• yaşça büyük insanların her sözü dinlenir mi

  16.
  Yeri geldiğinde ayakkabı boyacısı küçük bir çocuğun bile lafı dinlenir. Kimin söylediğinden ziyade ne söylediği önemli. Ayrıca birini Dinlemek her zaman onun söylediğini kabul etmek yada onaylamak anlamına gelmez. Dinlerim. Fikrimi sorarsa söylerim. Hatalıysa ve o meselenin doğrusunu biliyorsam ve durum müsaitse söylerim çekinmem. Ama baktım ki laf anlamaya niyeti yok, boş yere tartışıp moralimi de bozmam kalkar giderim. Yanında da durmam.
  3 ... gazeloglu
 • hereke halısı

  6.
  hereke halısı
  hereke halısı
  hereke halısı
  hereke halısı
  hereke halısı
  hereke halısı
  (resim:#7)
  4 ... gazeloglu
 • hereke halısı

  5.
  Dokuma tekniği ile Dokunması oldukça meşakkatli olan ve dünyanın kalite ve fiyat olarak önde gelen el halılarından. Normal bir halıda Santimetre karesinde en az 100 (1024 rekor) ilmek düğüm vardır ve çift çözgü ve çift tarak çift atkı ve mekik sistemiyle ortalama ters yüz 2000 × 2 = 4000 iple dokunan bir ipek yada yün halıdır. Tablo yolluk seccade tipi küçük olanları 1-1.5 senede, 4.5×5.5 ebadında bir taban halısı ise yaklaşık 6-7 senede biter. Bu sebeple de oldukça (100 yıldan fazla) dayanıklıdır. ilk olarak 1843 lü yıllarda osmanlı saraylarında kullanılmak üzere sultan abdülmecid hanın emriyle o zamanın bursa vilayeti sınırları içerisinde kalan şimdiki kocaelinin hereke ilçesinde, yurdun çeşitli yerlerinden getirilen ustaların emekleriyle karma (sentez) fakat tarzına özgü bir üretim atölyesi kurularak faaliyete başlanmıştır.
  2 ... gazeloglu
 • tavuk dönerden deniz kokusu gelmesi

  9.
  Simit bile yiyen martıların arada tavuk da yediğini gösteren hede. Denizden tavuk çıkacak değil ya. Evet.
  2 ... gazeloglu
 • sigarayı bıraktı 5 yılda 90 bin lira biriktirdi

  8.
  Desene Gitti bizim 90 bin. şu işe bak ya. Helal olsun.

  Yalnız haber hatalı. Olay 2008 de gerçekleşmiş. Yani 10 sene. Ortalama 2 paket sigaradan hesap şöyle olmalı;

  10×2×365×10= 73.000-tl yapar. Demekki arada fazla para da atmış kumbaraya yada fiyat artışlarından kaynaklı.
  1 ... gazeloglu
 • corona virüsü nasıl yayıldı

  10.
  Bu konuda bazı iddialar var ortada dolaşan. 23.02.2017 tarihinde çinin wuhan kentinde bsl-4 (tehlike derecesi en yüksek) derecesinde bir biyoloji labaratuarı kurulmuş. Kuruluş Amacına bakıldığında görünürde virüs araştırma ve panzehir geliştirme diye geçiyor. Bu gizli (gizliden kasıt, uluslar arası denetime kapalı) kurulan labaratuar da covıd-19 un ilk çıkış yeri de ne enteresan ki wuhan kenti. Şu Tesadüfe bak. Yine başka bir tesadüf..! Tapınak şövalyeleri (siyon, illumunati) de ne hikmetse son yıllarda habire çine yatırım yapıyorlar. Görünürde çin abd arasında ticaret savaşları yaşanıyor. Gerçekte ise abd yi gözden çıkarıp bitirmeyi amaçlayan siyonistlerin çini parlatması var. Tahminim muhtemelen Toplumsal biyolojik silahlar geliştirme amacındalar. Yada amaçlarından biri de bu.

  Hatırlayın siyonistlerin dünya nüfusunu 500 milyona indirme projelerini. Üstelik çinle birlikteler artık.

  Şimdi teori şu: ya kontrollü olarak virüsü ürettiler ve her yere yayacaklar. Yada virüs kontrolden çıktı ve hızla yayılıyor. Her iki durumda da tehdit altında olan ne? Dünya nüfusu. Hedeflenen Amaç yerine geldi mi? Evet gelmek üzere. Günah keçisi kim? Yarasalar. Peki gündemde olan film hangisi? Joker. iyi seyirler...
  ... gazeloglu
 • allah huzuruna paklık sıfatını labis olarak durmak

  1.
  Dayının kaveye aklı başında hiç emekli takılmıyor galiba hepsi tırlak. "Paklık sıfatlı labisler" o ne la?
  1 ... gazeloglu
 • antepte lüks arabaların önüne atlayan suriyeliler

  3.
  Alttaki kaynakta yalan haber olduğu, açılan haber linkinde g.antep valiliğinin resmi basın açıklamasında (25.02.2020) psikolojik sorunlu yabancı uyruklu birinin intihar girişimi olduğu, hakkında intihara teşebbüsten işlem yapıldığı, öncesinde böyle bir olaya hiç karışmadığı, yanındaki şahsın ifadesininde bu yönde olduğu, mezkur şahsın belinin kırıldığı yoğun bakımda yattığından v.s. söz ediyor. Ayrıca iddia edildiği üzre daha önce benzer bir olayın hiç olmadığı ifade ediliyor.

  http://www.gaziantep.gov.tr/basin-aciklamasi-2020-14

  Ya zaten para için o kadar hızlı giden aracın önüne kimse atlamaz, can tatlıdır. Ya birisi iter yada görmeden atlar ki görüntüde öyle bir durum yok, Ya hayattan ümidini kesmiştir, yada aklından zoru vardır.
  3 ... gazeloglu
 • allah ın ikiyüzlü olması

  4.
  Merhamet kasana desen ki cebindeki paranın yarısını ver, vermez. Ama kardeşizdir. Yine adalet kasar der ki işte katilin yada tecavüz mağdurunun veya afrikadaki açların suçu ne? Hadi Gel seni onlarla değiştiriverelim hemen desen, gelmez. Ya bak seni insan yaratmış, boşver insan olma maymun ol desen onu da kabul etmez. O halde o maymunun ne suçu var? Senin bu yaptığın adalet mi? Maymun olsana hadi. istemezsin ama seni insan gibi yaradana dilin pabuç gibidir. Bak onca kör var versene gözünün birini. Ne oldu? Hoşuna gitmedi mi? Hem halinden memnunsun hem şikayetçisin. Hem kel hem fodul. Bu tezat değil mi? Sen madem ki başkaları için kendini değiştirmiyorsun da başkalarının yaptıkları için ne demeye haşa yüce allahı suçluyorsun?

  Öyle ya biri gelse tutsa adam öldürse, seni de yok yere katil diye suçlasalar, atsalar zındana, zoruna gider mi? Gider. Eee??

  Ha yani sen adam oldun da rabbini mi sorguluyorsun? Kim kimin sahibi? Kim efendi kim köle? Sen kul olduğunu unuttun cenabı allahın işine kurduğu düzene hikmetine iyiyi kötüyü yaratmasına kısacası keyfine mi karışıyorsun? Sen kimsin?? Aciz bir kul. Kendi kulluğunu ve Acziyetini unuttun da yaradana hesap mı soruyorsun? Yoksa üzerinde ve Elindeki onca imkanları ve nimetleri görmeyip isyan mı ediyorsun? Allah sana mı soracaktı ne yapıp edeceğini??
  1 -1 ... gazeloglu
 • allah ı kim yarattı sorunsalı

  547.
  Bu inkarcıların meşhur sorusudur. Cevabı da bir kaç boyutludur. 1. Boyutu: Yaratma fiilinin kula mahsus bir durum olmadığı, ancak ve ancak sonsuz sınırsız güç ve kuvvette olana (rabb ilah allah) ait olduğu kabul edildiğinde ve yine buna sahip olanın zatından başka hiçbir güce ihtiyaç duymayacak ve herhangi bir şekilde acziyette maruz kalmayacak mutlak kudrete malik olduğunda ancak ilah olacağı da kabul edilmiş olur.

  Aksi halde bu putperest romanın pagan inanışında olduğu gibi zeusu kim yarattı sorusuna benzer ki en hafif tabirle ahmakçadır. Yada ahmakları kandırmak için kurulmuş kelime oyunu tuzağıdır.

  Sorunun 2. Boyutu da zamanla alakalıdır ki öncelik yada sonralık mahluka ait bir kavramdır. Cenabı allahın bir başlama noktası yokki öncesi sorulsun. Zamanı yaratan allah. Zamandan önce de kaimdi. Dolayısıyla evvelinde evvelinde yani ezelde de zatı zülcelal hz allah baki idi. Tabi bunu insan aklının ve mantığının kavraması imkansız zira akıl sınırlı halbuki cenabı hakk sınırsızdır. Ezel tarifi ve ifadesi sadece kalbi çalışan idrakin bir nebze anlaması içindir. Yoksa akıl şuur mantık (teşbihte hata olmaz) cenabı hakkın huzurunda güneşin önünde çamura saplanan eşekten farksızdır.
  2 -2 ... gazeloglu
 • allah diye bir şey yoktur

  15.
  Varlık yokluk hiçlik ve şey gibi kavramlar sonradan yaratılan ezcümle mahlukata aittir. Zatı Ezeliyet ve ebediyyet sahibi, azıym daim kaim hayy kayyum aziz melik rabbül alemiyn, sultan sübhan vahid ehad el kâdiru zûl celâl vel kemâl olan allahû teala hazretleri için, bu ifade muhal (boş) dir. Bu sadece bir dinsizin (deist) inançsızın (ateist) yada inkarcının inkar (küfür yalanlama örtbas etme) ifadesidir ki dikkate dahi alınmaz. Zira dileyen iman, dileyen inkar eder.
  2 -1 ... gazeloglu
 • yav tamam adam çalıyor ama namaz kılıyor yav

  12.
  Türkiyede halkın dinden diyanetten dindarlıktan ve namazdan anladığı bu. Ben kemal beyin yerinde olsam camiden çıkmam. Muhalefette hiç Kafa yokki. Yok.
  -1 ... gazeloglu
 • akp seçmeni fazlalığının nedeni

  8.
  Sadece akp değil hepsi. Türkiyede iktidarların uzunca bir müddet hoyratça (rüşvet hırsızlık adam kayırma suistimal adaletsizlik yalan dolan talan vurgun) ülkeyi yönetmelerinin 3 ana sebebi var. 1- Menfaat temini. 2- cehaletten kaynaklanan ahmaklık. 3- halkın dinden uzak ve islama uygun yaşamaması. Bu şekilde davranan halk siyasi iktidarların da işine geliyor. Herşey karşılıklı yani. Zira biz millet olarak yalancı olduk. Maalesef. Bu sebeple iyi yalan söyleyenler baş tacı ediliyor. Millet (çoğunluk) yalancıları seviyor.

  Göz göre göre yalan söylüyorlar diyorsun ama sen kötü oluyorsun. Kimsenin işine gelmiyor. En iyisi mi sus. Konuşma. Zira konuşursan senden kötüsü yok. Niye? Doğruları söyledin diye. iyi devam edin o zaman. Herkes herşeyin farkında aslında. Hayatından memnun herkes. Boşver, bırak hak ettiklerini yaşasınlar.
  1 -1 ... gazeloglu
 • attila

  251.
  Ölümünün ardında kesinlikle romanın parmağı vardır. Ya o kadar türk ki kurulan tuzağın baş aktörü de bir kadın. Hristiyan olduğu da palavradır.

  --spoiler--
  Yaygın bilinen bir inanışa göre Romalılar Attila’yla baş edemeyince dönemin Papa’sından yardım istemişler ve Papa’yı arabulucu yapmışlardır. Papa ile Attila arasında geçen bu görüşmede Attila’yı Hıristiyan yapıp kontrolü altına almak isteyen Papa teslis inancından bahsedince Attila’dan şu ibretlik cevabı almıştır;

  “Siz şaşırmışsınız. Tanrı’nın oğlu mu olurmuş? O, tektir.”

  Hun Hakanı’nı bu şekilde kontrol altına alamayacaklarını anlayan Romalılar’ın ona bir tuzak kurmuş olması hiç de ihtimalden uzak değildir. Zira çok iyi bilinen bir gerçek vardır ki, Attila Roma’dan alıp evlendiği bir kızla evlendiği zifaf gecesinde yaşamını yitirmiştir.

  Rivayetler konusunda bazı ihtilaflar olsa da yaygın inanış şöyledir; Attila’nın Papa’yla görüşmesinden kısa bir süre evvel çok sevdiği bir eşi vefat etmiştir. Bu durumu bilen Papa ise, bu görüşmeye, Attila’nın ölen eşine ikizi kadar benzeyen bir nedime getirmiştir ki Attila’nın bu kızı görür görmez Papa’dan istediği ve hatta Papa’nın Roma adına bazı taleplerini de Attila’ya kabul ettirdiği bilinmektedir.

  Yüzü çok benzese de ruhu hiç de Attila’nın hanımına benzemeyen bu kadın Attila’yla evlenmiş ve Attila düğün gecesinin sabahında kanlar içinde ölü bulunmuştur. Bazıları onun zehirlendiğini, bazıları hançerlendiğini, bazıları ise uyurken dehşetli bir burun kanamasına yakalanıp, kendi kanında boğulduğunu dile getirmiştir.

  Sebep bunlardan hangisidir tam olarak bilinmez ama Türk Yurdu yenilmez bir cihangirini işte böyle basit bir surette kaybetmiştir. Özetle denilebilir ki, Türk’ün Türk’ten başka dostu, yareni yoktur.

  https://www.turktoyu.com/...-attila-nasil-ol-durul-du
  --spoiler--

  attila
  attila
  attila
  attila
  3 ... gazeloglu
 • bilgi içerikli entry giren cahil yazar

  4.
  Bilgiyi paylaşmak neden enayilik (cehaletten kasıt bu olsa gerek) olsun, sonuçta o bilgi birgün herkese lazım olabilir diye düşünen yazardır. Çünkü ilim paylaşmakla artar, cehaletse ilme karşı kendini kapatmakla.

  “Cahile laf anlatmak, deveye hendek atlatmaktan zordur.” diyor atasözü. Deve, hendeği nasıl sevmezse cahil de yeni bir sözü dinlemeye, anlamaya kapalıdır. Kulaktan dolma öğrendikleriyle bir ömür geçirir. Başka bir ömür bağışlansa o ömrü de çarçur eder. Öğrenmeye, değişmeye kulağı sağır, gözü kördür.
  3 ... gazeloglu
 • hdpliler pkklıdır mantığındaki dalyarak

  52.
  Batı öyle istiyor diye yada Demokrasi ayağına hdp nin mecliste olması onun bölücü ve terörist faaliyetlerde bulunmadığı anlamına gelmez. Bölge halkının bir kısmının korkudan bir kısmının bilmeden bir kısmının da hangi bayrağa hizmet ettiğini bile bile hdp ye oy vermesi yada desteklemesi onu masum kılmaz.

  Entel aydın demokrat yada sözüm ona bazı cihangir tipi solcuların desteklemesi, arkasında abd nin ab nin ve diğerlerinin olması her ne kadar meşru görünseler de onları meşru kılmaz. Hangi siyasi hesaplarla hdp ye izin verirlerse versinler neticede hdp pkk nın siyasi uzantısıdır. istedikleri kadar takım elbise giyip meslise girsinler, yine de terörist teröristtir. Hiç farketmez.
  -1 ... gazeloglu
 • seksi olmaya çalışan türbanlı kara balinası

  19.
  Şimdi bunun anasına babasına gitsen istesen seni fakir bulur vermezler. Kendi de türlü bahane bulur beğenmez. Ama twitter da adeta "yanıyorum koca yok mu, başıma vurdu" dansı yapar. Ne bu? Türbanlı.

  Yahu nefsin türbanı olur mu? Azmış işte. Kalkmışın dini imanı olur mu? Neyi bekliyor anlamadım ki? Azmış kelimesi az gelir, şehvetten kudurmuş resmen..
  2 -2 ... gazeloglu
 • corona virüsü belirtileri

  3.
  CORONA ViRÜS BELiRTiLERi NELERDiR?
  Virüsle ilgili belirtilerin tamamı ise şöyle;

  iştahsızlık ve kilo kaybı

  Ateş

  Halsizlik ve durgunluk

  Karın bölgesinin şişmesi

  Görme sorunları, gözün sulanması ve gözde renk değişimi

  Solunum sorunları ve nezle

  Denge sorunları

  Genel psikolojik durumda değişme, mutsuz ifade

  https://m.sabah.com.tr/ya...dir-asisi-var-mi?paging=2
  --------------------------

  Corona / Covid-19 (Korona) Virüs Belirtileri ve Çeşitleri Nelerdir?

  Bu virüs grubuna bağlı virüsler, genellikle soğuk algınlığına benzer şekilde, hafif ve orta derecede üst solunum yolu hastalığı olan insanları hasta edebilir. Corona / Covid-19 (Korona) virüsü semptomları arasında burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, muhtemel baş ağrısı ve bazen de birkaç gün süren ateş sayılabilir. Bağışıklık sistemi zayıf olan ileri yaştakiler ve çok genç olanlar için virüsün pnömoni veya bronşit gibi çok daha ciddi solunum yolu hastalığına neden olabilir. insanlarda ölümcül olabilecek seviyede çok az Corona / Covid-19 (Korona) virüsü vardır.

  SARS olarak da bilinen Şiddetli Akut Solunum Sendromu, diğer türlerine göre daha ciddi semptomlara neden olabilen diğer bir Corona / Covid-19 (Korona) virüsü türüdür. ilk olarak Güney Çin’deki Guangdong Eyaleti’nde tespit edildi. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre solunum problemlerine neden olmasının yanı sıra ishal, yorgunluk, nefes darlığı, solunum sıkıntısı ve böbrek yetmezliğine neden olabilir. Hastanın yaşına bağlı olarak, SARS ile ölüm oranı vakaların %0-502si arasında değişmekte olup, yaşlılar en riskli ve savunmasız durumda olan hasta grubudur.

  https://medicana.com.tr/s...orona-korona-virusu-nedir
  3 ... gazeloglu
 • geçmişte zoruna giden bir cümle bırak

  37.
  Lavuğun biri bana askerde sen daha çocuksun erkenden evlenme biraz daha olgunlaş demişti. Tamam, bak hâlâ daha çocuk ruhluyum kabul ediyorum. Ama acaip zoruma gitti. Sonra bazı arkaşlar ehliyet kursuna verilmek üzere sabıka kaydı çıkartmak için merkeze gittiklerinde bunun sabıka kaydını da çıkartmışlar. O bize hava atan Pezevenk sivildeyken küçük bir oğlan çocuğuna ormanlık alanda tecavüze yeltenmekten ceza almış meğerse. Bu olaydan sonra Tüm karakol selamı sabahı kestik. Anladı ibne tabi Tipini si..maymunu.
  4 ... gazeloglu
 • atatürk ün laikliği halka sormadan getirmesi

  70.
  Hep her şeyi tepeden inme bekliyoruz. Hiç haketmeye çaba göstermiyoruz. illa birileri çıkacak emredecek biz de yapacağız. Atatürk laikliği devlete getirdi. Halka getirmedi ki. Ama müslüman halk bunu o derece..! benimsedi ki kendisi laik oldu. Seküler oldu. La adam hem müslüman hem laik olur mu? Atatürk size böyle mi emretti? Ha demekki bu halka layık olanı buymuş. Samimi değillermiş. işte ileri görüşlü bir devlet adamı.
  1 ... gazeloglu
 • yeni şeyler getiriyorum