• 5 çocuklu kadına tecavüz eden 22 yaşındaki genç

  16.
  Kim ne dersin bu ülkede can mal namus güvenliği yok. Her şeyimiz allaha emanet. Çünkü adalet yok. Kanun var ama adalete uygun Ceza yok. Diyelim ki kadının iddiası ve söyledikleri doğru. Şimdi bu kadın mağduriyetini nasıl ispatlayacak?? Evde olay yeri (uğraşmazlar ya) inceleme (parmak izi, dna, vücud sıvısı) delil bulsa bile herif inkar eder. Rıza vardı der. ilişkimiz vardı der. Şayet şantaj fotoraflarını da bulamazlarsa işi gerçekten zor bu kadının..
  ... gazeloglu
 • akp liyi uyardığı için sürgün edilen polis

  9.
  Pandemiyi takmayıp düğün yapan akp li başkanı, kanuni Görevini yapıp ikaz eden ve uyaran polise: "sen akp düşmanı mısın?" Diye sür, birkaç gün sonra Virüse yakalanınca:"uyarıları dikkate alalım, maske mesafe hijyen kurallarına uyalım" diye sosyal medyada artistlik yap, duyar kas, kurallara uyan masum vatandaş pozunu oyna. Performans ve Oyunculuk harika..
  5 -1 ... gazeloglu
 • müftülüğün yapay zekayı ibadetle sorumlu tutması

  11.
  Birileri dalga geçmiş. Zira o Belgenin kaynağı yok..
  2 ... gazeloglu
 • asansörde yaşanan taciz

  3.
  Açık ve net taciz. Elle dille sarkıntılık. Sapık puşt..
  1 ... gazeloglu
 • türkiye avrupa ülkesi mi ortadoğu ülkesi mi

  103.
  Avrasyada bulunan, Avrupa kanunlarıyla sevk ve idare edilmeye çalışılan bir batı asya ülkesi. Avrupayla uzaktan yakından alakası yok ama tam olarak ortadoğu da diyemeyiz zira ortadoğuda durum daha vahim. Ortadoğudan nispeten hallice işte..
  ... gazeloglu
 • bahçelievler de restoran sahibine kurulan tuzak

  3.
  Silahla tehdit, Darp ve ağır yaralama, cinayete teşebbüs, üstelik gasp (cebir tehdit dayakla malına el koyma) ve hemde organize (3 ten fazla kişi) bir şekilde güpegündüz pusu, hürriyetten yoksun kılma ve alıkoyma. Adam kaldırma. Netice: adli kontrol şartıyla salıverme ve serbest bırakma. Niye? Neden? Sanıklar mağduru öldürememişler ondan. Olmamış. işi yarım bırakmışlar. Hay allah müstehakını versin onların. Olsun ya, nasıl olsa serbestler ya, olur olur, Bi dahaki sefere daha temiz olur artık. Rast gele..

  Madem bunca suça ve hemde tutuklanma talebine rağmen serbest kalabiliyorlar o halde niye polisi uğraştırıyorsunuz ki? Hiç yakalamayın daha iyi. Zaten nasıl olsa mahkeme gününe kadar bu adamı korkutur sindirir şikayetinden vazgeçirirler. Belkide ceza bile almayacaklar. Belkide muhtemelen birileri devreye girdi, davanın seyri değişsin diye serbest kaldılar. Olayı gasptan çıkartacaklar çünkü. Niye anında kamu davası haline gelip atmıyorsunuz içeri? Yoksa cezaevlerinde yer mi kalmadı? Böyle hukuk mu olur? Böyle cmuk (kanun) mu olur? Böyle adalet mi olur? Bu ne biçim iş?

  Birileri canlarının istediği gibi hareket edip Ülkeyi teksasa çeviriyor, birileri de bunlara adeta çanak tutuyor biz de seyrediyoruz. Kurtlar vadisi, çukur..
  2 -1 ... gazeloglu
 • ağızdan cin çıkarma görüntüsü

  26.
  Keriz silkelemiş. Hoca diye geçinen bu yarma bırak çıkarmayı, cini görse altına işer korkudan..
  2 ... gazeloglu
 • beretta

  19.
  BERETTA 98 FS FUSION – 9X21 KALiBRE

  italtan pietro berettanın Sınırlı sayıda ürettiği 98 fs Fusion modeli. tamamen çelikten üretilmiş bir gövdeye sahip bir silah. Esaslı makina. Özel Kolleksiyonluk..

  http://tabancavetufek.com...8-fs-fusion-9x21-kalibre/

  beretta
  beretta
  beretta
  beretta
  beretta
  beretta
  beretta
  2 ... gazeloglu
 • beyin yakan futbol tartışması

  4.
  Futbolu severim, arada denk gelirse yabancı maçları da (ispanya la liga) izlerim, gençlikte oynardım da, ama bu yorumcuların maç muhabbetinden nedense gram hazzetmiyorum. Maç bitmiş olan olmuş, bunlar tatava yapıyorlar hala daha. Tartışmak zevk veriyor herhalde..
  2 ... gazeloglu
 • tankçı yüzbaşı vs havacı yüzbaşı

  3.
  illa yumurtacı, Jandarma komando yüzbaşı..
  2 ... gazeloglu
 • sözlükteki cia ajanları

  20.
  Şayet Mümkün Olsaydı, mit varken cia'ya niye çalışalım, yaşasın vatan..

  sözlükteki cia ajanları
  ... gazeloglu
 • ersin düzen

  349.
  Trt bir spikere 412 bin tl maaş veriyorsa bu milleti futbolla uyutmak caizdir. Hayır yani hiç olmazsa anadolu klüplerinin alt yapısına harcansa bu rakamlar, içimiz acımazdı bu kadar..
  ... gazeloglu
 • yazarların en son bitirdiği kitap

  30.
  Tarihi tersten okumak - zeynep dramalı - 455 sayfa..
  1 ... gazeloglu
 • çöp evden 169 280 tl çıkması

  7.
  Eşinin ölümüyle kafayı bozan (rabbim verdiği aklı geri almasın) Emekli bankacı, baya kirli çıkıymış. Evet..
  4 ... gazeloglu
 • hdp li vekillere operasyon yapılması

  18.
  Vatana millete hayırlı uğurlu olsun denilen gelişme. Evet..
  2 -1 ... gazeloglu
 • fahrettin koca nın beyin yakan açıklaması

  14.
  Covid-19 la mücadelede tüm dünyanın içerisinde bulunduğu acziyetten, çok da farklı olmayan duruma dair yapılan kuyruğu dik tutma çabasına ait açıklaması. Koca bakan Ne yapsın? Covide teslim olduk mu deseydi de moral bozsaydı? Bütün dünya alarmda. Son bir haftada tüm dünyada vaka sayıları 2 milyon artmış. 2. Dalga yola çıkmış tam gaz geliyor..

  https://m.sabah.com.tr/ga...a-deprem-etkisi-yaratti/5
  1 ... gazeloglu
 • duaların işe yaramadığı gerçeği

  49.
  Dua var sadece kulla ilgilidir. Dua var hem o kulla hem toplumla ilgilidir. Dua var sadece toplumla ilgilidir. Hz. Peygamberin dahi kabul edilen ve tehir edilen duaları varken şimdi biz kalkıp nasıl olurda kısa vadede verirsen ederim, vermezsen etmem der gibi bir halin içine gireriz? Şimdi biz ne bilelim kul hangisini ediyor? Ne bilelim Hangisi ilahi plana (kadere) uygun? Nereden bilelim kavli (sözlü) duanın fiili (çalışma) dua ile desteklenip desteklenmediğini? Nasıl bilelim isteklerin hayırlı mı şerli mi olduğunu? Nasıl anlayalım, belki yanlış işlerin var, emir ve yasaklara riayetin yok, bu haramlar neticesinde nasibini kendi elinin işlediği yanlış amellerinle bağlamadığını? Belkide bu sayede (birebir kabul yerine) musibetlerden muhafaza edildiğini nasıl bilelim? Kim bilir belkide salih amelin yok, mahşerde mahcup olma diye dualarının sanki amel (ibadet) işlemişcesine öbür tarafa saklanıp karşına gelmeyeceğini nasıl anlayalım?

  Allah kulunun zannı üzeredir. işe yaramadığını iddia ediyorsun sadece. Boş iddia. Öyle suçlayıcı bir zanna sahipsen o halde duana baştan kıymet vermedin ve onu boşa çıkarttın. çünkü zan da bir istektir. işe yaramadığı düşüncesi de bir duadır. Öyle düşündün mü öyle olur. Halbuki alemde hiçbir enerji boşa çıkmaz. Bir gideri vardır. Şayet verilene yada verilmeyene razı olsaydın zamanı gelince bir şekilde kabulünü bizzat müşahade eder fiilen karşılığını muhakkak görürdün. Acele ettin. Sabretmedin. Gayret ile duayı desteklemedin. istedin ama yaradanı es geçtin. Emrince iş işlemedin. Sen bilemezsin nereye varacağını duanın. Ama bir bilen var. O işleri bildiği gibi yapar. Senin vazifen dua etmek. Hüküm vermek değil. Dua bir iş emri değil, Tazarru (halini arz, kibarca yalvarma yakarma isteme talep) ve niyazdır. Rabb da senin emirerin değil. Mevla, Kula layık olanı bilir ve ona göre hükmünü icra eder. Duadan yüz çevirirsen sadece sen kaybedersin. Neyi? Ne lazımsa herşeyi.

  Sen bütün sene git yat, ders çalışma, sınav zamanı gelince "allahım zihin açıklığı ver" de, hee olur, bekle..
  2 -1 ... gazeloglu
 • 24 eylül 2020 istanbul depremi

  30.
  Marmara Denizi'nde Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesi yakınlarında saat 16.38'de 4,2 büyüklüğünde.

  https://mobile.twitter.co...amp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet
  1 ... gazeloglu
 • yurtdışına gidip youtuberlık yapan mallar

  5.
  Hem geziyor bir nevi tatil yapıyor hem takipçileri sayesinde az da olsa bilgilendirip bilgi sahibi oluyor ve para kazanıyor. Miss gibi iş. Daha ne olsun. Yapıyor mu? Yapıyor. Takipçisi var mı? Var. Ortada bir iş ve eylem var mı? Var. iyi yada kötü, sonuçta Para kazanıyor mu? Kazanıyor ki devam ediyor.

  Ayrıca Yurt dışına gidenler bence enes batur misali türkiyede boş işlerle köşe olanlardan daha başarılı..
  1 ... gazeloglu
 • müge anlının aleyna çakır dosyasını kapatması

  16.
  En nihayetinde bir gazeteci olduğunu unutuyorlar. Yani yapabilecekleri sınırlı. Dün adalet bakanı ikaz etti onu: bu ülkenin adalet sistemi var hakimi savcısı mahkemesi v.s. var dedi. Kendi başının selameti için boyundan büyük işlere girmemesi gerekir. Zamana bırakmış, delil topluyormuş, bazı gelişmeler yaşanmasını suçluların hata yapmasını bekliyormuş. Bekleme moduna girmiş. Olabilir. Ama temelde bu şekilde hareket etmesi bile tehlikeli. Çünkü açık hedef. Tamam idealist gözü pek adaletten yana ve kendince (ben sadece gazeteciyim, meseleleri araştırır kamuoyunun takdirine sunarım gerisi devletin görevi dedi) belki sadece işini yapıyor. Ama unutmasın ki tehlikeli işler peşinde. Üstelik Bu iki yada daha çok dosyayı çözmesi, bu ülkede bu nevi olayların önüne geçip sona erdireceği anlamına gelmiyor. Yani müge anlı sivrisineklerle uğraşıyor. Bataklık orta yerde duruyor boylu boyunca. Bitmez. Bitiremezsin. Sen tükenirsin ama onlar bu şekilde bir mücadele ile bitmez. Gücün nispetince etkin Faydalı yararlı olabilirsin ama gücün (kişisel başarı + medya etkisi) nispetince. Suçla mücadelede bu yeterli değil. Devede kulak bile değil. Başarı ve şöhret arttıkça akıl azalır. Tabi toplum baskısı da. Senden süpermenlik bekleyenler de. Ayrıca bu işin handikapı Suçlular sadece sıradan düz vatandaşlar değil. Nüfuzlu insanlar. Bu işin ucu ranta dayanıyor. Arkalarında kimler var organize mi belli değil. Risk çok. Bence bu işlere ara vermenin tam zamanı. Zira zarar görmektense vazgeçmek en akıllıcası. Sistemle mücadele edebilmek için sistemin bunu istemesi gerekir. Senin kişisel gayretin buna yetmez.

  Suç sadece krim (cürüm) den yada delil (kanıt) den ibaret değil ki. O buzdağının görünen kısmı. Suçun sosyolojik ekonomik medyatik psikolojik toplumsal v.s. pek çok nedeni var. Sebep sonuç ilişkileri var. Suç toplum yapısının ve yaşadığı hayatın Mevcut arızaların yanlışlıkların totalde dışa vurumudur. Bunu adli mercilerle yada kanunlarla engelleyemezsiniz ki. iyileştirmeniz düzeltmeniz gereken çok başka şeyler ve sebepler var. Suç zincirin son halkasıdır.

  “Zayıflar, daima adalet ve eşitlik ister; halbuki bunlar kuvvetlinin umurunda bile değildir.” diyor Aristoteles.

  Ve yine "Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın" demiş, Albert Camus..
  1 -1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum