tomurcuk kadar ufak zanneder.
  2 -2 ... gazeloglu
 • 15 temmuz 2016 darbe girişimi

  560.
  Darbenin hemen ertesi sabah yapılan baskınla ele geçirilen, incirlik üssünde yakalanan amerikan, ingiliz, alman, israil ajanları tatile gelmemişlerdir herhalde. Yada şöyle soralım: darbeden 3 gün sonra abd istanbul başkonsolosluğu adil öksüzü niye arar ? Hal hatır sormaya değildir herhalde. Çay kahve içmeye de çağırmayacağına göre..ayrıca bu öksüz denilen ibne nin hala daha türkiye sınırları içinde bir yabancı büyük elçilikte saklandığına dair istihbari bilgiler bulgular mevcut. Zira yurt dışına kaçtığına dair hiç bir iz yok. Hangi ülkeye ait büyük elçilikte bu herif acaba ? Kim neden saklıyor ?
  4 -2 ... gazeloglu
 • ahlakta duyguları önemsemeyen insan

  1.
  Buna isterseniz duygularda ahlakı önemsemeyen insan diyelim. Daha doğru olur. Zira duygular değişkendir. Fakat ahlaki kurallar toplumlara göre yer yer farklılıklar gösterse de yine de sabittir. Ha 20. Yüzyıldan sonra insanlar kuralları da ahlakı da bozdular ve kendilerine benzettiler o da bir realite. Yada kıyamet alameti.
  ... gazeloglu
 • bina bahçesinde halı yıkayan efsane nesil

  3.
  Olmamı ? Hoşafımızın çıkmışlığı var. ıslanınca o halılar, öküz ölüsü gibi olur.
  ... gazeloglu
 • erkeklerin gözünde baş tacı yapılacak kiz tipi

  5.
  Herkes en iyisini ister. Kendi bi türlü olmaya yanaşmaz. işte asıl paradoks budur. Dünyanın acı gerçeği.
  2 ... gazeloglu
 • elçin sangu balonunun sönmesi

  2.
  Parlasa ne olur, sönse ne ? Eğer gidişatımı belirleyen şöhret ise, bu uğurda her nevi tavize beni zorluyorsa, adı batsın öyle şöhretin de malın da paranın da. Yerin dibine girsin. Olmaz olsun.
  ... gazeloglu
 • uludağ da anaya küfreden şerefsiz köpekler

  11.
  Hakaret bile ölçülü olmak zorunda. Adalet bunu gerektirir. Kaldı ki karşındaki kişi velev ki isterse ateist bile olsun. Fark etmez. Şayet o çizmeyi aştıysa önce edebe davet edersin. Dinlemiyorsa şahsına söylersin ne söyleyeceksen. Ana baba karıştırmak mertliğe sığmaz. Fakat birde burda karşı taraf için şu da var; saygı bekliyorsan, sen de herkesin kutsalına saygı göstereceksin. inanmayabilirsin. Ama herkesin içinde milletin dinine laf söylemiyeceksin. Saygıda kusur edersen, saygı beklemeye hakkın yok. Bir arada yaşamayı öğrenecez. Buna mecburuz çünkü. Kimse kimseyi incitmemeli. Bu işin kuralı ve En doğrusu budur.
  1 ... gazeloglu
 • sözlüğe takılmaya başladıktan sonra küfürbaz olmak

  3.
  küfür etmenin bile bir yeri ve adabı var. önüne gelene her şeye doluya boşa söverseniz, ayağa düşer kıymeti kalmaz. lazım olan yerde kullanmalı ki tesir etsin.

  vakti zamanın birinde bir köyü ziyaret eden alimin birine köylü der ki; nasıl hocam insan ilk yetiştirdiği meyveyi (kendi kızını kastediyor şerefsiz namussuz herif) kendisi tatmalı öyle değil mi der. hoca efendi yanındaki talebesine döner der ki oğlum evladım, çıkar ağzındaki taşı. ( yani ana avrat dümdüz söv demek istiyor ) şu an lazım der. işte bu nevi durumlar da sövmek şarttır.
  1 ... gazeloglu
 • gelirse ekime gelmezse

  5.
  Çok da fifi.
  ... gazeloglu
 • komiser kolombo

  12.
  idamı geri getirelim. Bir referandum da idam ve tecavüz için yapalım. En evvel de ensestçi domuzları şeylerinden asalım. En azından gündem şenlensin. Memlekete şevk gelsin. Allah rızası için idamı sevin. Sevdirin. isteyin. Talep edin. Gündem oluşturun. Anca o zaman tam bir temizlik olur. Temizlik farz dır. imandan gelir.

  Edit: öylesine ciddiyim ki idam geri gelip tecavüzcü sanıkları dar ağacında görünce 3 gün 3 gece bayram yapasım var.
  1 -1 ... gazeloglu
 • memesiz kadın neye benzer

  7.
  Hiç yoktan iyidir.
  ... gazeloglu
 • t e h l i k e

  27.
  Sadece beni takip ettiğini sandığım, sevindiğim, bakınca vay uyanık nasıl da piyasa yapmış kendine deyip parmak ısırdığım yeni gelmiş 11. Nesil yazardaşım. Hoş gelişine ilaveten umarım bu uyanıklığını fikirleriyle de süsler. iyi yazmalar.
  1 -1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum