• uludağ sözlük olarak devletimizin arkasındayız

  30.
  Biz her zaman devletimizin yanındayız. Hatta önünde ve arkasında. Lakin hükümetlerin yanlış politikaları yüzünden şehitler gelmeye devam ederse korkarım ki o devleti en önce bu tehlikeli mecralara sürükleyen yöneticiler yalnız bırakır, biz değil. Tarih ibretlik hata yapan yöneticilerle dolu. Şayet ibret almazsanız hem devlete zeval gelir hem millete hemde bedelini herkes öder.
  ... gazeloglu
 • rusya dan son gelen açıklama

  2.
  O halde türkiyede idlibe girmek yerine gelen mültecileri avrupaya postalayacak. Madem bakamıyorsun, madem savaşa da engel olamıyorsun o halde niye kapıları açmıyorsun? Geç kaldılar geç.
  5 -1 ... gazeloglu
 • göçmenlere avrupa kapılarının açılması

  39.
  Kanaatim, Açsa da artık çok bir şey farketmez.
  1 ... gazeloglu
 • abd ye hizmet etmeyelim de afganistan mı olalım

  7.
  Abd ve rusya suriyede danışıklı bir döğüşün içindedir. Her ne kadar Mücadele halinde görünseler dâhi. Türkiyenin bu tezgahı farkedip görmesi ve ona göre hareket etmesi lazım artık. Suriyede savaşmak her halukârda bizim aleyhimize neticelenir. Abd bizden taraf gibi görünsede aslında değildir ve amacı, yani esas tuzak suriyede bir iran türkiye çarpışmasıyla oluşturulacak kaostan istifade ederek suriye kürdistanını kurmaktır. Ardından savaşı büyüterek türkiye suriye ırak ve iran arasındaki haritalarda gösterilen o bölgede büyük kürdistanı kurmaktır. Rusyanın da bölgede askerinin olması bunu değiştiremeyecektir. it iti ısırmaz.
  1 ... gazeloglu
 • neden suriye bataklığına girdik

  4.
  Suriyede arap baharı başladığında halka gönderilen mesajların arkasından mossad çıktı. Muhalifleri de israil (abd ile birlikte, ışid i de ingilizler kurdu) silahlandırdı. Gerisini de siz anlayın artık.
  10 -1 ... gazeloglu
 • 27 şubat 2020 idlib te türk üssüne saldırı

  153.
  Tehlikenin geleceği şubatın başından belliydi. Meseleyi bir kaç şehide indirgemek nasıl bir hataysa şamı yerle bir etmemek de aynı oranda büyük bir hatadır. Arada derede bu işler olmaz. Madem Suriyeden içeri Girdiniz, o halde şama kadar inmeniz gerekir. Yok bunu gözünüz kesmiyorsa o halde gelin yol yakınken vazgeçin. böyle savaş olmaz. Önümüzdeki günler daha çetin geçecek. Şehid sayımız artacak. Eğer siz bunu göremiyorsanız basiretiniz bağlanmış demekki.
  2 -1 ... gazeloglu
 • artakhsassa

  11.
  Daha dün karabağ katliamını önemsiz diye nitelendirdi.
  3 ... gazeloglu
 • 28 şubat 2020 29 askerin şehit olması

  13.
  Günler öncesinden belliydi. Rusya ile ters düşmek suriyede işimizi zorlaştıracak dedik. Kimse kaale almayacak olsa da Söyledik. Maalesef bu konuda Hükümet basiretsiz. Cenabı hakk kardeşlerimizin şehadetini bu mübarek kandil gecesi âli (en güzel karşılıkla) eylesin. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar versin. Geride kalan Ailelerine sabırlar versin Milletimizin başı sağolsun.

  https://www.sozcu.com.tr/...gimiz-sehit-oldu-5650420/
  ... gazeloglu
 • regaip kandili

  101.
  üç ayların ilki receb ayının ilk cuma gecesi. Duaların kabul olunduğu çeşitli dua tesbihat zikir fikir (tefekkür) namaz ve kuran okunarak sadaka hayır hasenat ile yapılacak çeşitli ibadetlerle geçirilmesi mühim bir gece. Cenabı Allahın (c.c) ikramlarına (regaib) mazhar olmanız temennisiyle kandiliniz mübarek olsun.
  2 ... gazeloglu
 • din değil bilim kurtarır

  34.
  din değil bilim kurtarır

  http://m.liderhaber.org/s...laboratuvarda-539945h.htm
  1 ... gazeloglu
 • din değil bilim kurtarır

  33.
  Tapınak şövalyeleri dünya nüfusunu 500 milyona indirme derdinde bizimkiler de hala dinle uğraşıyorlar. Şu işe bak ki çin ile aralarında ticari ekonomik sağlık v.s. pek çok konuda gizli anlaşmalar olan yahudi illuminat (siyon) kapitalist küresel sermaye baronlarının emri ve finansal desteği ile 2017 yılında wuhan da kurulan bsl-4 tipi labaratuarda toplumsal biyolojik silahlar üretmeye çalışırlarken bir anda bomba ellerinde patlasın. Virus tüm dünyaya yayılsın. Bilimde ahlak yok tabi, kimin eline geçerse onun silahı. Peki bu ahlaksızların elinden dünyayı kim kurtaracak? işte asıl soru o.
  1 ... gazeloglu
 • corona vırus resmi olarak zonguldakta

  1.
  Hastalardan 1 tanesinin ateşinin yüksek olduğunu açıklamış valilik. Demekki şüphelenecek bir durum var ortada. Şu an için yok deseler de kesin sonuçlar yarın açıklanacak denilmiş.

  https://www.sabah.com.tr/...-gozetim-altina-alinmisti

  https://www.sozcu.com.tr/...em-altina-alindi-5647909/
  2 -2 ... gazeloglu
 • todor jivkov

  22.
  1944’te Sovyet birlikleri tarafından işgal edilen Bulgaristan’da 1946’da yapılan referandum sonunda halk cumhuriyeti seçince, Kral 2. Simeon ve ailesi ülkeden ayrıldı. Sonrasında komünist parti yönetimi ele geçirdi. 1954’te Komünist Parti lideri Todor Jivkov’un 35 yıl süren iktidarı başladı. Jivkov yönetiminin son yıllarında, özellikle Türk azınlığa yönelik uygulamalar gündem oluşturdu. Toplama kamplarında binlerce Türk’e sistematik işkence uygulandı. Bunlardan Belene en çok tanınanıydı. Türklerin Bulgarca isimler almaya zorlanmasıyla dünya kamuoyunun dikkatini çeken bu süreç sonunda, ülkedeki onbinlerce Türk 1989’da Türkiye’ye göç etti. Türklerin göçü Bulgaristan yönetimini zor durumda bıraktı, ekonomik kriz büyüdü. Bu olaylardan kısa süre sonra Jivkov görevden ayrılmak zorunda kaldı. Diktatörler çağının sonuna gelinmişti. Komünizm döneminin sona ermesiyle Bulgaristan demokrasi ve piyasa ekonomisine geçiş yaptı. Uyum sağlanamadı ve sancılı bir dönem yaşandı. Bulgaristan siyasi istikrarsızlık ve grev dalgaları ile sarsıldı. Bulgaristan Sosyalist Partisi adını alan Komünistler, siyasette nüfuz sahibiydi. Reformlar konusunda elle tutulur bir ilerleme sağlanamıyordu. Bulgaristan 1997 sonrasında ise ivan Kostov’un başa gelmesi ile siyasi istikrara kısmen de olsa kavuştu.(1)
  Yahudilerin gönül dünyasında Adolf Hitler’in karşılığı neyse Bulgaristan Türkleri içinde Todor Jivkov benzer şeyleri ifade eder. Çünkü Jivkov’un ismi Türklere zulümle özdeşlemiş, zulmün markası. Todor Jivkov 7 Eylül 1911’de Sofya’dan yaklaşık 60 kilometre uzaklıktaki Pravets köyünde doğdu. 1932’de Bulgar Komünist Partisi üyesi oldu. 1948 sonrasında merkez komitesinin üyesi seçildi. Bürokraside hızla tırmandı. 1954’te birinci sekreter 1962’de bakanlar kurulu başkanı, 1971 yılında ise devlet kurulu başkanı oldu. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu gün olan 10 Kasım 1989’da bütün görevlerden ve 1990’da göz altına alındı. Kabarık bir suç dosyasından yargılandı. 33 yıl süren bir dönem böyle kapandı gitti. Jivkov’un 1953-1964 döneminde siyasetteki yükselişi nesil değişikliği ile ilgilidir. Değişik ekonomik denemeler ve büyük ağabey Sovyetler Birliği ile sıkı bağlar dönemidir. Yönetimi sırasında sürekli sosyalist modelin balonunu şişirir. Bu model fakat üç kez ülkeyi iflas eşiğine getirir. ilk ekonomik kriz 1960’da yaşanır. O zaman ülkenin altın rezervi gizlice Sovyetler Birliğine satılır. Ondan sonra 1977-1979 yılında Batılı bankalara 6 milyar dolar borçlanılır. Bu da ikinci krizdir.
  Üçüncü kriz 1989 yılında olur. O sırada Bulgaristan’ın 11 milyar dolar dış borç ve 20 milyar dolar iç borcu vardır. Tarım iflas etmiş, asker, sanayi borçlu, döviz kaynağı yok. Bir tek istisna dışticaret şirketleridir. Onlar ise devlet istihbarat tarafından kontrol ediliyordu. Jivkov savcılar önünde ülkenin ekonomik çöküşünü itiraf eder ama bunu topluma açık bir şekilde yapmaz. Jivkov görevini kötüye kullanmaktan ve 26 milyon levadan fazla paranın yağmalanmasından dolayı da yargılanır. Türklerin ahı da tutmuştur. 1990 yılında Jivkov Bulgaristan Türklerinin zorla isim değiştirilmesi ve göçe sürüklenmesiyle suçlanır. 18 Ocak 1990’da tutuklanan Jivkov’a bir kaç ay sonra ev hapsi uygulansa da göstermelik olduğu ortadadır. 25 Şubat 1991’de yasadışı daire, araba, para dağıtımına ait dava açılmıştı. 1992’de Yüksek mahkeme Jivkov’u 21 milyon levanın yağmalamasından dolayı 7 yıl hapis cezasına çarptırdı. 1993’te ölüm kampları için dava başlatıldı. 1994’te Jivkov ve daha 22 kişi, sol işçi örgütlerine yardım sağlamak için 244 milyon levanın yağmalanmasından dolayı yargılanıyordu. Anayasa mahkemesi bu iki dava ile ilgili yağmalama suçları kabul etmemişti. Aynı şekilde isim değiştirme sürecine ait davada da aynı karar verilmişti. Jivkov 5 Ağustos 1998’de öldü.(2)

  https://kafkassam.com/bul...ivkov-zulmu-hortladi.html

  todor jivkov
  1 ... gazeloglu
 • ne mutlu bulgarım diyene

  4.
  Zamanın eski bulgar devlet başkanı ateist todor jivkov, Rusların emriyle türkleri asimilasyonla kaçırıp sonra ekonomisi bozulup bin pişman olunca hiç de öyle demiyordu ama. Türklerin ahı tuttu.

  (bkz: #42919654)
  1 ... gazeloglu
 • bisküvinin teneke kutuda satıldığını görmüş nesil

  6.
  Aynı nesil lokumu da kutuda alır püskevit yapar yerdi.

  bisküvinin teneke kutuda satıldığını görmüş nesil
  bisküvinin teneke kutuda satıldığını görmüş nesil
  4 ... gazeloglu
 • derslere askerin girdiği karanlık dönem

  24.
  Milli güvenlik dersleri. Öyle iddia edildiği gibi karanlık filan da değildi. Emekli bir Komutanımız sayesinde gayet renkli geçerdi. Kaldırılması hiç iyi olmadı. Okullarda disiplin kalmadı. Esasen şimdi tekrar getirilmesi şart. Hemde öyle haftada 1-2 saat yetmez. En az 6-7 saat olsun. Hocalar da genç teğmenler değil sahada uzman tecrübeli emekli subaylar olmalı. Uygulamalı Mecburi askeri eğitim gibi olmalı. Madem "her türk asker doğar" o halde okullarda askeri eğitim şart lazım ve gerekli. ihmal edilen bir konu bu.
  2 ... gazeloglu
 • hocalı katliamı

  523.
  hocalı katliamı
  hocalı katliamı
  hocalı katliamı
  hocalı katliamı
  hocalı katliamı
  hocalı katliamı
  hocalı katliamı
  hocalı katliamı
  hocalı katliamı
  4 ... gazeloglu
 • hocalı katliamı

  522.
  Bundan tam 28 yıl önce 26 şubat 1992 yılı azerbaycan karabağda gerçekleşen ermeni mezalimi.

  --spoiler--
  Hocalı katliamı

  Hocalı Katliamı'nın dehşeti soruşturma dosyasında
  Hocalı Katliamı'nın dehşeti gözler önüne seridi! 26 Şubat 1992'de Ermenilerin yaptığı Hocalı Katliamı'yla ilgili Azerbaycan Askeri Savcılığının soruşturma dosyası katliamın dehşetini ortaya koyuyor. 25 Şubat gecesi Hocalı'da 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti. Ermeniler, sivilleri toplu şekilde katletti, esirlere acımasızsa işkence yaparak 20. yüzyılın en kanlı katliamlarından birine imza attı.

  Azerbaycan Askeri Savcılığının, Ermenilerin 26 Şubat 1992'de yaptığı Hocalı Katliamı'yla ilgili soruşturma dosyası, katliamın dehşetini ortaya koyuyor.

  Katliamdan kurtulmayı başaran 2 bin 213 kişinin soruşturma dosyasındaki ifadesi, 800'den fazla ekspertiz raporu ve diğer kaynaklardan edinilen bilgiler, Ermenilerin sadece işgalle yetinmediğini, sivilleri toplu şekilde katlettiğini kanıtlıyor.

  Soruşturma dosyasında Hocalı katliamını yapan Ermenistan ordusu subaylarının yanı sıra, Sovyet ordusunun o zaman bölgede bulunan 366. Motorize Alayının çoğu Ermeni kökenli 38 üst düzey subayının da ismi yer alıyor.

  Dosyada ismi geçen subaylar savaş suçları işlemekten sorumlu tutulurken Azerbaycanlılar, savunmasız 613 sivili katleden canilerin adalet önünde hesap vermesini talep ediyor.

  Soruşturma dosyasında, insanlık tarihine kara bir leke olarak yazılan katliama giden süreç de anlatılıyor.

  Ermeniler, Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla 1991'in son günlerinde ablukaya aldıkları, bölgenin tek havaalanına sahip ve stratejik önem taşıyan Hocalı'yı ele geçirmek için harekete geçti.

  Aylar süren saldırılarını 1992'nin 25 Şubat'ında yoğunlaştıran Ermeniler, gece, Sovyet ordusunun o zaman Hankendi'de bulunan 366. Motorize Alayının da yardımıyla üç koldan saldırdı.

  Ermeniler, sivilleri toplu şekilde katletti, esirlere acımasızsa işkence yaparak 20. yüzyılın en kanlı katliamlarından birine imza attı.

  Daha önce 7 bin kişinin yaşadığı Hocalı'da savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti.

  Katliamdan 76'sı çocuk 487 kişi ağır yaralı olarak kurtuldu, Ermeni güçleri bin 275 kişiyi esir aldı, bunların 150'sinden bugüne kadar haber alınamadı.

  Katliamda 8 aile tamamen yok edildi, 25 çocuk her iki ebeveynini, 130 çocuk ise ebeveynlerinden birini kaybetti. Azerbaycan devletinin işgal nedeniyle uğradığı zarar ise 170 milyon doları buldu.

  Katledilenlerin adli tıp muayeneleri ve şahit ifadeleri, Hocalı sakinlerinin kafa derisinin soyulması, kulak, burun, cinsel organlarının kesilmesi, gözlerin çıkartılması gibi kadın, yaşlı ve çocuk ayrımı yapılmaksızın akılalmaz işkencelere maruz kaldığını açıkça kanıtlıyor.

  Katliam kurbanları arasında boynu vurularak, yakılarak katledilenlerin yanı sıra karnı süngülenen hamile kadınlar da var. O dönemde çekilen görüntüler ve fotoğraflar da katliamın büyüklüğünü ortaya koyuyor.

  https://m.sabah.com.tr/ga...i-sorusturma-dosyasinda/4
  --spoiler--
  5 ... gazeloglu
 • türkiye ye gelen yurtdışı uçuşlar durdurulsun

  7.
  Teoride herşey kolay da işte o iş biraz zor. işin ucunda para olunca..
  1 -1 ... gazeloglu
 • baktık ilişkimiz evliliğe gidiyor biz de ayrıldık

  13.
  Biri diğerinden oldukça absürt bir durumun dışa vurumu. Ne desin kız, hakan sabancı beni aldattı mı desin? O da böyle mantıksız bir açıklamayla kafaları karıştırıp aklınca topu taca atmış. Cem yılmaz kadar olmasa da bu hacı ve hakan kardeşler hızlı hovardalardan.
  1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum