• uludağ sözlük aşık atışması

  9494.
  Onikiden sonra el ayak çekilmiş
  Online sayısı yüzseksenüç olmuş
  Sol frame yavaş başlıklar azalmış
  Mevzu bitmiş meydan memelere kalmış..
  3 -1 ... gazeloglu
 • uludağ sözlük aşık atışması

  9492.
  Bu erken saatte olur mu atışma
  Rahar dur sen user millete bulaşma
  Aşık gönül eyler atışır taş atmaz
  Sahipsiz taş baş yarar yaran kapanmaz..
  6 -1 ... gazeloglu
 • mustafa kemal atatürk

  14269.
  allah mekanını cennet etsin paşam. Rahmetle anıyoruz..

  mustafa kemal atatürk
  1 ... gazeloglu
 • tamirci ile avukatın evlenmesi

  15.
  Yani şimdi öyle tamirci ustaları var ki üni mezunu yeni yetme bir mühendis eline su dökemez. Gel gelelim sen bunu kadına anlat, anlatabilirsen. Öylesi de var ki ustayım diye geçinen, en basit sente ayarını yapamaz. Triger değişiminde Yanlış yapar. Ayarı tutturamaz. Randıman Güç kaybı, yakıt artışı, tekleme, devir bozukluğu, rolantide stop etme, gürültü, subap piston v.s. önemli motor parçalarının arızası gibi problemler yaşanmasına neden olur. Yanlış ayar komple Motoru bozar. Kerameti 300 - 500 tl den kaçayım derken Ondan sonra ver 10 bin git motoru değiştir. Pek çok usta motor elektronik beynini açamaz bile. Bir başkası Yaparım der hallederiz der, yapar, üç ay geçmez arıza verir. Usta usta dolaşırsın. Dolu böylesi.

  Avukatlık da aynı. Bilgi birikim tecrübe işi takip branş uzmanlık. Ceza davaları ayrı medeni hukuk ayrı borçlar hukuku ayrı. Avukat var seni ipten alır, avukat var işi bilmez ipe gönderir. O yüzden pek çoğu hukuk bürosu olarak ayrı dalda ama birarada hizmet verir. Hepsi aynı değil ki. Hepsinin uzmanı nadirdir..
  1 ... gazeloglu
 • murat ülker in 4 gün önce çokomel paylaşması

  7.
  Matlube paylaşacak hali yok ya artık, napsın, sevinçten çokomelle idare etmiş zahir. Cemaatinin Gözü biden..
  2 ... gazeloglu
 • covid 19

  368.
  Tehlike artarak devam ediyor. Maalesef..
  ... gazeloglu
 • aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek

  13.
  insan bazı şeyleri değiştirince, hayatında bazı şeylerin değiştiğini fark ediyor. Bu insana moral ve motivasyon olarak geri dönüyor. Değişmek ise bizim elimizde..
  ... gazeloglu
 • şuşa

  8.
  Azerbaycan tarafından yaklaşık 28 sene sonra (1992) geri alınan işgal altındaki dağlık karabağ bölgesinin en kritik şehri. Bugün (dün) haberlerden öğrendik. Evet..
  1 ... gazeloglu
 • 8 kasım 2020 berat albayrak ın istifası

  78.
  Görevden alınsa şık olmazdı. istifa etmesi daha uygun oldu. Zira biden başkan olunca değişiklik şart olmuştu..
  2 ... gazeloglu
 • bakanı olmayan dünyanın 7 nci büyük ekonomisi

  2.
  istifası belliydi. Geçen hafta tahmin etmiştim. Yerine kim gelecek, önemli olan bu..
  ... gazeloglu
 • cinsel dürtüler yüzünden tazminatsız kovulan işçi

  16.
  iş dünyası, hayatın kurallarının en acımasızca işlediği örneklerle doludur. Maalesef. Duygular, ah o duygular, Tazminat yakan duygular, Yürüyemeden dımdızlak ortada bırakan duygular. Neyse tevbe et kardeşim. Bak en azından yol yakınken işini bitirmişler ilişiğini kesmişler. Yoksa duygularına kalsaydı o iş "günaydın hayırlı sabahlar" kadar masum kalmazdı. çok daha kötü sonuçlara sebep olabilirdi. Çünkü yürüdüğün yol yol değil. Madem o kadar hoşuna gidiyordu adam gibi davransaydın. Önce Gider boşanırdın, sonra insan gibi talip olurdun. Ama yine işyerinde değil. Özelde. Kabul eder etmez ayrı konu. Ama en azından mağdur olmazdın. Aynısını sana yapsalar hoşuna gider mi? Gitmez. Eee? Niye bedavaya yaktın hakkını?? ille de illegal olsun. Olsun ama öyle yaparsan böylesi kaçınılmaz olur..
  1 ... gazeloglu
 • kamala harris

  7.
  Barack obama döneminin devamı adına Abd müesses nizamının statükocu kukla ve aparatları. Kendisinin (eşi de yahudi) ve yeni seçilen yahudi başkan biden in siyonist (biden in bizzat açıklaması var hatta) olduğuna dair ciddi iddialar var ortada dolaşan. Seçim şaibelerini bir kenara (zaten atı alan üsküdarı geçer) bırakırsak türkiyenin önümüzdeki günlerde işi epey zor görünüyor. Zira suriye ermenistan doğu akdeniz v.b. tüm meselelerde tamamen abd ile karşı karşıya gelmemiz kaçınılmaz olacaktır. Bu ikili yalnız erdoğan değil, tamamen türk düşmanı olmalarıyla meşhur..

  https://mobile.twitter.co...tatus/1293827768870985728

  kamala harris
  2 ... gazeloglu
 • joe biden

  208.
  Abd seçimlerini kazandığı kesinleşen yeni başkanı..
  1 -1 ... gazeloglu
 • 7 kasım 2020 tcmb başkanının görevden alınması

  6.
  Neticede görevdir, verilir, yeri gelir alınır da. Her kademe memurun kaderi bu. Ne oldu ne bitti bilemiyoruz tabi. Fakat kurdaki yükselişe çare olarak Faiz arttırmak da çözüm değil ki. Zira ipin ucu sizin elinizde değil. Adı üzerinde kapitalist sistem. Para, kapital ve onun enstürümanları kimin elindeyse efendi o. Yani faizleri yükseltseniz dahi birileri Doları yükseltmeye devam edecek. Taa ki siz köşeye sıkışana kadar. Zaten Bu şartlar altında ekonomiyi piyasayı vatandaşı kollamak adına faizleri yülseltmeyip çok fazla direnç göstermek de pek mümkün değil. Rezervler sıfır hazine tamtakır. Zira bankalar faiz döviz ithalat yabancı sermaye köşe başlarını tutmuş, ekonominizi çoktan ele geçirmiş vaziyetteler. Bizim muktedirler birlik olup taşın altına ellerini koyup topyekün bir yarma harekatına girişmezlerse -ki bunu yapacak irade maalesef henüz yok ortada- çünkü işin vehametinin farkında değiller, önümüzdeki günlerde işimiz cidden zor olacağa benziyor. Eğer bu ekonomik gidişat, anlayış, yol yöntem, fikriyat ve kafalar değişmezse, bırak iktidarın gitmesini, türkiye 2023 ü tek parça halinde biraz zor görür. Cenabı Allah hakkımızda hayırlısını eylesin..
  4 -8 ... gazeloglu
 • rekabet kurumunun sahibindene soruşturma açması

  1.
  Ticaret bakanlığına bağlı türkiye rekabet kurumunun, Sahibinden.com olarak bilinen Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş' ye soruşturma başlatması haberidir. Faydası olacak mı, işe yarıyacak mı, araç fiyatları düşecek mi, bakalım hep birlikte göreceğiz. Bu soruşturma hamlesinden de pek bir şey çıkmaz ama Önümüzdeki günler epey hareketli geçeceğe benziyor..

  --spoiler--
  Rekabet Kurumu, elektronik pazar yeri Sahibinden.com için soruşturma başlattı

  Rekabet Kurumu, elektronik pazar yeri Sahibinden.com için soruşturma açtığını duyurdu. Kurumdan yapılan açıklamada Sahibinden.com'un emlak ve vasıta alım satımında sunulan internet hizmetlerinin çevrim içi platform hizmetleri kapsamındaki uygulamalarının 4054 sayılı kanunun 6. maddesini ihlal edip etmediğine yönelik soruşturmanın 15 Ekim'de açıldığı kaydedildi.

  Rekabet Kurumu'nun resmi internet yaptığı yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:"Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş'nin, vasıta ve emlak alanlarında sunduğu çevrim içi platform hizmetleri kapsamındaki uygulamalarının 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesini ihlal ettiği iddiasını ele alan Rekabet Kurulu; 27.02.2020 tarih ve 20-12/147-M sayılı kararıyla yürütülmekte olan soruşturmada incelenen dönem sonrasına ilişkin olarak, vasıta ve emlak alanlarında sunduğu çevrim içi platform hizmetleri kapsamındaki uygulamalarının 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 15.10.2020 tarih, 20-46/627-M sayı ile karar verdi" ifadeleri kullanıldı.

  6. MADDE NE DiYOR?"Bir veya birden fazla teşebbüsün ülkenin bütününde ya da bir bölümünde bir mal veya hizmet piyasasındaki hakim durumunu tek başına yahut başkaları ile yapacağı anlaşmalar ya da birlikte davranışlar ile kötüye kullanması hukuka aykırı ve yasaktır.Kötüye kullanma halleri özellikle şunlardır:

  a) Ticari faaliyet alanına başka bir teşebbüsün girmesine doğrudan veya dolaylı olarak engel olunması ya da rakiplerin piyasadaki faaliyetlerinin zorlaştırılmasını amaçlayan eylemler,

  b) Eşit durumdaki alıcılara aynı ve eşit hak, yükümlülük ve edimler için farklı şartlar ileri sürerek, doğrudan veya dolaylı olarak ayırımcılık yapılması,

  c) Bir mal veya hizmetle birlikte, diğer mal veya hizmetin satın alınmasını veya aracı teşebbüsler durumundaki alıcıların talep ettiği bir malın veya hizmetin, diğer bir mal veya hizmetin de alıcı tarafından teşhiri şartına bağlanması ya da satın alınan bir malın belirli bir fiyatın altında satılmaması gibi tekrar satış halinde alım satım şartlarına ilişkin sınırlamalar getirilmesi,(1) 2/7/2005 tarihli ve 5388 sayılı Kanunun 1 inci maddesiyle burada yer alan "ilgililerin talebi üzerine" ibaresi madde metninden çıkarılmıştır.

  d) Belirli bir piyasadaki hakimiyetin yaratmış olduğu finansal, teknolojik ve ticari avantajlardan yararlanarak başka bir mal veya hizmet piyasasındaki rekabet koşullarını bozmayı amaçlayan eylemler,

  e) Tüketicinin zararına olarak üretimin, pazarlamanın ya da teknik gelişmenin kısıtlanması"..

  https://www.haberler.com/...zar-yeri-13718127-haberi/
  --spoiler--

  https://medyabar.com/habe...-icin-sorusturma-baslatti

  rekabet kurumunun sahibindene soruşturma açması
  rekabet kurumunun sahibindene soruşturma açması
  rekabet kurumunun sahibindene soruşturma açması
  rekabet kurumunun sahibindene soruşturma açması
  4 ... gazeloglu
 • danimarkanın 17 milyon su samurunu öldürme kararı

  8.
  Öldürülecek bu 17 bin su samurunun Kürklerini ne yapacaklarını açıklamadıklarına göre aynen kendi ifade ve deyimleriyle "olası bir senaryoya karşı önlem" bahanesi ve fırsattan istifade ile mutasyon ayağına henüz aşı da bulunmadan ellerini çabuk tutup cebellezi minellezi edip malı götürmek. Baştan açıklıyorlar ki sonra bir arıza çıkmasın diye "bak mutasyon yüzünden öldürdük biz bu hayvanları zaten" diyebilmek için. Danimarkalı bilim*** insanları harici, Nasılsa gözlemci de yoktur orada başka. Kim neyi bilip de kontrol edecek, kes gitsin samuru, yüz deriyi, çıkar kürkü. Korona pandemisini bilimsel olarak izleyen Kopenhag'daki Statens Serum Enstitüsü de "küme 5" adını verdikleri patojenlerin bir kaç hayvandan insana bulaştığı yalanını bilimsel bir gerçekmiş gibi sunarak sözüm ona danimarkalı yetkililerle işbirliği halinde olduklarını gözler önüne sermiş. Organize çalışıyorlar demekki. Minare kılıf hesabı. Tabi söz konusu olan insan hayatı. 17 bin samur kürkün ne önemi var, mühim olan iştah kabartan miktarı. Pandemide artan stokları insaniyet namına eritmek lazım, Avrupalıyız, medeniyiz, Hayvanseveriz dediysek o kadar da demedik. insan hayatı daha önemli yaa. Yersen..
  6 ... gazeloglu
 • sözlükte okumaya değer yazar bulamamak

  9.
  Yok, katılmadığım önerme. bazen çok güzel başlık ve konulara değinen arkadaşlar çıkıyor gerçekten. Ellerine sağlık. Haklarını yememek lazım. Fakat az sayıdalar maalesef. Zaten denk gelince kaçırmadan okuyorum..
  -1 ... gazeloglu
 • allah ın dinozorları yaratma sebebi

  34.
  Vardır illa ki kudretine kurban olduğum güzel allahımın bir hikmeti. Bilmiyorum. Merak da etmiyorum açıkçası. Eğer O kadar merak ediyorsan huzuruna çıkınca sorarsın bizzat. Ha zaten inanmıyorsun, o zaman ne demeye soruyorsun be adam?!?. Sana lazım değil ki..
  2 -1 ... gazeloglu
 • burhan kuzu nun ölümüyle ilgili ilginç iddia

  8.
  Komplo teorilerine göre Mümkündür. iddia bu ya, Bu teorilere göre açık hesap kapanmıştır. Nasıl yani? Teori Şöyle ki: eğer devlete rağmen (arkasından ve haberi yokken) kendi başına bok yiyerek uyuşturucu karteli baronuyla iş tutmaya kalktıysa biletini kesmişlerdir. Bu da suçunun cezası. Aksi halde devleti töhmet altında bırakırdı ki bu leke kaldırmaz bir durum oluştururdu. iddia edilen bu teoriyi Daha detaylı anlatmak gerekirse;

  --spoiler--
  istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Burhan Kuzu'nun, o dönem tutuklu şüpheli olan Naci Şerifi Zindaşti'nin tahliye edilmesi için ısrarlı bir şekilde Sulh Ceza Hakimi olan C.Ö'yü arayarak Zindaşti'nin tutuksuz yargılanması için tavsiye ve telkinde bulunduğu, tahliye verilmesi üzerine itiraz merci hakimini de telefonla aradığı ve Zindaşti'nin tutuksuz yargılanmasını söylediği belirtiliyor. iddianamede, suçlamaları reddeden Burhan Kuzu'nun Zindaşti'nin menfaatine yönelik hareket ettiği ve tahliye edilmesi için nüfuzunu kullandığı belirtilerek "Nüfuz ticareti" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi isteniyor.

  https://www.memurlar.net/...argilanmaya-baslandi.html
  --spoiler--

  Tıpkı reza zarraf olayında olduğu gibi. Hatırlarsanız reza da rüşvetle 3 adamı satın almış itibarımızı iki paralık etmişti. Uluslararası areneda bizi zor duruma düşürmüştü. Tıpkı reza gibi zindaşti de bunu satın alıp serbest kaldı sonra da sırra kadem bastı buhar oldu (şuan iranda) kuş gibi uçtu kaçtı. Ama tabi her ne kadar satın alınan kuzu olsa da kullanılan devletin verdiği itibar ve nüfuz idi. Yani emanete ihanet edildi. O halde gereği yapıldıysa demekki. Bakın Teori bunlar.

  https://www.milligazete.c...erede-oldugu-ortaya-cikti

  Tabi bunların hepsi birer komplo teorisi ve Hayal ürünü. Bu saçma sapan Komplo teorilerine inanmayın. Yalan onlar, Faso fiso bunlar. Hepsi uydurma. Hem zaten Rahmetli Burhan kuzu beyefendi iyi adamdı, güzel adamdı, sağlam adamdı, devletine milletine sadık adamdı. Koskoca anayasa profesörü böyle adi şeyler yapmaz. koronodan, eceliyle öldü. Kesin. Allah rahmet eylesin. Allah taksiratını affetsin. Nur içinde yatsın..
  -1 ... gazeloglu
 • sözelden derece yapmak başarı değildir

  9.
  Sözelden 100 bin dolar istemek çok sayısal ve mantıklı. Herşey duygusal zaten. Evet..
  ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum