• 5 dönüm arazi verin kıbrıs a da cb sarayı yapalım

  11.
  Bu işler hep 5 dönümle başlar. Ardı arkası gelir. Parsel parsel parselle. Yandı desene kıbrıs. Hayırlı dönümler.
  Zaten kıbrıslılar dünden razı, rumlara teklif edip duruyorlar gelin toprak verelim diye. Bize versinler bari de hem iş görür hemde hiç olmazsa yabancıya gitmez. Evet..
  1 ... gazeloglu
 • tofaş doğan a modifiye yapan keko

  7.
  Adam heves etmiş Uğraşmış yapmış işte ne güzel. Neyini beğenmiyorsunuz, Nesi var? En dandik Lombardini bile 2 milyon tl. Den başlıyor. Tamam yerini tutmaz ama yukarı açılır kapı mı, al sana kapı demiş. Hem sonra beğenirsin beğenmezsin, sonuçta hobi bu. Kişisel Zevk yani Maksat. Yasa dışı kanunsuz işler yapacağına bununla uğraşsın. O arabayı isterse iyi bir fiyata satar yaptığı masrafı fazlasıyla çıkartır kâr bile eder o. Geçenlerde birisi hurdadan 7 bine aldığı tofaşa yol bilgisayarı ve sunroof takmış biraz toplamış 70 bine satmış. Nerden baksan temiz 30 bin bırakmıştır. Allah bereket versin. Ticaret ticarettir. Ticaret Kafa işi..

  https://www.ahaber.com.tr...ofas-dogani-70-bine-satti
  3 -2 ... gazeloglu
 • şizofreni ve engelli kıza tecavüz edilmesi

  2.
  idam şart. Başka çaresi yok bu işlerin önüne geçilemiyor..
  2 -1 ... gazeloglu
 • yazarların karayolundaki hız rekorları

  67.
  140 civarı. Sözde sakin. Ama ne hikmetse bir kere kullandığım arabayı kimse vermiyor bir daha..
  ... gazeloglu
 • 37 yaşındaki adamın bilgisayar oyunu oynaması

  3.
  Belkide Chess.com da online satranç oynuyordur. O da bir oyun sonuçta..
  3 -3 ... gazeloglu
 • tomara şelalesi

  3.
  Tomara Şelalesi, Gümüşhane ili, Şiran ilçesi sınırlarında bulunan şelaledir. Kelkit Çayının kolu olan Tomara Çayının vadisinde yer alır. Adını çevrede yetişen tek yıllık Tomara (kaldirik) bitkisinden alır[1].

  Şelale eğim dikliğinden düşen normal şelaleler gibi değildir, eğimli bir yüzeyden akışa geçer. Sular yamaçtan gür bir karstik kaynak olarak çıkar. Şelale sularından 35 m genişliğinde, 15 yüksekten akarak Tomara Çayı'na karışır. Şelalenin suları doğu kısmında 18 m, orta kısmında 14 m, batı kesiminde 22 m'den düşmektedir. Şelalenin dev kazanı veya gölü gelişmemiştir[1].

  ilçe merkezinin güneyinde Seydibaba köyü yakınlarındadır. Şiran'a uzaklığı 21 km'dir. Ağagüneyi Tepesinin KB, Tomara Deresinin vadisinin GD yamacındadır[1].

  https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Tomara_%C5%9Eelalesi

  Türkiye'de turizm otoriteleri tarafından ziyaret edilmesi tavsiye edilen 10 şelaleden birisi Gümüşhane ili Şiran ilçesi seydibaba köyü Tomara Şelalesi..

  Yöre halkı tarafından '40 gözeler' adıyla anılmasının en büyük nedeni 40 ayrı kaynaktan akarak dökülmesidir.

  https://gumushane.life/doga/tomara-selalesi/

  https://www.cnnturk.com/s...elalesine-ziyaretci-akini

  https://www.ntv.com.tr/ga...or,ZIFhl2I-8EaxsxLM_zfEdQ

  tomara şelalesi
  tomara şelalesi
  tomara şelalesi
  tomara şelalesi
  tomara şelalesi
  tomara şelalesi
  tomara şelalesi
  ... gazeloglu
 • arabası olmadığı halde sevgili arayan erkek

  11.
  Ne sevgilisi, Adamın arabası yok evleniyor bile. Arabayı bu kadar gözünüzde büyütmeyin. Olsa da olur olmasa da..
  1 ... gazeloglu
 • sözlük yazarlarının gittiği ülkeler

  180.
  iş icabı Almanya, bosna hersek, yunanistan. Evet..
  1 ... gazeloglu
 • evcağzım evcağzım sen bilirsin halcağzım

  4.
  Rahmetli anacazımın meşhur sözü. Hey gidi hey..
  1 ... gazeloglu
 • bill clinton bakışı

  3.
  Rahmetli Ecevitin şahsında bize (türklere) hakaret etmeye kalktı ama Yahudilerin Monica beyaz sarayda gösterdi ona alfayı. Tüm dünyaya rezil rüsvay etti..

  bill clinton bakışı
  bill clinton bakışı
  1 -1 ... gazeloglu
 • hamilton dan istanbul park pistine ağır eleştiri

  28.
  Otoritelerce Dünyanın en iyisi olarak gösterilen mercedes takımı f1 pilotu Lewis Hamilton istanbul parkı görünce hali temsili. Madem dünyanın en iyisisin, o halde bırak çocuk gibi ağlamayı da yarışı kazan ve ispatla. Zira en iyisi her türlü yol ve şartta kazanandır..

  hamilton dan istanbul park pistine ağır eleştiri
  2 ... gazeloglu
 • pistonsuz benzinli motor

  20.
  Fikir güzel ama üzerinde Fazla bilgimiz yok ve Konu teknik olduğu için biraz araştırdık ve önümüze bu çıktı;

  --spoiler--

  Dezavantajları

  Wankel motorların en büyük sorunu yakıt tüketim değerlerinin yüksek olması olarak açıklanabilir. Ayrıca sızdırmazlık sağlayan rotor uçlarındaki contalar da pistonlu motorlardaki segmanlara göre çok daha dayanıksız olduğu için yağ yakma problemleriyle daha sık karşılaşılmaktadır. Bunun sonucu olarak da ömürleri daha kısa olabilmektedir. Ayrıca litre başına çok yüksek güç elde edilebilmesine rağmen tork değerleri rotorun yapısı nedeniyle çok daha düşük gerçekleşir.. Örnek vermek gerekirse 260ps güce sahip 1.3lt çift turbo Mazda Wankel motoru ancak 220nm tork üretebilmektedir. Bu da 1.5lt 3 silindirli turbo-benzinli 136ps gücünde bir motorun 220nm torku ile aynı değerdir.

  https://www.sekizsilindir...y-wankel-motor-nedir.html
  --spoiler--

  Yani bu motoru seri (çok ve yaygın) üretmemelerinin bir nedeni olmalı. Yoksa çoktan yaparlardı. Zaten halihazırda varmış. Şevkinizi kırmak istemem ama Handikaplar aşılabilir mi, buna değer mi yada gerek var mı? Bilemiyorum. Anlamam. O bizi aşar. Takdir sizin..
  ... gazeloglu
 • yargıtay dan cinsel ilişki kararı

  19.
  Evlilik kurumuna ve aile mahremiyetinin korunmasına yönelik toplumu ilgilendiren bir karar. Ayrıca haber başlığında "hiçbir delil olmamasına rağmen" diyor haber içeriğinde ise;

  --spoiler--
  Tarafların evlilikleri sürecinde sağlıklı cinsel ilişki kuramadıkları soruşturma ve toplanan delillerden anlaşılmaktadır

  Kadında, cinsel ilişkiye engel olacak fizyolojik ve psikolojik bir rahatsızlık saptanmamıştır. Cinsel ilişkiden kaçınanın kadın olduğuna ilişkin bir delil de mevcut değildir. Her iki tarafın da, cinsel ilişki kurmalarına yönelik fiziksel engellerinin bulunmaması halinde, davalı-karşı davacı erkeğin kusurlu olduğu kabul edilmelidir.

  --spoiler--

  Ayrıca kadınlık görevini yapmıyor diye iftirayla kadına dava açan adamın kendisi. Çakal nafaka vermemek için kurnazlık yapmaya kalkmış ama yargıtaya takılmış. Madem boşanacaksın o halde bunu delikanlı gibi yap, kadına zulmetme bedeli neyse öde. Ha paran yoksa adam ol evliliğin hakkını yerine getir it herif..
  ... gazeloglu
 • orijinal kuran ın kayıp olması

  30.
  Bu asılsız oryantalist iddialarını dillendirenler ya cahil yada kafa karıştırmak isteyen hristiyanlara maşa. O halde onlar önce incillere baksınlar. Zira 400 incilin biri diğerini tutmaz. Neyse ki 4 e indirebilmişler bari. ""Bıraksaydınız, 396 adet incil yakılmasaydı, bugünkünden çok daha renkli, detaylı ve daha kuvvetli 400 tane incil’iniz olacaktı(!)""

  https://keremonder.com/4-...yerek-yalan-soyluyorsunuz

  Hz osman zamanına ait mushafların (kuran) pek çoğu mevcut. Başka yalanlar bulun bence bundan size ekmek çıkmaz. Ha bi de topkayı sarayı kutsal emanetler kısmını bi ziyaret ediverin. Cahilliğe Faydası olur..

  https://www.trthaber.com/...-sergileniyor-317167.html

  --spoiler--
  - Dr. Muhammed ibni Lütfî es-Sabbâğ, "Lemehât fî Ulûmi'l-Kur'ân" adlı kitabında; "Osmanî Mushaflar şimdi nerede?" başlıklı kısımda şöyle diyor:
  Hicri 614 yılında ölen ibni Cübeyr, Seyahatnâme'sinde, Dımışk Câmi'inden söz ederken şunu zikretmiştir.

  “Mısırdaki yeni maksurenin doğu rüknünde (köşesinde) büyük bir dolap (hazâne) vardır ki içinde Osman'ın mushaflarından bir mushaf bulunmaktadır. O Osman'ın Şam'a gönderdiği mushaftır. Dolap her gün namazın ardı sıra açılır. insanlar ona dokunup öpmekle teberruk ederler. Onu uğurlu sayarlar.” (el-Burhan, 1/235-el-itkan, 1/60)

  - ibni Faldan el- Ömeri Ö.Hicri 749) de Dımışk’ta bir mushaf görmüştür. Onun Osmani mushaflardan biri olduğunu anlatıp, Onun sol tarafında, müminlerin emiri Osman ibni Affan’ın hattıyla “Osmani Mushaf” diye yazılı olduğunu söylemiştir. (Mesalikü'l-Ebsar fi memaliki’l-Emsar, 195)

  - ibni Batuta, Şam’daki nüshadan ayrı Basra’da Osmani mushafından bir tane daha gördüğünden bahseder. (Rıhletü ibni Batuta, 1/116)

  - Dr. Abdurrahman eş-Şehbender demiştir ki: Dımışk-ı Şam'da bu Osmânî mushaflardan bir nüsha elde ettim. Maalesef onu, otuz yıl önce Emevî Camiini yakıp kül eden yangında ateş telef etmiş." O, bu sözü, M. 1922 yılının Nisan ayında yazmıştır. (Müzekkirât-ı Abdurrahman eş-Şehbender, s. 34)

  - Üstad el-Kevserî'nin zikrettiğine göre; Şeyh Abdulhakîm el-Efgânî (ö.H. 1326-M.1908), ölümünden önce bu Osmânî Mushaf'ın resmine (yazı ve imlâsına) uygun bir mushaf kopya etmiştir.

  - Kevserî, bu Osmânî Mushaf'ın, Birinci Dünya Savaşı sırasında istanbul'a nakledildiği zannındadır. Efgânî'nin kopya ettiği mushafın ise Dımışk'taki adamlarından birinde mahfuz olduğu zikredilmiştir.(Makâlâtu'l-Kevserî, s. 12)

  Yine Kevserî, Küfe Mushafının, Humus'ta bulunduğunu ve onun, Birinci Dünya Savaşı sırasında başkent istanbul'a götürüldüğünü zikretmiş, ancak Humus'ta hangi mescidde bulunduğunu zikretmemiştir.

  Nitekim Kevserî, Medine'de bulunan Medine mushafının da, Birinci Dünya Savaşı sırasında istanbul'a götürüldüğünü zikretmiştir. (Makâlâtu'l-Kevserî, s. 12)

  istanbul’da “Türk ve islam Eserleri Müzesinde” şu tarihi mushaflar bulunmaktadır:

  - 457 numarada: Hz. Osman imzasını ve hicri 30 yılını içeren Mushaf-ı Şerif.

  - 557 numarada: Hz. Ali’nin imzasını içeren Mushaf-ı Şerif.

  - 458 numarada: Hz. Ali’nin yazısı olduğu belirtilen Mushaf-ı Şerif.

  Hz. Ömer’e nisbet edilen ve ceylan derisine yazılmış, tahtaya yapıştırılmış bir Kur’an sayfası. (Ulumu’l-Kur’an,187-190)

  "Bir mucizedir ki nur-i Kur’ân,
  Durdukça cihan durur numâyan." (Ziya Paşa)

  https://sorularlaislamiye...kuranin-asli-yakildi-mi-0
  --spoiler--
  7 -1 ... gazeloglu
 • 25 yıl aynı iş yerinde çalışan insan

  21.
  Adam bedelli askerlik yapar, kerameti 1 ay anlata anlata bitiremez. Çeyrek asır, bunun adı var. Başlık altında yazılanlara şöyle bir göz attım da üç dört kişi hariç bilmeden sallamış yine çoğu. Yada genellemiş. Etraftan gözlemlemekle yada ortak tanıdıklardan duymakla anlaşılsaydı mesele herkes çalışırdı 25 sene. Halbuki herkesin kendince çok geçerli nedenleri vardır. Mecburiyetleri. Tazminat için duruyormuş. Muşmuş da muşmuş. Hele bi damarına basılsında bak gör bakalım tazminat mı bekliyor yoksa patron mu dinliyor görür anlarsın. Ceketini alıp hadi eyvallah der çıkar gider de arkasına bile bakmaz. Bunu başkası dışarıdan bakarak anlayamaz. Yaşamak lazım. Başka yerlerde çalışamazmış. Allah allah. Niye çalışamasın ki rızkını o adam mı veriyormuş ki? Öyle bir çalışır ki. Dolu yerde çalışmıştır hatta. Hem önce hem sonra. Etkisiz eleman: bunu söyleyen adam dönsün önce bir kendine baksın. Etkili mi yoksa silik mi diye. Yalakalığa gelince: herkesi kendin gibi zannetme, lütfen. Çok ayıp.

  Türkiye şartlarında ortalama ömrün 65-70 sene olduğu düşünüldüğünde bu zaman zarfında nereden baksan en az 500 insanla muhatap olmuş çok güzel işler başarmış, kimseye muhtaç olmadan yaşamış, aslanlar gibi mücadele etmiş, çalışmış çabalamış, kendince bir şeyler öğrenmiş, öğretmiş, insan yetiştirmiş, en önemlisi de topluma hizmet etmiş, yine en az 3 te 1 hayat tecrübesine sahip olabilmiş nadir insanlardandır. Görev adamı: bu tarifi tuttum. Çok Güzelmiş. Evet..
  ... gazeloglu
 • 7 yıldır görülmeyen kuşun yozgat ta vurulması

  21.
  "Gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar" diye türkü yakmışlar eskiler. Vururlar, vurur da acımazlar. Herifler istanbulun göbeğinde yok yere güpegündüz adam öldürüyorlar, zavallı bir kuşa acırlar mı? Acımazlar. Öte yanda katillere idam verilmez ama işte, Burası türkiye..
  1 ... gazeloglu
 • avrupa güçlüyse alanya neden avrupalı göçmen dolu

  1.
  Alanyaya yada türkiyeye avrupanın ölücüleri gelir. Esas zengin tayfa başka yerlerde parayı ezer..
  1 ... gazeloglu
 • sokak lahmacunu yemiş efsane nesil

  39.
  80 lerde ilkokul zamanlarımdan beri var olan lezzet. Çok yedik. Hiçbir şey de olmadı çok şükür..
  ... gazeloglu
 • vin diesel in yerli otomobili övmesi

  8.
  Yerliye Daha biz binmeden vin binmiş. iyi uçuşlar, yolun açık olsun, kazan kazan vin..
  ... gazeloglu
 • malının zekatını vermeyen dinci

  5.
  Malının zekatını vermeyen müslümandır. Sadece dinci olunca farz gerisine farz değil gibi bir algı yanlış. Müslüman olan herkese farzdır. Sorumluluk aynıdır. Bu bir. ikincisi, zekat vermeyen müslüman kimse, ahirette azap ile tehdit edilmiştir. Tıpkı namazda olduğu gibi. Hatta daha ötesi, namazları da kabul olunmaz. Sadece kendini kandırır. Ayrıca vergi gibi yasal yükümlülükler zekat yerine geçmez. Sadaka da zekat yerine geçmez.

  Zekat verilmeyen müslüman toplumlarda mali suçların artması kaçınılmazdır. Hırsızlık gasp yağma cinayet dolandırıcılık v.s. ayrıca fuhuş intihar gibi suçlar da.

  Müslüman bir Bir toplumda zekat yaygın değilse orada sosyal adaletten söz edilemez. Zira orada zulüm vardır. Zekat bir iane yada yardım değil bizzat haktır. Bu gönül rızası değil ilahi bir emirdir. Zenginden alınıp fakire dağıtılması ise devletin üzerinde olan bir vebaldir. Şayet devlet bunu kendisi yapmıyorsa o halde o ülkede yaşayan tüm müslümanlar yani kamu bu vebale ortaktır. O halde başlarına ne gelirse birlikte, hep beraber çekerler. Zekat laikliğe de aykırı değildir..
  6 -1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum