• mahşer yerinde herkesin çırılçıplak olması

  32.
  Rivayetlerde, "O gün herkes kendi canının derdinde, kimsenin kimseyi görecek hali yok. Ana baba evladından kardeş kardeşten eşler birbirinden dost dostundan kaçacak. Gelip de hak almasın diye". Sizin düşündüğünüz şeye bak. Adı üstünde mahşer yeri orası. En çetin gün. Netfilix seyretmeyecez orada..
  1 ... gazeloglu
 • selçuklu dönemini türklerin pek kafaya takmaması

  11.
  Selçuklu dönemi anlaşılmadan osmanlı anlaşılamaz. Selçuklunun hataları etüd edilmeden osmanlı analiz edilemez. anadolunun kilidini açan selçukludur. Bunu da unutmamak gerek. Önemi buradadır. Fakat m.ö. oğuzhanın toplayıp karar aldığı gizli konseyin türklerin anadoluya göçü ve yerleşme planı tıpkı selçukluda olduğu gibi osmanlıda da uygulanmış yani bayrak devir alınmıştır. Neticede bu manada hedef yerine getirilmiş görev tamamlanmıştır. Bu pencereden bakıldığında ana gaye ekseninde her iki devletin hizmeti de aynıdır. Anadolu coğrafyası. Osmanlının yayılmacı egemen siyaseti sizi yanıltmasın. O ileriki zamanın ve bugünlerin alt hazırlığıydı. Çünkü selçukluyu kuran hakim güçtür osmanlıyı ve ardından türkiye cumhuriyetini kuran. Plan tıkır tıkır işledi..
  2 ... gazeloglu
 • türkiye de yargıyı sosyal medyanın dağıtması

  5.
  Sosyal medyanın gücü bu. insanımız da artık bunun farkında. Bu aslında hak aramada iyi ve faydalı bir ilerleme. Fakat ne yazıkki bu böyle olmamalı. Ama daha etkili başka bir çıkar yol ve yöntem de yok şu anda görünürde. Bu sadece türkiyeye mahsus değil üstelik. Mesela Eğer george floyd'un yerde nefessiz bırakılarak boğulup öldürülmesi kameralara yansımasaydı hiç kimsenin haberi olmaz amerika böyle karışmazdı. Handikapları olsa da yine de gerçeklerin en yalın şekliyle açığa çıkması ve hemen ardından gelen haklı kamuoyu tepkisinin verilebilmesi için Sosyal medyanın varlığı her ülkeye lazım..
  2 ... gazeloglu
 • ben eski yazarım hesabım yeni

  16.
  Ben de yeniyim ama ruhum eski. Şaka bi yana ilk başlamam 2011 yılıydı. Sonra ara verdik tabi. Tam 9 sene olmuş. Keşke diyorum ilk açıldığında yani 2006 da haberim olsaymış. Ama olmadı. Nasip. Evet..
  ... gazeloglu
 • kuran meali

  9.
  Elmalılı m. hamdi yazır meali. Eski yeni hepsi olur..
  2 ... gazeloglu
 • türk tabipler birliği derhal kapatılmalıdır

  15.
  Kapatmak yerine başka bir tane kurmak daha mantıklı. Onun da ismi mesela, türk tabipler cemiyeti olsun. Böylece iddia edildiği şekliyle tekelleşmenin, yanlı, tek taraflı, belli siyasi odaklı tavır takınan bu oluşumun da önüne geçilmiş olur. Tıpkı barolarda olduğu gibi. Lazım mı? Lazım. Mutlak olmalı. Hemde acilen. Neden?

  Bir tarafta sağlık bakanlığı, bir tarafta türk tabipler birliği. Çoğu zaman ikisi de ayrı telden çalıyor. Kim doğru belli değil. Ama ortada 3. Bir merciğ daha olursa o zaman en azından halkın gerçeği yakinen kestirip verileri inceleyip analiz etme şansı artar. Rekabet kaliteyi doğurur. Ama işte bu yeni oluşum olmadığında kafalarda hep bir şüphe ve şaibe kalacaktır. Evet..
  -2 ... gazeloglu
 • türkiye de araba sahibi olmak

  14.
  En düzgünü 25-30 bine anca 30-40 yaşında 200 bin km. Civarında temiz bir 2. El bulabilirse olur. Evet..
  ... gazeloglu
 • araç muayenesi her yıl olsun

  17.
  Olsun. Devlete para lazım. Arabana baktığın kadar kendine bakıp her yıl periyodik olarak doktora muayene olabiliyor musun acaba? Evet..
  1 ... gazeloglu
 • düşün ki o bunu okuyor

  3266.
  Düşünceli olsaydı öyle davranırdı. Okumayanlar düşünemez. Okusaydı düşünürdü. Düşünemediğine göre okumuyordur. O halde boş yere düş kurmanın da kelamı ziyan edip yazmanın da bir anlamı yok. Evet..
  4 ... gazeloglu
 • evin içinde at beslemek

  8.
  At evin içinde rahat edemez. Hayvanı buna zorlamanın bir manası yok. Ha illa besliycem diyorsan eşeği dene bence. Bak o Ufak tefek, sevimli, daha uygun. Evet..
  1 ... gazeloglu
 • spor yapmanın sağlığa zararlı olması

  8.
  O belli bir yaşa kadar (30 dan sonra) hareketsiz bir yaşam sürüp sonra birden başlayıp aniden zorlayıcı ekzersiz yapanlarda görülebilecek durumdur. Zira damarlar tıkanmış vücud antrenmansız ve alışık değildir. Eğer spora başlayacaksa bir uzman gözetiminde başta güzelce ısınıp, hafif hareketlerle, belli periyotlarda, fazla zorlanmadan ve bedeni yormadan, düzenli ve sürekli bir şekilde yapılmalıdır. Yoksa kalp krizi riski var. ilk başlarda uzun yürüyüşler iyidir. Alışkın olmayan bünyeye aşırı Sabah sporu zararlıdır. Sporun En uygun vakti ikindi zamanıdır. Evet..
  1 ... gazeloglu
 • günde 2 paket sigara içen insan

  24.
  Makbulu günde 10 tek. Gerisi zarar. En güzeli hiç içmemek. Evet..
  ... gazeloglu
 • materyalist insan tipi

  3.
  Toplum faydacı değil ben merkez odaklıdır. Görev sorumluluk kural kaide erdemli yol yöntem iyilik Hak adalet merhamet tarafına değil, kişisel hırs güç zevk maddi çıkar ve sadece dünyevi menfaat teminine yönelik çalışır. Gerisini hesap etmez. Kendinden gayrısını düşünmez. Paylaşmaz. Rabbena rabbena, hep bana hep bana der. Halbuki salt benlikte (ego) huzur mutluluk iyilik esenlik ve afiyet barınamaz. Evet..
  2 ... gazeloglu
 • uzay boşluğunda osurmak

  5.
  Osuruk boşluk olunca yol bulur. Tutup Kısıtlanınca rahatsızlık verir. O yüzden gelince ve müsait bir ortamı bulunca sal gitsin. Uzayda mıyım değil miyim diye düşünme, tutma, bırak, yoksa hasta olursun. Evet..
  1 ... gazeloglu
 • erkeklerin dünyaya iş yeme içme v sex için gelmesi

  11.
  Yani bu sayılanların aynısını kadınların da yaptığını düşünürsek, her iki cinsin de yok birbirinden bir farkları. Bu tez Cinsiyetçi bir yaklaşımdır. Evet..
  1 ... gazeloglu
 • dünyayı kendi etrafında dönüyor zanneden türk kızı

  25.
  Gençlik zamanı Etrafında pervane olup fır dönen angutlara bakınca olağan görülesi durumsal. Evet..
  ... gazeloglu
 • uludağ sözlüğün çirkin erkeklerle dolu olması

  19.
  Allah adama çirkinler kaderi nasip etsin. Dert değil. Evet..
  1 ... gazeloglu
 • penguenler neden uçamazlar

  303.
  Bütün kabiliyetleri tek merkezde toplamak her bünyeye uygun değildir. Ona bakarsan kartal da kuşların kralıdır. iyi uçar, Ama gel gelelim yüzemez mesela. Evet..
  ... gazeloglu
 • yaprak sarması yapmayı bilmeyen kız

  8.
  EnvaiÇeşit ve şekillerde anlatımlı Youtube da videolar var. Çok güzel tarif ediyorlar. Ben erkek iken 1 günde öğrendiysem onlar da öğrenirler. Yani. Herhalde. Evet..
  2 -2 ... gazeloglu
 • halil sezai yalnız değildir

  4.
  Doğru, onun gibi entel magandalarla dolu memleket..
  3 -1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum